FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 04-05-2019, 08:08
FxFeliX's Avatar
FxFeliX FxFeliX is offline
Site Üyesi

FxFeliX is on a distinguished road
Default Kaybolmam umarım

Quote:
kardeşim. Umarım aramıza katılıp kendini reklam ettikten sonra kaybolup gidenlerden olmazsın...
Merhaba, hoşbuldum. Yok abi, kaybolmam umarım.

Dediğim gibi ben broker yada firma sahibi değilim. Kesinlikle yatırımcı toplamıyorum.

Ben 1 yıl oldu başlayalı. Bu işe 100 USD ile başladım ve kendi kendimi yetiştirmek zorunda kaldım.Şimdi çok şükür tek işim gücüm bu oldu. Mentorum olmadı hiç. Ben yola çıktığımda kimse yoktu yanımda ama ben yola yeni çıkanlara karşılık beklemeden destek olmak istiyorum. Benim çektiklerimi çekmesinler. Bu yüzden burada paylaşıma başladım.

Herkese gönülden başarı ve bol kazanç dilerim.
Old 04-05-2019, 08:43
FxFeliX's Avatar
Site Üyesi

Default AUD NZD H1 Kısa vadecilere alternatif düşük risk

Günaydın arkadaşlar, dün Aud Nzd orta riskli analizi paylaştım sizle ve hedef girişine az kalmışken aklıma daha düşük risk almak isteyenler olabileceği geldi. Kısa vadeli çift hedef analizi aşağıdadır.

H1 H4 Stokları doyuma ulaşmak üzere H30 tekrar trendde. Tahminim H30 son trend doyumuna ulaşınca birlikte H1 ve H4 e stok satış desteği vererek ciddi düşüşe fırsat doğacak. Not: Garanti değil ama %70 öngörü

Bol Kazançlar

Old 04-05-2019, 11:21
FxFeliX's Avatar
Site Üyesi

Default EUR AUD / Riskli / Dikkat Stok dengesiz

Merhaba, bugün tüm alımlarda stoklara dikkat az sabırlı takip, artçılar yakın stokları salmak üzereler. Eur aud sistemidir. Bol kazançlar
Old 04-05-2019, 12:19
FxFeliX's Avatar
Site Üyesi

Default Cad jpy h1

CAD JPY H1/ Bu bir alıntı arkadaşlar. Üye olduğum başka bir yerden. Ben bulmadım yani... Ama analizi yaptım aşağıdaki gibi hem fikirim o arkadaşla. Emek hırsızlığına karşıyım sonuçta

Bol Kazançlar
Old 04-05-2019, 12:33
FxFeliX's Avatar
Site Üyesi

Default Analiz tekniğim

Arkadaşlar bu arada ben indikatörlere karşıyım. Sadece stok takibi açık bende.

Farklı periyotların trendleri ile destek direnç, ilave fibo yasaları ve harmonikler kullanıyorum.

Yeni başlayan arkadaşlar sizde indikatör yanılsamalarından uzak durun, illa istiyorsanız analizinize destek için stok kullanın piyasadan az çok haberiniz olur. Keza bizler küçük yatırımcılarız piyasaya yön veren balinalardır. Ne stokluyorlar az çok bilgi sahibi olmanız lazım.

Analizlerimde harmonikleri yayınlamıyorum. Sebebi yeni başlayanları doğru anda girmezlerse batırır.

Saygılarımla,
Old 04-05-2019, 14:19
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by FxFeliX View Post
Arkadaşlar bu arada ben indikatörlere karşıyım. Sadece stok takibi açık bende.

Farklı periyotların trendleri ile destek direnç, ilave fibo yasaları ve harmonikler kullanıyorum.

Yeni başlayan arkadaşlar sizde indikatör yanılsamalarından uzak durun, illa istiyorsanız analizinize destek için stok kullanın piyasadan az çok haberiniz olur. Keza bizler küçük yatırımcılarız piyasaya yön veren balinalardır. Ne stokluyorlar az çok bilgi sahibi olmanız lazım.

Analizlerimde harmonikleri yayınlamıyorum. Sebebi yeni başlayanları doğru anda girmezlerse batırır.

Saygılarımla,

Güzel tespitler.
Old 04-05-2019, 15:51
FxFeliX's Avatar
Site Üyesi

Default Sok Sorusuna yanıt

Sevgili arkadaşlar bir arkadaş bana özelden yazmış, Stok takibi nedir neden önemli diye.

Buradanda cevap yazıyorum ki genel bi cevapta olsun.

Stocastic kullanıyorum stok takibi için.

Neden şuan canlı olarak yaşıyoruz. Banka ve dev traderler Milyonluk balinalar özetle bizi terse yatırmak için stok yaparlar. Ters köşe kar daha çok.

Bizler bunu yapamayız. Bize sürü diyelim. Sürü olarak analiz yaparız ortak sonuçlara ulaşır giriş yaparız değil mi? Balinalarda aynı analize sahiptir ve sürü nereye gider bilir. Sürü satışa girer, balina aksini yapar bizim için büyük kendisi için küçük ve sakin alımlar yaparak stok toplar. Trend beklentide hareket etmez yavaşlar duraksar ve ufak ufak aksi yönde hareket eder. Stop u erkene koyanların trade biter geçe koyanlar batar. Sonra sürünün acemileri trend aksine döndü sanar ve trend yönünde yatırım yapar. Balina görür ki sürü ters köşeye yattı artık stoğu elden çıkarır ve acemi 2. girişi yapan sürüdekiler 2. ters köşeye yatar.

Özetle stratejinize sadık kalın ama stok takibi yaparak balina tuzaklarına yakalanmayın. Stok takibi bu sebeple önemli.

Sürü derken kimseye hakaret etmiyorum bu arada, bende sürüdenim. Burda mesele arkadaşlar koyun sürüsünün parçası olmamak. Kurt sürüsünün parçası olmak için, stok takibi ile alfayı ciddi takibe almak.

Saygılarımla
Old 04-06-2019, 14:47
xqaz11 xqaz11 is offline
Site Üyesi

xqaz11 is on a distinguished road

selam beyler,

güncel olarak yabancı brokerlara kredi kartıyla fonlama yapmanın bir sakıncası var mı, devletle falan sorun yaşanıyor mu ? swiftle uğraşmak istemiyorum da..
Old 04-06-2019, 14:59
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by xqaz11 View Post
selam beyler,

güncel olarak yabancı brokerlara kredi kartıyla fonlama yapmanın bir sakıncası var mı, devletle falan sorun yaşanıyor mu ? swiftle uğraşmak istemiyorum da..
BU konulardan ve spk tebliğlerinden devlet yetkililerlinin bakanların açıklamalarından haberin yok galiba? Bu tarz şeyler ne yazın nede cevaplayın.Sessiz olun ve başınızı belaya sokmayın.
Old 04-06-2019, 15:23
FxFeliX's Avatar
Site Üyesi

Default Gbp cad h1

Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Posting Rules