FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 05-23-2012, 19:52
asmpnr asmpnr is offline
Site Üyesi

asmpnr is on a distinguished road

Forexten hergün, her öğrendiğimin uygulamasının farklı zamanlarda olduğunu anladım.

Her doğru, zamanı değilse yanlıştır bu işte. doğru zamanda doğru kurallara karar vermeyi

öğrendiğimde trader olurum diye düşünürüm hep....
Reply With Quote
Old 05-25-2012, 17:00
serdarsefer serdarsefer is offline
Banned

serdarsefer is on a distinguished road

Yararlı bilgileriniz için teşekkürler. Size bir sorum olacak yeni başlayan için önereceğiniz firmalar hangileri? Bir arkadaşım Integral'den bahsetti ama sizin de fikrinizi alabilir miyim?

Teşekkür ederim
Reply With Quote
Old 05-25-2012, 18:30
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

Yeni başlayanlara hiçbir firma önermiyoruz. Önerimiz bol bol deneme hesabında işlem yapsınlar ve kendilerine az da olsa kazandıran bir sistem oluşturmaya çalışsınlar..

Reel para kaybetmek çok koyacak size. Tecrübenin yaşanması başka tabii ki ama ben 6 ay bir sene 1.5 sene deneme deneme deneme diyorum başka değil..

Diyelim ki bir gün gaza geldiniz ulen biz de milli olalım diye. 500 dolar yatırdınız bir firmaya zinhar 0,01 de büyük pozisyon açmayın derim.

Yoksa bir gündü uçar gider..
Old 06-02-2012, 22:02
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

Foreksten öğrendiğim en önemli şey sabır.. Kendi kendine sözünün geçmesi..

Sigarayı bırakmamın bir düzineye yakın sebebi var. Temel sebep bir kitap okudum hayatım değişti. Murat Tuzcu: Kalbinizi Koruyun kitabını okudum. İkinci olarak foreks. Sigarayı bırakırsam kendi kendime sözüm geçer, zırt pırt işlem açmam olayına girdim.

Kendini yenen cihanı yener mevzuu yani.
Kendimi yendim... Cihan kısmı duruyor..
Old 09-24-2012, 03:09
mrdrk mrdrk is offline
Site Üyesi

mrdrk is on a distinguished road

forexte yaklasık 3 yıldır içindeyim belkı 4 yıla girmişimdir şunu öğrendim parayı nasıl yönetirim ona bakmak lazım heyecanı yenmen lazım gözün parada olmayacak yanı rakamlara bakmayacaksın yaklasık 1 yıl deneme hesabı yapan için hersey ögrendım sadece altın işlem yaptım bunu neden soyluyorum sadece bir pariteye odaklan eliot dalga analizine calıs gerısı kafi 100 500 750 hesap acma gireceksen 1000 dolar hesap ac 100 dolar işlem acarak kazanmaya basla haftanın 5 gunu var kazandınmı hemen çek bekletme hesapta 50 dolar 100 20 dolar farketmez(ELİN ALIŞSIN) onlar 1 ay sonra damlaya damlaya gol oluyor diyelım 1000 dolar gırdık 1 ay ıcınde 2000 dolark yaptık ama ana parayı kurtarmak kurtardıkmı yani cektıkmı 1000 doları şimdi deneme hesabı gıbı basla 1000 i 5000 yapabilirsin o zaman rahatlıkla neden cunku kafan rahat kalp atısı normale donuyor ama kesinlik aç göz olmayacaksın dıyelım 3000 kazandım dıyelım muhtac bırıne yardım et kım olursa olsun rakam sana kalmıs hayrını hep gorursun diyeceklerim bu kadar gerisi teferruattan ibaret
Reply With Quote
Old 11-10-2012, 10:41
OK585 OK585 is offline
Moderatör

OK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond repute

photo storage
NUR İÇİNDE YAT ATAM.BU ÜLKE VE MİLLET SANA ÇOK ŞEY BORÇLUDUR.
Reply With Quote
Old 06-29-2014, 02:15
Efkan Genç's Avatar
Efkan Genç Efkan Genç is offline
Moderatör

Efkan Genç is on a distinguished road

şu 1-1,5 yıllık forex hayatımda; bu işin %80nin psikoloji, %20sinin teknik-temel analiz olduğunu. istatiklere bakınca hiç bir şey bilmeyenlerin az bilenlerden daha fazla kazandığını fakat onlarında bir şeyler öğrendikçe kaybettiklerini öğrendim. yaşar erdinç' in bir sözü var. "ya hiç bir şey bilmeyeceksin aptal olacaksın ya da sistemin olacak al deyince alacakasın sat deyince satacaksın. yoksa uzun vadede bu piyasadan para kazanmanız mümkün değil".
Old 06-29-2014, 17:13
Fahri66 Fahri66 is offline
Yeni Üye

Fahri66 is on a distinguished road
Default Katılıyorum aynen

Quote:
Originally Posted by mrdrk View Post
forexte yaklasık 3 yıldır içindeyim belkı 4 yıla girmişimdir şunu öğrendim parayı nasıl yönetirim ona bakmak lazım heyecanı yenmen lazım gözün parada olmayacak yanı rakamlara bakmayacaksın yaklasık 1 yıl deneme hesabı yapan için hersey ögrendım sadece altın işlem yaptım bunu neden soyluyorum sadece bir pariteye odaklan eliot dalga analizine calıs gerısı kafi 100 500 750 hesap acma gireceksen 1000 dolar hesap ac 100 dolar işlem acarak kazanmaya basla haftanın 5 gunu var kazandınmı hemen çek bekletme hesapta 50 dolar 100 20 dolar farketmez(ELİN ALIŞSIN) onlar 1 ay sonra damlaya damlaya gol oluyor diyelım 1000 dolar gırdık 1 ay ıcınde 2000 dolark yaptık ama ana parayı kurtarmak kurtardıkmı yani cektıkmı 1000 doları şimdi deneme hesabı gıbı basla 1000 i 5000 yapabilirsin o zaman rahatlıkla neden cunku kafan rahat kalp atısı normale donuyor ama kesinlik aç göz olmayacaksın dıyelım 3000 kazandım dıyelım muhtac bırıne yardım et kım olursa olsun rakam sana kalmıs hayrını hep gorursun diyeceklerim bu kadar gerisi teferruattan ibaret
Cok dogru,ben de 1 senedir demo ile denedim hem cok kolay hem cok zor.
Reply With Quote
Old 06-29-2014, 23:34
relax's Avatar
relax relax is offline
Site Üyesi

relax is on a distinguished road

Surekli pozisyon acmamak gerektigini. Dibin de dibi olabilecegini. Macera aramanin yersizligini. Kazandikca actigin pozisyon lotlarimin da yukseldigini ve bunun bir rus ruleti oldugunu...
Reply With Quote
Old 07-06-2014, 13:01
Jon Dowes Jon Dowes is offline
Yeni Üye

Jon Dowes is on a distinguished road

Traderlık bir süreç yönetme işidir.Trader mutlaka destek-direnç veya birçok indikatörden faydalanmalı ama herşey senin önüne sunulan fiyat pastasından en iyi dilimi alma çabası olmalıdır.

Yani traderlık biraz beceri istiyor.Kalıplaşmış olgularla traderlık yapamazsın.Çünkü fiyatlar dinamiktir ve sürekli kalıbın dışına çıkmak isterler.Önemli olan senin buna karşı göstereceğin tavırdır.

Ben yüksek lotla işlem yapmayı seviyorum diyorsan risk yüksek iken nasıl bir trade sürecinde olman gerektiğini ve bunun için nasıl bir beceri gerekli bilmen gerekir.Traderlık kişiden kişiye aktarılmaz.Traderlık insan karakteri gibidir.Değişkendir ve herkese özeldir.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)

Thread Tools

Posting Rules