FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 01-15-2018, 20:02
acan1 acan1 is offline
Site Üyesi

acan1 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by muharrem77 View Post
Expertler özel ilgi alanıma girdiği için birkaç tesbit yaptım. Sen zaten olumlu yönleri belirtmişsin, ben ise olumsuz ve riskli taraflarından bahsetmek istiyorum.
1. En fazla düşüş (drawdown) neredeyse depozito olan 2.500 $ ile aynı (2.448 $), yani çok yüksek. Muhtemelen gerçek hesapta parayı tüketirdi.
2. Üst üste maximum karlı işlem adedi 24 iken kazanç 390 $ gibi az bir meblağ olmuş, ama üst üste maximum zararlı işlem adedi 10 iken zarar 2.226 $ gibi çok yüksek bir meblağ olmuş. Muhtemelen gerçek hesapta parayı tüketirdi.
3. Grafiğin ilk bölümüne bakılırsa neredeyse ilk 800 işlem parayı artırmamış, yerinde saymış. Muhtemelen gerçek hesapta parayı tüketirdi. Ayrıca 800 işlem süresince para kazanmadan beklemek dayanılmaz zordur.
4. Bazen lot miktarı çok artmış gözüküyor. Martingale tarzı bir strateji içeriyor olabilir ki en riskli yöntemdir.
Evet yazılanların hepsini görüyorum farkındayım bu yüzden riskli olanda tüm parayı riske ederek çok yüksek getiri hedefliyorum diğerinde ise paranın %25 kısmını kullanarak yılda %50-75 gibi bir hedefim oluyor.Eğer ufak hesap kazanamadan marjini bitirecek kadar azalırsada tekrar işleme devam edebilmesi için bir miktar ilavayle devam ettirme şansım oluyor.
Old 01-15-2018, 20:34
unfatalx unfatalx is offline
Banned

unfatalx is on a distinguished road

Grafikten anladigim kadariyla martingale yada grid islemler yapilmis.
Cok riskli bir yontemdir. Forexten bu sistemlerle para kazanilmaz eninde sonunda hesap patlar.

Quote:
Originally Posted by muharrem77 View Post
Expertler özel ilgi alanıma girdiği için birkaç tesbit yaptım. Sen zaten olumlu yönleri belirtmişsin, ben ise olumsuz ve riskli taraflarından bahsetmek istiyorum.
1. En fazla düşüş (drawdown) neredeyse depozito olan 2.500 $ ile aynı (2.448 $), yani çok yüksek. Muhtemelen gerçek hesapta parayı tüketirdi.
2. Üst üste maximum karlı işlem adedi 24 iken kazanç 390 $ gibi az bir meblağ olmuş, ama üst üste maximum zararlı işlem adedi 10 iken zarar 2.226 $ gibi çok yüksek bir meblağ olmuş. Muhtemelen gerçek hesapta parayı tüketirdi.
3. Grafiğin ilk bölümüne bakılırsa neredeyse ilk 800 işlem parayı artırmamış, yerinde saymış. Muhtemelen gerçek hesapta parayı tüketirdi. Ayrıca 800 işlem süresince para kazanmadan beklemek dayanılmaz zordur.
4. Bazen lot miktarı çok artmış gözüküyor. Martingale tarzı bir strateji içeriyor olabilir ki en riskli yöntemdir.
Old 01-15-2018, 21:08
serkofx serkofx is offline
Site Üyesi

serkofx is on a distinguished road

Gu da kısa sl lu bir sell denemesi

Old 01-15-2018, 21:10
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by unfatalx View Post
Grafikten anladigim kadariyla martingale yada grid islemler yapilmis.
Cok riskli bir yontemdir. Forexten bu sistemlerle para kazanilmaz eninde sonunda hesap patlar.
Stop koymuş o yüzden marjinin tamamını riske etmeden çalıştırmayı düşündüğü parada kazanabilir.Çünkü test süreci baya uzun 3 yıllık.Bana sağolsun işlem detaylarınıda yollamış ordan incelediğim kadarıyla expert hafta sonu kapanış ve açılış zamanlarında çalışmamış data vakitlerindeki sahte fiyatlar üzerinden açıp kapanışlarıda görünmüyor bu sebeple hazırladığı sistemin kar yapma şansı var.
Gerçek hesapta işlemlere başlayınca forumda takip edebilmemiz için fxblue linki eklerse sonucu hep birlikte görme şansımız olur.

Diğer meseleye gelince stopsuz martingale sistemler uzun vadede patlatmadan gitme gibi bir şansı maalesef yoktur.Burda bazı detaylar var stop kullanılırsa uzun vadede kazanabilir ama burdada farklı şeyler devreye giriyor o da nedir sistemin ne süreçte ne kadar kar yapacağı ve stop yediğinde bu zararı ne sürede geri çıkaracağıdır.Benim kişisel görüşüm stoplu bir martingale olacaksa 1 yıl vadede ele alırsak stop yediğinde yıllık kar oranının en fazla beşte biri kadar bir zarar yazmaldır tek bir stop için.Bundan yüksek oranda bir stopu varsa açıkçası o sistem pamuk ipliğine bağlıdır.
Old 01-16-2018, 09:47
metallurgist metallurgist is offline
Moderatör

metallurgist is on a distinguished road

günaydın arkadaşla. herkese keyifli bir gün diliyorum
Old 01-16-2018, 13:06
milyoner's Avatar
milyoner milyoner is offline
Moderatör

milyoner is on a distinguished road

AUD - USD SENARYOM. 77 -78 ARALIĞINA BİR TEPKİ SATIŞLARI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. UZUN VADELİ BİR DÖNÜŞ İÇİN 80-81 ARALĞINI GÖRDÜKTEN SONRA BİR DÖNÜŞ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. SAYIMLARIMDA BUNU DESTEKLİYOR. YILLAR SÜREN UZUN VADE KANALINI 3.TETİNİ YAPACAĞINI GÖRÜYORUZ. 81 ARALIĞI YUKARI DOĞRU KIRILMADIĞI SÜRECE BÜYÜK BİR ