FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 01-12-2016, 15:37
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by ozantastan View Post
10 gün önce gerçek hesapla işleme başladım. 100 dolar ile başladığım hesap gün itibariyle 30 dolara düştü ve gün içinde açtığım 4 işlemde stop oldu. Yani bir şeyleri yanlış yapıyorum bu nedenle gerçek hesapta bi kaç gün işlem yapmamaya karar verdim, en azından durumumu analiz edene kadar. Ki zaten işleme girmeye acayip korkuyorum orası da ayrı.

Demo hesabımda ise gerçek hesaba başladığımda 117 dolarım vardı ve orta vadeli 3 işlem açtım. An itibariyle demo hesabımda 160 dolar var ve işlemler devam ediyor... Demo hesaptaki işlemlerim orta vadeli ve bu nedenle stop biraz daha geniş ve trend yönünde idi. Gerçek hesapta ise en az 20-30 arası işleme girdim, tamamı kısa vadeli ve en önemlisi de demoda gösterdiğim sabrı gösteremeden yapılan işlemler.
isleme girerken neyi baz alarak giriyorsunuz ? SL noktasini koyarken neyi baz aliyorsunuz ? hangi zaman diliminde grafige bakarak isleme giriyorsunuz ?
Old 01-12-2016, 17:37
edvenderr edvenderr is offline
Site Üyesi

edvenderr is on a distinguished road

Quote:
10 gün önce gerçek hesapla işleme başladım. 100 dolar ile başladığım hesap gün itibariyle 30 dolara düştü ve gün içinde açtığım 4 işlemde stop oldu. Yani bir şeyleri yanlış yapıyorum bu nedenle gerçek hesapta bi kaç gün işlem yapmamaya karar verdim, en azından durumumu analiz edene kadar. Ki zaten işleme girmeye acayip korkuyorum orası da ayrı.

Demo hesabımda ise gerçek hesaba başladığımda 117 dolarım vardı ve orta vadeli 3 işlem açtım. An itibariyle demo hesabımda 160 dolar var ve işlemler devam ediyor... Demo hesaptaki işlemlerim orta vadeli ve bu nedenle stop biraz daha geniş ve trend yönünde idi. Gerçek hesapta ise en az 20-30 arası işleme girdim, tamamı kısa vadeli ve en önemlisi de demoda gösterdiğim sabrı gösteremeden yapılan işlemler.
forex şakaya gelmez bizi bitiren hısrtır.yeninden fonlarsın hesabını ve işleme başlarsın.işte tam burda duyguarım devreye girer ve hatalar zinciri başlar.çünkü aklının bir köşesinde bir önceki patlattıyın para vardır ve kısa sürede onu çıkarmak için açılan yğksek lotlar bir facia daha..herşey sabır.
ünlü bir brokır vardı ABD de onun yazısını bulun okuyun tavsiye derim.en sevdiyim iki nokta vardı ve dikakt etmemizi önerdiği..1. bir sürü firme var hepside forex ve borsa hakkıda analiz yayınlıyor.hepsindede ortalama destek direnç aynı seviyelerde.ee bunu bütün yatırımcılar biliyorsa herkez kazanacak.peki kim kaybedecek.2 : bir kağıdı yada emtiya veya paritede alım yada satım yapacaksanız piyasanın istediyi fiyattan değil kendi istediyiniz fiyattan alın.. buda sabırdan geçer.
Old 01-12-2016, 19:55
ozantastan ozantastan is offline
Banned

ozantastan is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post
isleme girerken neyi baz alarak giriyorsunuz ? SL noktasini koyarken neyi baz aliyorsunuz ? hangi zaman diliminde grafige bakarak isleme giriyorsunuz ?

