FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 07-31-2013, 19:15
stonhand
Guest

SPK yapısı itibariyle Türkiyenin en yavaş ve en bürokratik kurumudur.
Borsada ceza kesecek olur yıl 2013 bir bakarsını yok şu şu kişinin 2009-2010 yılında yaptığı işlemlerden şu kadar ceza ulen üstünden 4-5 yıl geçmiş kafayımı yediniz desen olmaz olan olmuş millet parayı almış ezmiş yemiş bunlar ceza peşinde maksat kesmedi demesinler
Borsada halka açık, SPK bağımsız denetime tabi şirket, patron olacak adam şirketin içini boşaltış, 9 aylık 10 milyon TL kar 12 aylık 40 milyon TL zarar 2 TL lik senet düşmüş 0,20 kr ye SPK dan ses seda yok bir ara senet 0,20 den 0,24 e iki günde tavan tavan çıkmış SPK uyarı vermiş kamuya açıklanmamış bir durummu var demiş
SPK nın mantığı belli senet 10 katı düşerken ses seda yok 2 seans tavan yaptımmı dur birader nereye gidiyorsun.
Yerli Forex firmaları ilkin SPK dan korktuklarındamıdır nedir mantar gibi türemedi ilkin düzgün firmalar bu işe el attı ancak sonrasında bildiğimiz mantar gibi türemeye başladılar birde bizim telefonları nerden buluyorlarsa hergün biri arıyor yok biz ı.ık forex iz mail attık neden dönmediniz sanane birader deyince efendim sizin iyiliğiniz için ulen bu dünyada kim kimi iyiliği için cebinden aramış
Reply With Quote
Old 07-31-2013, 19:47
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by stonhand View Post
SPK yapısı itibariyle Türkiyenin en yavaş ve en bürokratik kurumudur.
Borsada ceza kesecek olur yıl 2013 bir bakarsını yok şu şu kişinin 2009-2010 yılında yaptığı işlemlerden şu kadar ceza ulen üstünden 4-5 yıl geçmiş kafayımı yediniz desen olmaz olan olmuş millet parayı almış ezmiş yemiş bunlar ceza peşinde maksat kesmedi demesinler
Borsada halka açık, SPK bağımsız denetime tabi şirket, patron olacak adam şirketin içini boşaltış, 9 aylık 10 milyon TL kar 12 aylık 40 milyon TL zarar 2 TL lik senet düşmüş 0,20 kr ye SPK dan ses seda yok bir ara senet 0,20 den 0,24 e iki günde tavan tavan çıkmış SPK uyarı vermiş kamuya açıklanmamış bir durummu var demiş
SPK nın mantığı belli senet 10 katı düşerken ses seda yok 2 seans tavan yaptımmı dur birader nereye gidiyorsun.
Yerli Forex firmaları ilkin SPK dan korktuklarındamıdır nedir mantar gibi türemedi ilkin düzgün firmalar bu işe el attı ancak sonrasında bildiğimiz mantar gibi türemeye başladılar birde bizim telefonları nerden buluyorlarsa hergün biri arıyor yok biz ı.ık forex iz mail attık neden dönmediniz sanane birader deyince efendim sizin iyiliğiniz için ulen bu dünyada kim kimi iyiliği için cebinden aramış
başlangıçta iyi firmalar girdi dediklerin piyasadaki en büyük sahtekarlardı.Geçmişlerini bilsen iyi demezdin.
İsim değişip piyasaya girerek geçmişi temize çekemiyorsun.Sizde benim gibi yapın 2-3 tane sallama hat alın firmalara onları verin baktınız arayanı arttı atarsınız çöpe başınız ağrımaz.
Reply With Quote
Old 09-18-2013, 14:21
yagami yagami is offline
Yeni Üye

yagami is on a distinguished road

merhaba

forex piyasasını uzun zamandır takip ediyorum. demo hesaplarda uzun süredir işlemler yapıyorum.Artık gerçek bir hesap açarak yavaş yavaş piyasaya adım atmanın vakti geldi diye düşünüyorum.

Bu siteyi ve yazarları da bir süredir takip ediyorum.Site içinde yaptığım araştırmalar sonucunda "aracı kurumlar" ile ilgili net bir bilgiye ulaşamadım.Sizce aracı kurum tercihi nasıl yapılmalı ? İş yatırım,finans,yapı kredi vs tercih edilebilir mi ?

Konunun çok derin olduğunun farkındayım ama aracı kurum seçimiyle ilgili genel bir bilgi edinmek amacındayım.

