FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 04-27-2015, 11:53
IamScalpaaa IamScalpaaa is offline
Yeni Üye

IamScalpaaa is on a distinguished road

Bende yeni katıldım aranıza birkaç ay demo hesapla uğraşıp 250 dolar yatırmayı düşünüyorum ama benim beklentim zengin olmak değil max beklentim günlük 30 dolar, umarım başarabilirim, şimdilik ustaların yazdıkları ve eğitimlerle ve btc ile uğraşıyorum
Reply With Quote
Old 04-27-2015, 14:11
drmb's Avatar
drmb drmb is offline
Site Üyesi

drmb is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by IamScalpaaa View Post
Bende yeni katıldım aranıza birkaç ay demo hesapla uğraşıp 250 dolar yatırmayı düşünüyorum ama benim beklentim zengin olmak değil max beklentim günlük 30 dolar, umarım başarabilirim, şimdilik ustaların yazdıkları ve eğitimlerle ve btc ile uğraşıyorum

demo hesapta kendinizi uzun bir müddet geliştirirken ;
FOREKS FORUM TR ;
ÜCRETSİZ FOREKS BİLGİ PAYLAŞIM MERKEZİ bizler için çok güzel bir fırsat adeta bir fx kütüphanesi ...
Old 04-27-2015, 16:46
efe's Avatar
efe efe is offline
Site Üyesi

efe is on a distinguished road

Quote:
250 dolarla günde 30 dolar kazanılmaz

250 doları yatırırsanız şimdiden unutun

ilk hesap genelde patlar zaten
Reply With Quote
Old 04-28-2015, 12:17
mister4nal's Avatar
mister4nal mister4nal is offline
Site Üyesi

mister4nal is on a distinguished road

Quote:
Sn drmb ve Sn efe ye katılıyorum.

Kendinizi bu tip kıstaslarla boğmayın lütfen.

Destek direnç seviyeleri Hocalarımızın verdiği grafikler üzerinden bol bol demo çalışmaları ve fibonacci seviyeleri ile kendi aranızda kuvvetli bir bağ kurmalısınız.

yavaş yavaş acele etmek güzel bir trade şekli. sakin lütfen...
Reply With Quote
Old 04-28-2015, 19:38
Canberk Canberk is offline
Yeni Üye

Canberk is on a distinguished road

Quote:
Yani mesleğiniz traderlık yada ekonomi alanı olmadığı sürece bu dalda zengin olamak zor gibi biraz zaten. Günlük 30 dolar kazanmak çok kolay gün aşırı 60 dolar kaybedince pek bir manası kalmıyor ama Bu öyle bir işki (Para kazanmanında) , (Para Kaybetmeninde) başarı olduğu bir iş . Nasıl diyceksin para kaybetmek nasıl bir başarıdır . Az kaybetmek için önemli ve güzel stop loss noktaları seçebiliyorsan bu bir başarıdır , Duyduğumuz şeylerden biri sabredip zararda olan işlemini kar a çekebilcek hesaplamaları yapabilen insanları mesela sen günlük 30 dolar kazanabilirsin ama belkide bu bir başarı değildir . senin işlemlerin daha fazlasını kazandırıcakken erken kapatan bir yatırımcıysan o sabıra bilgiye sahip değilse bunlar olası şeyler başarısızlıklardır Valla ben felsefesini kaybede kaybede iyice öğrendim . 1 kaç ay demoyla uğraşçağına okuya okuya deniye deniye sabrede sabrede 1 senede belkide ömürlük bir gelir kaynağı yaratabilirsin kendine
Reply With Quote
Old 04-29-2015, 17:29
black07 black07 is offline
Yeni Üye

black07 is on a distinguished road

arkadaşlar ben forex konusunda zır cahil bir adamım işsiz olduğum için biri beni yanına işe aldı ne iş yapacağımızı sorduğumda ise bu forex sisteminden bahsetti home ofis tarzı bir ofisimiz var ve adamın işi gücü gece gündüz forex benim yapacağım işe gelince sen bu işi öğreneceksin ve ben sana talimat verdiğimde alış veya satış yapacaksın şimdi yeni yeni öğrendiğim bu sistemi çözmeye çalışıyorum bu konuda tavsiyeleriniz veya tecrübeli arkadaşlardan öğüdü olanlar varsa lütfen yazsınlar
Reply With Quote
Old 04-30-2015, 14:23
mister4nal's Avatar
Site Üyesi

