FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 09-16-2011, 19:10
stranger_03 stranger_03 is offline
Site Üyesi

stranger_03 is on a distinguished road
Default Evet bende önce "(y)forex zedeydim" amma ...

arkadaşlar kredi kartı harcama itirazında bulundum ve kaybettiğim 30.000 usdyi (y)forex aracı kurumundan geri aldım. duyurulur Nasıl mı?

Öncelikle
1-para yatırma işleminin kredi kartından olması lazım.
2-ödeme işleminde 3d security ile yani bankana bağlanıp şifre girip onayladıysan paranı alamazsın.
3-firma tarafından sana zarfla sözleşme metni gönderilip sen imzaladıysan hiç uğraşma. alamazsın.
4- eğer şartlar uygunsa harcama itiraz dilekçesini yazıp müşteri hizmetlerinden faks numarasını alıp fakslıyorsun
5- itirazınızın "işleme alınmış olması şart" bunuda 2 yolla öğrenebilirsin 1.si sana zaten mektup gelecek onda yazacak 2.si de müşteri hizmetlerini ararsan
6- 1-2 yada 3 ay içinde sonuçlanıyor. sonucuda müsteri hizmetlerindeki çalışanlar pek anlamıyor (biri bana sonuç olumsuz dedi ama olumluymuş) bilmiyorlar

örnek dilekçede şöyle;

…………..BANK AŞ. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Konu : HARCAMA İTİRAZ

Bankanızın ………………………. Nolu kredi kart hamiliyim. Ekstrelerimde yer alan “…………………………” ve “………………………………….” adlı ………. firmasına ait ilk harcama tarihi olan 20.02.2011 ve son harcama tarihi olan 05.07.2011 de yapmış olduğum tüm harcamalar karşılığında hiçbir hizmet almadım, fatura veya döküm tarafıma gönderilmemiştir. Bir kısmının iadesi yapılmasına karşın büyük bir kısmı firma tarafından geri iade edilmemektedir. Firma ile yapmış olduğum görüşmelerden de sonuç alamamaktayım.
Bu nedenle aşağıda tarih ve miktarı belirtilen işlemlerle ilgili olarak;
1-İşlemin tarafı olan üye işyerinden bu işlem karşılığı mal veya hizmetin satılıp satılmadığı ve satıma ilişkin belgenin araştırılmasını,
2-Söz konusu işlemlerle ilgili olarak durum açıklığa kavuşuncaya kadar, ilk gönderilecek hesap özetinde bu işlemlere yer verilmeyerek, ödeme talep edilmemesini,
3-Konuya ilişkin her türlü yasal başvuru hakkımı mahfuz tuttuğumu,
4-Konu hakkındaki işbu itirazım üzerine mümkün olan en kısa sürede gerekli
incelemenin yapılarak, sonucun tarafıma yazılı olarak bildirilmesini,

Yaptığım harcama itirazının bir an önce sonuçlandırılmasını ve itiraz ettiğim harcama tutarının 'uluslararası visa chargeback kurallarına göre' hesabıma iade edilmesini istiyorum.

itirazen bildiririm.

. Ad, Soyad, Cep Tel, imza . . Adres .

İtiraz Edilen İşlemler .

Tarih İşyeri İsmi Tutar
20.02.2011 .............. 2000 usd
22.02.2011 .............. 1000 usd
23.02.2011 .............. 1000 usd
Reply With Quote
Old 09-16-2011, 19:49
drforex drforex is offline
Site Üyesi

drforex is on a distinguished road

hiçbişey alamazsın havanı alırsın
Reply With Quote
Old 09-16-2011, 19:54
Site Üyesi

Default Önyargılı

Quote:
Originally Posted by drforex View Post
hiçbişey alamazsın havanı alırsın
aldım dostum. sen de battıysan şansını dene.
Reply With Quote
Old 09-19-2011, 11:21
borsaci's Avatar
borsaci borsaci is offline
Yeni Üye

borsaci is on a distinguished road

adamlar şu belgeleri istiyor: adına kayıtlı fatura vs, kart ekran görüntüsü bir ton evrak, parayı alırsın ama bunları gösterdilermi bankada kesinlikle geri alır faizi ile bu parayı
Reply With Quote
Old 09-19-2011, 16:23
asiltürk asiltürk is offline
Site Üyesi

asiltürk is on a distinguished road

neden bu şekilde konuşuyorsunuz anlamadım.almak için uğraşıyoruz sonuçta faturadan veya ekran görüntüsünden ne olur ki.sözleşme yok bir fatura, bir kimlik fotokopisi birde para yatırdığın kredi kartı. belki bunu evde 17 yaşındaki çocuğumuz yapıyorsa, para çekildiğine dair bankadan bir uyarı geldi mi, şifre soruldu mu yok bence önemli olan bunlardır diyorum
Reply With Quote
Old 10-11-2011, 14:54
halil38 halil38 is offline
Site Üyesi

halil38 is on a distinguished road

sevgili stranger ben de tam 14000 dolar kaybettim iforex firmasında. kaybedeli 4-5 ay oldu. eğer yatırdığım parayı dahi kurtarabilirsem ne mutlu bana... söylediğin yöntemi deneyeceğim... krdelen38@gmail.com adresinden daha detaylı görüşebiliriz.....
Reply With Quote
Old 10-13-2011, 00:23
CaKiNG CaKiNG is offline
Site Üyesi

CaKiNG has a spectacular aura aboutCaKiNG has a spectacular aura aboutCaKiNG has a spectacular aura about