Hocam grafikteki gibi günlük grafikte bir kanal çiziyorum genelde. Ve orta vadeli trend yönü tayin ediyorum, bu kanalı bir kaç parite de gerçekleştirip sadece o paritelerde işlem yapıyorum. ardından bu kanalın destek ve direnç noktalarına kadar bekleyip o bölgedeki paritenin tepkisine göre orta vadeli işleme giriyorum. stop noktamı direnç noktasının (kırmızı çizdiğim çizgi) biraz üzerine koyuyorum, mesela bu grafikte bugün demo hesapta işlem açsaydım stop noktam 2.1050, tp ise 2.0350 olurdu ama gerçek hesapta 2.0920ye koydum ve tp 2.0780di sonuçta da 2.0923 ile stop yedim. Nedeni de tabiki demoda daha cesur davranabilmek.
Demo hesapta nerdeyse 2 aydır bu yöntemi uyguluyordum ve başarılı da gidiyordu. Ancak gerçek hesapta bu yöntemimin dışına çıkarak saatlik grafikler üzerinden işleme girmeye çalıştım. ve sonucu da kendi adıma hüsran oldu.
Old 01-12-2016, 19:58
ozantastan ozantastan is offline
Banned

ozantastan is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by edvenderr View Post
forex şakaya gelmez bizi bitiren hısrtır.yeninden fonlarsın hesabını ve işleme başlarsın.işte tam burda duyguarım devreye girer ve hatalar zinciri başlar.çünkü aklının bir köşesinde bir önceki patlattıyın para vardır ve kısa sürede onu çıkarmak için açılan yğksek lotlar bir facia daha..herşey sabır.
ünlü bir brokır vardı ABD de onun yazısını bulun okuyun tavsiye derim.en sevdiyim iki nokta vardı ve dikakt etmemizi önerdiği..1. bir sürü firme var hepside forex ve borsa hakkıda analiz yayınlıyor.hepsindede ortalama destek direnç aynı seviyelerde.ee bunu bütün yatırımcılar biliyorsa herkez kazanacak.peki kim kaybedecek.2 : bir kağıdı yada emtiya veya paritede alım yada satım yapacaksanız piyasanın istediyi fiyattan değil kendi istediyiniz fiyattan alın.. buda sabırdan geçer.
Sabır... Şu bir türlü gösteremediğim duygusal tepki

Teşekkür ederim hocam. Dikkate alıp okuyacağım.
Old 01-12-2016, 21:46
Banned

ilk basta sunu sizden de rica ediyorum hocam yada ustad diye hitap etmeyin lutfen sadece culpable yeterli

gelelim cizgilere bana gore isleme girdiginiz yer yanlis orda isleme giriyorsaniz ve cizginize guveniyorsaniz Sl noktaniz en az o cizgiden 30 pips yukarida olmali cunku herzaman cizgilere dokunmaz bazen ihlal de olur
kendimden ornek vereyim ben ana cizgileri gunluk yada haftaliktan cekerim duruma yada pariteye gore .. mesela altinda haftalik cekerim
daha sonra 60dk liklarda cizgi cekerim yani grafikde 4 tane cizgi olur genelde
+ grafigin alt kisminda 2 tane indikator olur .
sizinde yapmaniz gereken ayni sekilde

grafiklerinizin altina mesela RSi ekleyin benim grafiklerimin vazgecilmezidir .
onun yaninda kendiniz ce bir indikator daha ekleyin

grafigin ustunde ise kesinlikle ichimoku olsun kullanmasanizda dikkate almasaniz da tenkansen siz olmaz

ve en son olarak grafiginizin en alt kisminda di +- yada adx indikatorunden bir tanesi bulunsun

ve pozisyonunuzu acarken bu altaki 3 indikator ve grafigin ustundeki ichimoku sizi desteklesin

ichimokuyu tek basina kullanmayin sakin aylrca ichimoku ile yattim kalktim
ichimoku ile ilgili sistem bile olusturmustuk zamaninda

bu sekilde deneyin demo hesabinizda farki goruceksiniz bu sekilde islem actiginiz zaman yonu dogru tahmin etmisseniz giris yeriniz tam nokta atisi olacagi icin actiginiz pozisyon hemen kar a gecer
deneyin bu sekilde hala basarisiz olursaniz musait oldugum bir gun teamviewer ile baglanalim mt4 uzerinde indikator ayarlarini ve giris icin uygun noktalarin nasil bulunacagini gostermeye calisayim

Quote:

