FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 05-09-2013, 12:02
Ertuğrul's Avatar
Ertuğrul Ertuğrul is offline
Site Üyesi

Ertuğrul is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by MuhtemelMadur View Post
Son Dönemlerde Ekonomiye ve Türev piyasalarına merak sardım teknik olarak bir sorunum olduğunu düşünmüyorum. ...Forex den ücretsiz deneme hesabı açtım.Telefon Numaramı verdiğimden sürekli arandım.Ücretsiz hesabın son günü arayan kişiyle konuştum ve bana 100 dolardan başlayabileceğimi fln söyledi.Telefonla çok sık arandım.Siz bu brocker firmaları ile irtibat sahibi iseniz birkaç sorum olacak?
1-Telefon Numaramı vermem(Telefonum Faturalı olduğundan)Faturama yansımasına neden olur mu?
2-Sizce Gerçek Hesap Açmak Bana Ne Kazandırır ne kaybettirir.(100 dolardan)
Muhtemel Madur ,

Aslında nikiniz herşeyi özetliyor. Faturanıza bir yansıma olacağını sanmıyorum. 100 dolarlık bir hesap açmak size hiç bir şey kazandırmaz. Her ay %100 getiri bile yapsanız ki bu imkansızdır , sadece 100 dolar kazanırsınız. Ama şuna emin olun o 100 usd yi kaybedeceksiniz. Soğukkanlı biri değilseniz hırs yapıp para yatırmaya başlayacak sonra kaybettikçe yine yatıracaksınız. Tek kazanan o sizi ısrarla arayan depozit avcısı sanal şirketler olacak. Önce tecrübe lazım. Para kazanmak için değil. Az para kaybetmek için. Sonra Fxtarzan ustaya danışın. O , bütçenize uygun bir firma bulmanızda yardımcı olur.
Old 08-27-2013, 14:25
umutyasar umutyasar is offline
Yeni Üye

umutyasar is on a distinguished road

hocam benim sorum hangi firmadan hesap açtırmak en sağlamı. siz hangisini tavsiye ediyorsunuz..
Reply With Quote
Old 08-28-2013, 22:12
Fuat Öğreten's Avatar
Fuat Öğreten Fuat Öğreten is offline
Bölüm Moderatörü

Fuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud of

Quote:
Originally Posted by umutyasar View Post
hocam benim sorum hangi firmadan hesap açtırmak en sağlamı. siz hangisini tavsiye ediyorsunuz..
gerçek hesap açaçaksanız eger broker başlıgı altında saglam olanlarını fxtarzan üstat açıklamıştır yerli bilmem ama yabancı ben fxdd ile çalışıyorum gayetde sağlam firmadir.
Reply With Quote
Old 09-14-2013, 14:07
aakyildiz aakyildiz is offline
Yeni Üye