Büyük akşam öncesi yorumlarınızı bekliyorum.Herkese hayırlı ve bol kazançlar.
Reply With Quote
Old 09-18-2013, 16:06
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by yagami View Post
merhaba

forex piyasasını uzun zamandır takip ediyorum. demo hesaplarda uzun süredir işlemler yapıyorum.Artık gerçek bir hesap açarak yavaş yavaş piyasaya adım atmanın vakti geldi diye düşünüyorum.

Bu siteyi ve yazarları da bir süredir takip ediyorum.Site içinde yaptığım araştırmalar sonucunda "aracı kurumlar" ile ilgili net bir bilgiye ulaşamadım.Sizce aracı kurum tercihi nasıl yapılmalı ? İş yatırım,finans,yapı kredi vs tercih edilebilir mi ?

Konunun çok derin olduğunun farkındayım ama aracı kurum seçimiyle ilgili genel bir bilgi edinmek amacındayım.

Büyük akşam öncesi yorumlarınızı bekliyorum.Herkese hayırlı ve bol kazançlar.
Sitede bu konuda onlarca yazı var bilgi edinememenize şaşırdım.Öncelikle firma yerli veya yabancı önemli bir denetimde kayıtlı olmalı defalarca kez yazmıştım bunlar NFA FSA SPK ve finmadır.Finmaya sona almamın sebebi crown davasındaki yavşak tutumudur nerdeyse 3 yıl oldu hala mudilere paralarını vermedi dava sürüyor diyorlar.Aynı süreçte NFA ve FSA yapılan başvurularda özellikle NFA inanılmaz hızlı dönüş yapıyor ve listesindeki brokerlara ciddi cezalar kestiği için kolay kolay kimseye firmalar kazık atamıyor.En son bir tanıdık bu sayede NFA regülasyon bir firmadan 83bin dolar parasını aldı eğer regülasyon olmasa karşıdaki firma işlemlerde fiyat hatası var şeklindeki bahanelerle üzerine yatıyordu NFA şikayet edileceği bildirilince taraflarına beyfendiler 10 gün içinde parayı yolladılar.Kısacası regülasyon çok önemlidir.Bunu adam gibi yapanlarda sırasıyla NFA FSAdir SPKda henüz bu konuda bir dava olmadı iade için uygulamaları nedir bilmiyoruz fakat şunu söyleyebilirim ki firmalar çekiniyorlar ve SPK ile davalık olmak istemiyorlar yalnız bir gözlem olarak SPK başvurma süreci çok muallak şikayet için bir email adresi dahi vermiyorlar arayacağınız bir telefon yok aradığınızda dilekçe yazıp göndermenizi istiyorlar finans piyasasında bu işin öncelikle daha hızlı işleyebilecek bir ön denetim şikayet kabul birimi olması lazım.NFA veya FSA finmada arayıp muhatap bulabileceğiniz şikayet birimleri oluyor ardından yazılı başvurular için emailler ve irtibat adresleri gönderiliyor.Böylelikle şikayet süreci hızlı ve yatırımcıyıda bilgilendirerek yürüyor.SPK da bunu göremedim onu üzülerek yazıyorum.

Regülasyon ardından firmanın çalışma sistemine sıra gelir burdada ECN STP sözde değil özde bu şekilde çalışan işlem masası kullanmayan yerler tercih edilmelidir burada tamam olduktan sonra iş tecrübeye kalır tüm önceki safhalardan geçer alan firmaları daha önce gerçek hesaplarda kullanmış kişilere özellikle düzenli kar çeken kişilere sorarak son kararı verirsiniz.

Last edited by Kemal Yıldırım; 09-18-2013 at 20:52.
Reply With Quote
Old 10-16-2013, 01:56
rerimeD rerimeD is offline
Site Üyesi

rerimeD is on a distinguished road
Default A1 FX ciddi hatalar

Kimler onlarca emrin içinde geçmiş emirlerini inceliyor bilmiyorum ama ben açıkçası hiç yapmamıştım. Zaten normalde çalıştığım için detaylarla uğraşacak vaktim de olmuyor. Ama bakın bir tatil günü geçmiş emirlerimi incelerken neler gördüm. A1 FX çok ciddi çuvallamış..

Bu hataların kötü niyetli olmadığına inanmak istiyorum

Kendilerine mail yazdım. Alacağım cevabı buradan paylaşacağım. dikkatli olmazsanız küçük küçük nasıl hesabın eritilebileceğini görmeniz için aşağıda ekran görüntülerini paylaşıyorum.