Hocam grafikteki gibi günlük grafikte bir kanal çiziyorum genelde. Ve orta vadeli trend yönü tayin ediyorum, bu kanalı bir kaç parite de gerçekleştirip sadece o paritelerde işlem yapıyorum. ardından bu kanalın destek ve direnç noktalarına kadar bekleyip o bölgedeki paritenin tepkisine göre orta vadeli işleme giriyorum. stop noktamı direnç noktasının (kırmızı çizdiğim çizgi) biraz üzerine koyuyorum, mesela bu grafikte bugün demo hesapta işlem açsaydım stop noktam 2.1050, tp ise 2.0350 olurdu ama gerçek hesapta 2.0920ye koydum ve tp 2.0780di sonuçta da 2.0923 ile stop yedim. Nedeni de tabiki demoda daha cesur davranabilmek.
Demo hesapta nerdeyse 2 aydır bu yöntemi uyguluyordum ve başarılı da gidiyordu. Ancak gerçek hesapta bu yöntemimin dışına çıkarak saatlik grafikler üzerinden işleme girmeye çalıştım. ve sonucu da kendi adıma hüsran oldu.
Old 01-12-2016, 21:48
Banned

gene eklemeyi unuttum
siz pozisyon actiginizda garanti giris noktasi [hicbirseyin garantisi yok ama riski minimize ediyoruz] grafikde dikdortgen icerisine aldigim yer
sayet ordan giris yapsa idiniz SL koymaniza bile gerek yoktu
Old 01-12-2016, 21:57
Banned

ozantastan birde su var grafiklerinizde dun yazmistim 4 tane mav onlarida kullanin

bugun ben altin pozisyonu acarken .. bende yanlis yerden girdim mesela
alt cizgiyi ihlal ettiginde 200 gunluk ortalamaya dokunma istegi artma ihtimali fazla ben ise 1087 den alis yaptim ve 1 cizgiye guvencimden 2 asagida 200 gunluk Mav destegi var diye

Ama dogrusu cizgi ihlali varsa 200 mav noktasina alis koymak ve mav noktasinin 2-3$ altinada Sl koymak

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post
Ons 1087.30 dan biraz alim yaptim .. Sl noktasi koymadim gun sonuna kadar tutacagim cok geri gelmez se .. gun sonu 1088 altinda kapanis beklemiyorum sahsen
1088 alti kapanis olma ihtimali olursa kapatirim poz fiyati o esnada ne ise

Old 01-12-2016, 22:13
Banned

Ons da actigim longlar riskli bolgede acilmis longlar .. indikatorler ralli bolgesinde ya sert yukariya 1 2 hareket yapicak yada biraz gevseyecek

o yuzden 2 parca acarim genelde pozisyonlari 1 tanesini guzel karli sekilde kapattim 5 $ kar ile diger kalan parcayi SL noktasi olarak alis fiyatina cektim TP olarak da 1102 koydum ust bandin 2.5$ asagisina .. gece uyanik olursam cin verisi zamaninda ve cin verisi kotu gelirse o zaman TP noktasini kaldiririm
Old 01-12-2016, 22:38
Banned

Basligi actim .. basligin amaci sadece yardimci olmak .. ne alkis ne rant baska bir amac yok .
faydasi olursa bir kere Allah razi olsun demeniz yeterli

baslik amacindan sapmaya baslarsa saptirilmaya calisirsa gereksiz polemikler olursa o dakika yazmayi birakirim ..

http://www.forexforumtr.com/showthre...286#post173286
Old 01-12-2016, 23:24
deadline06's Avatar
deadline06 deadline06 is offline
Site Üyesi

deadline06 is on a distinguished road

Quote:
Sabır... Şu bir türlü gösteremediğim duygusal tepki

Teşekkür ederim hocam. Dikkate alıp okuyacağım.
Benim şahsi görüşüm indicator kullanmamanız
Sonuçta indicator fiyatı takip eder.
Şahsen tek indicator kullanırım oda standart deviation
Scalp yaparken de uzun vade işlem yaparkende ani fiyat hareketleri dışında sıkıntı yaratmaz.
mum hareketlerine bakın ve trendin yönünü doğru tayin edin gerisi zaten gelir
Püf nokta trendin gücü...
Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 32 (0 members and 32 guests)

Posting Rules