Peki size bir soru .Hala sözleşme imzalamadan fonlama yapılan bir firma bunları bilmeyecek kadar aptalmi ?Eğer birileri daha önce bu sekilde firmadan parasını geri almış olsa hala neden aynı sekilde devam ediyorlar .Demekki kimse parasını alamıyor da ondan .Uluslarası chargeback kuralı dediğiniz şeyi bu firmaların hukuk bölümüne bakanlar bilmiyorlarmiymis .Bir sözleşme gonderip imzalayın demek zor olmasa gerek eğer böyle bir durum varsa .Parasını alan biri olsa ben aldım derdi bizde duyardik zaten ..
Reply With Quote
Old 10-18-2011, 16:35
hakanaltun hakanaltun is offline
Site Üyesi

hakanaltun is on a distinguished road

Bahsettiğıniz yöntemi bende denedim. Ama bir kaç gün sonra firmanın hukuk departmanından tüm işlemlerimi gösteren bir rapor aldım. Hemen akabindede bankamdan iddiamı ispatlayamadığım takdirde kart yasaklısı durumuna gireceğimi ve ceza ödeyeceğimi söyleyen bir yazı aldım. Şu anda oldukça zor durumdayım. Bence bu yöntemi deneyecek arkadaşlar iki kere düşünsünler.
Reply With Quote
Old 10-24-2011, 23:53
Site Üyesi

Default Hukuki yönden sorunumuz yok...

Quote:
Originally Posted by CaKiNG View Post
Peki size bir soru .Hala sözleşme imzalamadan fonlama yapılan bir firma bunları bilmeyecek kadar aptalmi ?Eğer birileri daha önce bu sekilde firmadan parasını geri almış olsa hala neden aynı sekilde devam ediyorlar .Demekki kimse parasını alamıyor da ondan .Uluslarası chargeback kuralı dediğiniz şeyi bu firmaların hukuk bölümüne bakanlar bilmiyorlarmiymis .Bir sözleşme gonderip imzalayın demek zor olmasa gerek eğer böyle bir durum varsa .Parasını alan biri olsa ben aldım derdi bizde duyardik zaten ..
arkadaşım ben parayı aldım. neden mi? çünkü firma gerçek piyasada oynatmıyor bizi, demo da oynatıyor. sözleşmede ö yüzden yok. şunu iyi biliyorlar;forexte kazybeden oranı %85-90 bunu bildikleri için parayı piyasaya kaptırmayalım diye düşünüp, birde bonusla cazip hale getirip sizin yatırım yapmanızı, sizde battıkça karttan ilave yapmanızı dolaylı olarak sağlıyorlar. sizde batıyorsunuz maalesef. O %5-10 kazananlar arasına giremiyorsunuz.

Ve birde banka kanalı ile itirazımızın bize zarar vermesi gibi bir durum yok. ben işlemi yaptığımı inkar etmiyorum. hizmet alamadığımı söylüyorum. hizmet almışsam da belgelerini istiyorum. bunun hukuki olarak suç olmadığını da biliyorum. Dolayısı ile ben itiraz ettim ve 30.000 usd yi bu para 5 ayrı banka kartı kullanılarak çekildi. ve bu 5 bankada olumlu sonuçlandı. firma bana parayı iade etti.

Burda benim amacım benim gibi para yatırıp, sözleşme imzalamayan, kartı aracılığı ile şifre girmeden para çekip firmaya aktaran kişilerin de demo oynadığını düşündüğüm için bunları paylaştım ve paylaşmaya devam ediyorum.

Şu anda spk izni ile işlem yapan xkartal firmasına gerçek hesap açın bakalım. kredi kartı kullanamıyorsunuz(önceden kullanıyordunuz), sözleşme imzalanıp kargo ile gönderiyorsunuz kargo ulaşmadan gerçek hesabınız aktif olmuyor, bonus söz konusu değil(önceden bonusta vardı). Ne oldu da firma işleyişi değiştirdi? hatta önceden demo hesap açtığınızda hemen sizi arayıp gerçek hesap açalım diyorlardı. şimdi arayan da yok sadece demo oynarsınız o kadar.

Söylediklerimin gerçek olduğunu görüştüğüm ve sonuçlanmakta olan arkadaşların paylaşımlarından da görebileceksiniz.

Birde benim aracı kurum ve birçok aracı kurum neden spk dan izni almadı? spk bunlara neden dava açtı? bunlarda neden Türkiye den artık hesap açtırmıyorlar?
Reply With Quote
Old 10-25-2011, 00:01
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by hakanaltun View Post
Bahsettiğıniz yöntemi bende denedim. Ama bir kaç gün sonra firmanın hukuk departmanından tüm işlemlerimi gösteren bir rapor aldım. Hemen akabindede bankamdan iddiamı ispatlayamadığım takdirde kart yasaklısı durumuna gireceğimi ve ceza ödeyeceğimi söyleyen bir yazı aldım. Şu anda oldukça zor durumdayım. Bence bu yöntemi deneyecek arkadaşlar iki kere düşünsünler.
Size katılmıyorum. siz belkide bir aracı kurumda çalışıyorsunuz diye düşünüyorum. bankaya ceza ödemezsiniz, eğer paranız piyasaya iletilmişse sizin itirazınız olumsuz sonuçlanır ve yatırılan geçici iade var ise bu geçici iadenin faizini ödersiniz. kart iptal edilebilir benimde iptal edildi ama paramı aldım kartın iptal edilmesi sorun değil.zaten istese de ben o banka ile çalışmam
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex broker

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Posting Rules