[IMG][/IMG]

Reply With Quote
Old 10-16-2013, 02:20
savarona34 savarona34 is offline
Site Üyesi

savarona34 is on a distinguished road

Pek foruma yazmak hele hele cevap vermek adetim değildir ama konu A1fx olunca dayanamadım... O sl ler tam bir skandal olmuş ama aynı zamanda iyi de olmuş, gerçek yüzleri ortaya çıkmış... Sürekli ecn stp yiz emirleri direkt iletiriz hazinemiz yoktur cümlelerinin de yalan olduğunu kanıtlamışlar... Benim hesabımda stop out olup %25 marjin kalması gerekirken -53 dolarlık bakiyeyle bırakılmıştı... İletişime geçtiğimde de iki gün inceleyip eksi bakiyeyi kapatmakla yetinmişlerdi... hesabımda kalması gereken marjinimin %25 i ise en az 400 küsür dolar olmalıydı... Kimse alınmasın darılmasın ama gördüğüm kadarıyla piyasanın en yalancı ve en dolandırıcı firmalarından biri bu firma... Söyledikleri herşey de yalan... Bunların hazinesi yoksa bende trenim... Bütün önemli data saatlerinde dataları sapıtır, emirler geç açılır, fiyatları yanlıştır sonrada çıkar internet bağlantısından kaynaklanan sorun falan derler... Konuyla alakasız belki ama firmanın sahibi olan holdingi daha önce fark etseydim hesap bile açmazdım... O holdingin borsada kendi hissedarlarını nasıl dolandırdığını çok iyi bilirim... Özetle firmada, sahibi olan holdingde tam anlamıyla dolandırıcıdır... Sayın fxtarzan kusura bakmaz umarım ama kötü diye hesaplarımızı kapattığımız alb bunların yanında yanında sütten çıkmış ak kaşık kalır spreadleri bile bunlardan daha iyi... Sadece o değil çalıştığım diğer kurumlarda da belki binlerce işlem yapmışımdır bir kez olsun sl nin bir mili pips şaştığını görmedim ki zaten mantık olarak şaşamaz... Hele hele 20-30 pips hiç şaşamaz... Sl nin mantığı zaten budur... Bunlar çalmayı bile becerememiş, çalarken yaptıkları hatalarınını size fatura etmiş Sn Rerimed... Ne cevap vereceklerini bende merak ediyorum ama ne cevap verirlerse versinler kimsede alınmasın bozulmasın ama kral çıplak...
Old 10-16-2013, 08:17
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

İyide grafikte işlemlerden bazısında lehine kayma olmuş yazdığı limitten fazla kar yapmış görünüyor bazılarıda fiyat çok hızlı kaymadan yazıdğın stoptan in çık yapmış daha fazla zarar edecekken dah aaz zararda kapanmış bazısındada aleyhine kaymış görünüyor kaymalarda altında ve 1 dolar içinde olmuş.Resimde STP mantık içinde bir sorun görünmüyor bilakis firma dürüst çalışıyor onun belgesi olmuş.Ha datalarda sapıttı deniyorsa onu zaten hepimiz biliyoruz zarar görenlerede telafi etmişlerdi.STP çalışırsa limit stop garantisi olmaz ayrıca hazine olmadığınıda biliyorum o tarz bir eleman sayılarıda yok işlem sırasında bekletmede yok standart süre içinde nerdeyse hep işlem oluyor hazine olsa bu işlem süresi her defasında farklılık gösterir kiminde yarım saniye kiminde 1-3-5 saniye gibi dans ederdi.Önce STP nedir nasıl çalışır onu öğrenelim sonra konuşalım.Data sapıtmalarına gelince türk firması olupta datada sapıtmayan bir tane bulun alnınızdan öpeyim.sunucular trde bulununca zaten zaman gecikmesi oluyor ondan dolayı yoğunlukta patlamamaları imkansız ilave olarak integral köprüsü kullanıyor nerdeyse çoğu yerli brokerımız ve piyasaya çıktıkları prime brokerlarıda çoğu firmaya kredi ve uygun şartlar sunduğu için migbank.Bu yüzden nerdeyse türk firmalarının yarısınnda fazlası datalarda anormal patlıyorlar daha iyidir dediğin firmada 6 saniyede işlem açıyorsun ve onlarda migbankla çalışıyor ve hazineside seni 5-6 saniye bekletiyor insaf burda 0.5 saniye içinde işlemdesin yiğidi öldürüp hakkını vereceksin.CAhil cahilde ahkam kesmeyeceksin.