aakyildiz is on a distinguished road

2011 yılında bu piyasayla tanıştım. İyi araştırmadan balıklama daldım. 300-500 dolar gibi meblağlar yatırıp defalarca batırdım. En az kaybım 10.000 dolar oldu toplamda. Üstelik krediylede yaptığım işlemlerden 10.000 tl civarındada borçlandım. Siz siz olun krediyle borçla bu işe para yatırmayın. İşin eğitimini almadan, en önemliside psikoloji,davranış biçimi ve para yönetimi.
Henüz kazanmaya başlamadım. Sadece kayıplarım eskiye göre azaldı. Kayıplarımdan kazandığım ise tecrube. Yeni başlayacaklara önerim piyasalarda acı tecrubeler yaşamamaları için önce iyi bir eğitim almaları. Gözden çıkardıkları düşük meblağlarla düşük lotlarda işlem yapmaları. En önemliside karda oturup zararları kısa kesebilmek ve stratejiye uymak için sürekli ekranı izlememek gerekiyor. İşlemi yaptın kar hedefini ve stopu belirledin diyelim artık ekrandan uzaklaşmak gerekiyor. Yoksa duygu durumu karları erken kesmeye ve stopları ilerletip zararlarda beklemeye zorlayabiliyor. Özetle kazanmanın sırrı disiplin,sabır,kanaat ve bilgi.
Reply With Quote
Old 09-14-2013, 17:00
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by aakyildiz View Post
2011 yılında bu piyasayla tanıştım. İyi araştırmadan balıklama daldım. 300-500 dolar gibi meblağlar yatırıp defalarca batırdım. En az kaybım 10.000 dolar oldu toplamda. Üstelik krediylede yaptığım işlemlerden 10.000 tl civarındada borçlandım. Siz siz olun krediyle borçla bu işe para yatırmayın. İşin eğitimini almadan, en önemliside psikoloji,davranış biçimi ve para yönetimi.
Henüz kazanmaya başlamadım. Sadece kayıplarım eskiye göre azaldı. Kayıplarımdan kazandığım ise tecrube. Yeni başlayacaklara önerim piyasalarda acı tecrubeler yaşamamaları için önce iyi bir eğitim almaları. Gözden çıkardıkları düşük meblağlarla düşük lotlarda işlem yapmaları. En önemliside karda oturup zararları kısa kesebilmek ve stratejiye uymak için sürekli ekranı izlememek gerekiyor. İşlemi yaptın kar hedefini ve stopu belirledin diyelim artık ekrandan uzaklaşmak gerekiyor. Yoksa duygu durumu karları erken kesmeye ve stopları ilerletip zararlarda beklemeye zorlayabiliyor. Özetle kazanmanın sırrı disiplin,sabır,kanaat ve bilgi.
İbretlik yazı olmuş.Bırak krediyi eldeki nakdin ilk denemede max %5iyle deneyin diyoruz işler iyi giderse max %25e kadar çıkarırsınız bunları dinlemeyip birde borçla işe giren baştan batmış demektir.aakyıldız kardeşimize geçmiş olsun deyip yazısının tüm bu işe yeni gireceklere yol gösterici olmasını temenni ediyorum.
Reply With Quote
Old 09-20-2013, 23:45
aseyhan95 aseyhan95 is offline
Yeni Üye

aseyhan95 is on a distinguished road

merhabalar forex tecrübem sizler kadar değil, ama eski dönemlerde krediyle işlemlere başlayıp, bir anda 4-5 kat kadar elde edip, sonra da hepsini 2 günde eriten birisiyim. daha yeni yeni hesabımı toparladım. şimdilerde çalışmakta olduğum kurumdan vazgeçip, kemal abinin tavsiye ettiği bir firmada hesap açtım. aman değerli abilerim, kardeşlerim, arkadaslarım, allah rızası için kredi çekip işlemlere başlamayın. saygılarımla ALSEY
Reply With Quote
Old 11-25-2013, 19:29
diyan diyan is offline
Banned

diyan is on a distinguished road

Öncelikle Forex'te para kazanmanın biraz da kendinizi eğitmekle ilgili olduğunu söylemek gerekir. Bunun için de sürekli okuyup keninizi geliştirmeniz, seminerlere katılmanız, analiz ve haberleri takip etmeniz gerekir. Ezbere ya da ani işlemler bizi pişmanlığa sürükler unutmayın.

Ücretsiz internet eğitimleri hem cep yakmayan bir aktivite, hem uzmanlarla tanışma- danışma açısından güzel bir başlangıç olabilir.

Vaktim yok diyorsanız internet üzerinden eğitim seçenekleri mevcut. En son gündemde olan eğitim sitesi olarak Forex Akademisi'ne bir bakın isterseniz. 3 ayrı seviye için eğitim mevcut ve ücretsiz.

Ayrıca güvendiğiniz bir aracı kurumda açacağınız demo hesap da şu anki durumunuzu denemeniz ve tecrübe kazanmanız açısından faydalı olacaktır. Forex ile ilgili yayınları haberleri de takip etmeniz kendinizi geliştirmeniz için çok önemli. Forumlarda aktif olup dilediğiniz soruyu sormalı ve çekinmeden "öğrenmek istiyorum" diyebilmelisiniz.