1- Destek , direnç
2- Fibonacci
3- Pinbar
4 -En doğru stoploss seviyesini belirleyebilmek.
5- Formasyonlarını ve tepkilerini iyice kavrayabilmek. Feyk olasılığını her zaman göz önünde tutmak Temel veriler ile sıkı takip etmek.
6- En doğru takeprofit ile maksimum karı elde edebilmek (dönüş noktalarını iyi gözlemleyip karının önce yarısını hadi deyip daha fazlasını sonra hadi canım bu kadarda olmaz deyip gözüne far yemiş tavşan gibi ekrana bakıp minumum karından bile olmamak )
7- Sebebi ne olursa olsun sl seviyesini değiştirmemek ( O sizin bir malı aldığınızda ödediğiniz miktardır. Siz bir tencere aldığınızda defosunu kontrol etmiyormusunuz ? ) Tencereyi vermek için bir sebebiniz olabilir. Foreks te defolu mal yok )
Malı aldınız yada sattınız Stoploss seviyeniz Ödediğiniz miktardır razı olacaksınız kesin ve net. Yeni alışverişinizde nasip kısmet ve dikkat edersiniz.
8- Gerdeğe nasıl girilmeyeceğini hepimiz biliriz. en doğru indikatör sizsiniz asla trend ile inatlaşmayın ana trendler / ara trendler / yatay trendler

Yazacak milyon tane madde var gerisini ustalarımız tamamlar ben çaylak bile değilim

ForeksForumTr şu ana kadar bana bunları öğretti...
Reply With Quote
Old 04-30-2015, 18:02
black07 black07 is offline
Yeni Üye

black07 is on a distinguished road
Talking

Quote:
Originally Posted by mister4nal View Post
1- Destek , direnç
2- Fibonacci
3- Pinbar
4 -En doğru stoploss seviyesini belirleyebilmek.
5- Formasyonlarını ve tepkilerini iyice kavrayabilmek. Feyk olasılığını her zaman göz önünde tutmak Temel veriler ile sıkı takip etmek.
6- En doğru takeprofit ile maksimum karı elde edebilmek (dönüş noktalarını iyi gözlemleyip karının önce yarısını hadi deyip daha fazlasını sonra hadi canım bu kadarda olmaz deyip gözüne far yemiş tavşan gibi ekrana bakıp minumum karından bile olmamak )
7- Sebebi ne olursa olsun sl seviyesini değiştirmemek ( O sizin bir malı aldığınızda ödediğiniz miktardır. Siz bir tencere aldığınızda defosunu kontrol etmiyormusunuz ? ) Tencereyi vermek için bir sebebiniz olabilir. Foreks te defolu mal yok )
Malı aldınız yada sattınız Stoploss seviyeniz Ödediğiniz miktardır razı olacaksınız kesin ve net. Yeni alışverişinizde nasip kısmet ve dikkat edersiniz.
8- Gerdeğe nasıl girilmeyeceğini hepimiz biliriz. en doğru indikatör sizsiniz asla trend ile inatlaşmayın ana trendler / ara trendler / yatay trendler

Yazacak milyon tane madde var gerisini ustalarımız tamamlar ben çaylak bile değilim

ForeksForumTr şu ana kadar bana bunları öğretti...
eywallah hocam çok teşekkürler yanlız acık daha teknik terim kullanaydın iyiydi çoğunun ne olduğunu bilmiyorum bile henüz yani bir aptala anlatır gibi anlatırsanız daha çok kafama girer zannımca
Reply With Quote
Old 04-30-2015, 18:17
mister4nal's Avatar
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by black07 View Post
eywallah hocam çok teşekkürler yanlız acık daha teknik terim kullanaydın iyiydi çoğunun ne olduğunu bilmiyorum bile henüz yani bir aptala anlatır gibi anlatırsanız daha çok kafama girer zannımca
Aslında sizi hedef almamıştım ama bu terimler sitenin içerisinde bol bol anlatılıyor.
Zamanla yerleşecektir size de patronu anlıyorumama ı ııh o işin izahı benim imzam da oldukça Türkçe
Reply With Quote
Old 05-02-2015, 12:46
mister4nal's Avatar
Site Üyesi

Bu linkler sizleri foreks dünyasına hazırlamak için yeterlidir hatta fazladır.
Ciddi emekler sonucu ortaya çıktığı belli olan bana göre baş yapıtlardır.

ve yavaş yavaş acele ederek okunmalıdırlar !...

1-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=418
2-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=427
3-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=428
4-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=419
5-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=365
6-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=464
7-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=471

Kendimce teşekkür kelimesi yetersiz kalıyor saygılar, sevgiler...
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 9 (0 members and 9 guests)

Posting Rules