sadece market makerlar limit stop garantisi verebilir bunuda unutmayın hem bir kuruş para kazanıp çekmişliğiniz yoktur kim nedir bilmezsiniz hemde ukalalık yaparsınız.Datada patlayıpta iade almayan mı var?Burda bin kere yazdık yerlilerde teknik vaziyet budur dedik 17 firma denedik ancak kötünün iyisini bulursunuz.Ayrıca STP ECN istiyorsanız önce bu gerçek piyasa çalışmanın ne olduğunu bileceksiniz sonra hesap açacaksınız ve çok kere söylediğim gibi yabancı bir ECN hesabınız olursa zaten farkı aradaki kalite uçurumunu görürsünüz.Şimdi bana burda ad soyadla yaptığınız yapmak istediğiniz çakallıkları yazdırmayın amacınızı biliyorum çoğu vatandaşın taktiğinide biliyorum datada vs yerlerde firmaların gecikmesini kovalayıp limit stopu garanti eden hazinecileri söğüşlemek üstüne oynuyorsunuz brokerlar dürüst değil sizlerde dürüst değilsiniz.Dürüst adam limit stop garantisi değil ECN STP hesap ister piyasa neyse onu kullanır kazanıncada başına pislik gelmez parasını tıkır tıkır çeker.Market maker ararsan kazanınca parayı, başına abukluklar gelmeye başlar ve sana o karları vermemek için herşeyi yaparlar.Bazıları amerikayı yeniden keşfetmeyi seviyor buyrun keşfedin siz daha yeni giderken biz o yollardan dönüp hamakta sallanıyorduk.Bilen adam yazı yazsa eyvallah derimde baştan sona bilgisizlik kokan laflarla hemde kendinizi hukuki açıdan sıkıntıya sokacak şekilde saldırıyorsunuz bu hatalı işte.Ben zaten bir firmada yamk görürsem hepinizden önce hakkını vererek saldırıyorum elimde gerçek delillerde oluyor avukatımızda var gerekeni yapıyoruz ama şu yukaraki şikayetler değil şikayet ancak doğruluk belgesi olur.Ha deseydiniz büyük data vardı çöktü fiyatlar patladı onu zaten bende yazdım ve o gün kü olay saatinde güzel yurdumda ayakta bir tane firma yoktu ya kepenk kapattılar ya dağaldırlar yada işlem yapmak istediğinde fiyat düzgün ama kotasyon yoktu.Birkaçı işleme izin verdi onlarda karlı işlemleri hatalı fiyat gerekçesiyle silmişler elimde çuvalla bu yazdıklarımın ispatı niteliğinde extre dökümü var kullanan arkadaşlardan gelen.

bazı yerlilerimiz var hazinesi olan ve acemi bunlar datalarda geri kalıyorlar köprüleri şişiyor çok sayıda uyanık arkdaşımızda sırf bu saatleri kolluyorlar data vakti olsunda bunlar patlayınca gecikmeden faydalanıp tokatlayım diye. dürüst olanlarda sistem çökmüşse zaten işlem falanda yapılmıyor tam dağalıyorlar hazinecilerden acemi olanlar bu gecikmelerde fiyat veriyor ama tokatı yediğini farkedice sonradan karları siliyorlar teknik hata oluşmamış fiyat diyorlar ama arada gözden kaçırdıkları kazıklarda oluyor ve sırf bunun üzerine oynayan stratejisini firma açıklarına bina etmiş baya bir kiltle var şimdi burda kimsenin tekerine çomak sokmak istemediğim için bu gecikmeli şaşkın firmaların adlarını ve bu açıkları kovalayanları yazacak değilim.Ama kral çıplak diyorsanız çıplaklığa burdan başlayacaksınız.Ben ortada adaletin kılıcıyım ne brokera ne müşteriye düzenbaz olan kimseye eyvallah demem düzenbazın firmasınıda müşterisinide sevmem.Adam gibi iş yapın başınıza bir iş gelirse ve lafımızın geçebileceği bir firmaysa zaten baskı yaparız hakkınızı aramanız için forumun avukatınıda size yardımcı olması için yönlendiririm.Ama bilip bilmeden atar tutarsanız elinize bir şey geçmez hak yemiş olursunuz cahilliğinizi ortaya çıkarırsınız.