Herkese bol kazançlar dilerim.
Reply With Quote
Old 11-26-2013, 02:18
otisabi otisabi is offline
Site Üyesi

otisabi is on a distinguished road

Forexe başladığım ilk zamanlarda ben de epey bi indikatör peşinde koşturdum. Geçmiş grafiklere bakıp yeni yeni indikatörler keşfettikçe heyecananıp bu sefer buldum filan diyordum. Çalıştığım kuruma takip edilmesi gereken en önemli indikatör nedir diye sormuştum.Kazanmanın formülünü arıyordum. Danışman da bana kendi özel indikatörü olduğunu söylemişti, çok kıskanmıştım. Araştırdıkça farkına vardım ki , geçmiş fiyatları bi şekilde indikatöre uydurmak mümkündü fakat gelecek için indikatörlerin pek bi faydası olmuyordu.
Bu piyasada kaybede kaybede bişeyler öğreniyorsunuz. Önemli olan bilgi birikiminiz belli bi seviyeye geldiğinde cebinizde hala forex için para kalması. Onun için yeni başlayacaklara tavsiyem bu işi öğreninceye kadar çok küçük hacimlerle işlem yapmaları. Benim forexdeki en büyük yanlışım. 3 günde kaybettiğimi hırs yapıp yüksek hacimle 1 defada kazanmaya çalışmaktı. Hala da bu psikolojiden tamamen kurtulabilmiş değilim.
Bu arada forexde kazanma formülünü buldum. bi tane ea yazıcam, ben bir hesapta 1 hacimle işlem açtığımda program diğer diğer hesabımda 3 hacimle tam tersi poz açacak. diğer hesaba hiç bakmıycam. Ben sürekli 1 birim kaybederken hırs yapıp daha çok işlem açıp daha çok kaybedicem. Ay sonunda diğer hesabıma bir bakıcam köşeyi dönmüşüm
Reply With Quote
Old 11-29-2013, 16:47
gemlik gemlik is offline
Site Üyesi

gemlik is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by otisabi View Post
... Hala da bu psikolojiden tamamen kurtulabilmiş değilim.
Bu arada forexde kazanma formülünü buldum. bi tane ea yazıcam, ben bir hesapta 1 hacimle işlem açtığımda program diğer diğer hesabımda 3 hacimle tam tersi poz açacak. diğer hesaba hiç bakmıycam. Ben sürekli 1 birim kaybederken hırs yapıp daha çok işlem açıp daha çok kaybedicem. Ay sonunda diğer hesabıma bir bakıcam köşeyi dönmüşüm
Sevgili Kardeşim,
Forex Matematiğinde 1 hacimle işlem açtığında, 3 hacimle de ters işlem açarsan 4 hacim kaybedersin. Bu ters işlem konusu yerli yabancı binlerce forumda binlerce defa tartışıldı. Hiç te sanıldığı gibi değil. Kendinizi hayallere kaptırıp real hesaba yüklenmeyin. Demoda deneyin bana hak vereceksiniz.

Bol bereketli helal kazançlar...

-gemlik
Old 11-29-2013, 23:19
otisabi otisabi is offline
Site Üyesi

otisabi is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by gemlik View Post
Sevgili Kardeşim,
Forex Matematiğinde 1 hacimle işlem açtığında, 3 hacimle de ters işlem açarsan 4 hacim kaybedersin. Bu ters işlem konusu yerli yabancı binlerce forumda binlerce defa tartışıldı. Hiç te sanıldığı gibi değil. Kendinizi hayallere kaptırıp real hesaba yüklenmeyin. Demoda deneyin bana hak vereceksiniz.

Bol bereketli helal kazançlar...

-gemlik
ben olayın psikolojik yönünü vurgulamak için ters poz örneğini şakasına söyledim. Yoksa o metodu uygulama niyetim yok. yine de uyarınız için teşekkürler. Yalnız 1 hacim poza karşılık 3 hacim ters poz açınca nasıl 4 hacim kaybedersin iddianızı anlamadım. birinci hesapta 1 birim kaybedersen 2. de 3 birim kazanırsın, sonuçta 2 birim karda olursun. yada tam tersi durumda 2 birim zararda olursun.

Last edited by otisabi; 11-29-2013 at 23:24.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)

Thread Tools

Posting Rules