Çok sahtekar adam tanıyorum adı soyadı herşeyi belli duruyor yabancı firmalardan kartla hesap açar para kaybedince kartımdan usulsüz para çekildi der charge back yapar sonra bunu işmiş gibi anlatır bu tarz dallamalar yüzünden kartla acil para transferi yapamayan arkdaşlarımız oldu sebebide bu tarz üç kağıtçılar yüzünden firmaların kartla transfere türkiye için yasak getirmeleri.Bunun gibi gecikmeden faydalanan expert kurup firmaları tokatlayan sonrada firma bunu tespit edince yaygara yapıp kazıklanmış gibi sağda solda anıranlar oldu dost sohbetine gelincede abi firmayı nasıl dolandırdım diye gülerek kişneyerek anlatıyor.Hem firmaya saldırıyor hemde farklı isimlerle yine biton hesap açıp firmayı dolandırmaya devam ediyor

Bu piyasa çok ilginç arkadaşlar bizim gibi normal hakkını verip trade etmeye çalışan insanların dışında tamamen üç kağıt peşinde açık kovalayan çokça yaygaracı var sayısız sahtekar firma var.İçlerinde düzgün yerlerde var tabi ama çok az çıkıyor.bizde onları bulup istediğimiz gerçek ecn stp sağlayanları kullanmaya çalışıyoruz ne aldatan oluruz nede aldanan amaç budur.Kimsede babamızın oğlu değil iyiyken iyi deriz bozarsada kötü deriz geçmişte bunu çokça yaptık yine yaparız ama haksız yere bir saldırı olursada ordada teraziyi kurarız kim haklı kim haksız bakar ona göre fikrimizi söyleriz.

Last edited by Kemal Yıldırım; 10-16-2013 at 11:33.
Reply With Quote
Old 10-16-2013, 12:09
Kartalfx's Avatar
Kartalfx Kartalfx is offline
Trader

Kartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond repute

Kemal bey bulunduğum ülkede çok sayıda merdiven altı broker var ve hepsinde limit stop garantili işlem yapabilirsiniz bazı kişiler sanırım bu gibi dolandırıcılara layıklar bence kafanızı yormayın bata çıka öğrensinlerKişisel düşüncem para kazanamadıkları için brokerları tanıyamıyorlar ne zaman düzenli kazanıp para çekmek istersen brokerın gerçek yüzü ortaya çıkar.Büyük ülke köklü denetim gerisi yalan dolan.

Saygılar
Old 10-16-2013, 13:19
dafce's Avatar
dafce dafce is offline
Moderatör

dafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by rerimeD View Post
Kimler onlarca emrin içinde geçmiş emirlerini inceliyor bilmiyorum ama ben açıkçası hiç yapmamıştım. Zaten normalde çalıştığım için detaylarla uğraşacak vaktim de olmuyor. Ama bakın bir tatil günü geçmiş emirlerimi incelerken neler gördüm. A1 FX çok ciddi çuvallamış..

Bu hataların kötü niyetli olmadığına inanmak istiyorum

Kendilerine mail yazdım. Alacağım cevabı buradan paylaşacağım. dikkatli olmazsanız küçük küçük nasıl hesabın eritilebileceğini görmeniz için aşağıda ekran görüntülerini paylaşıyorum.

[IMG][/IMG]

Hocam lütfen su işlemlerinde hosuna gitmeyen senin lehine ve aleyhine olanları bir soylesen....

Hep senin aleyhine mi çalışmış sistem....

........
Reply With Quote
Old 10-16-2013, 16:28
KMTX's Avatar
KMTX KMTX is offline
Site Üyesi

KMTX is on a distinguished road

İşlemlere tek tek baktım saatlerine özellikle benim yabancı firmadaki hesaptan baktım sayın rerimeD arkadaşımızın tarafına olumlu yönde atlama olmuş orası tamam tam tersi yöne atlama olmuş zarar fazladan ordada mumlarda hızlı uzama gördüm firma STP çalışıyorsa lehimize yada aleyhimize bu tarz fazlalık yada eksiklik olabilir kısaca bu resimlerde ben bir hata göremedim.Kendim yabancı ECN firmada işlem yapıyorum yerli firmalara şimdiye kadar yeteri kadar güven duyamadım ancak yukardaki resimlerde STP bir firmaysa sorun görünmüyor.Eğer limit stop hiç atlamasaydı firma market maker işlem masası kullanıyor olurdu.Arkadaşımız iyi niyetli ancak bilgi konusunda eksiği var paniğe kapılmış araştırmadan yüklenmiş izlenimi edindim.GOLD işlemlerinde fiyat boşukları oldukça yüksek oluyor bu vesileyle GOLD yapanlar çok dikkatli olmalılar.
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex broker

Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)

Thread Tools

Posting Rules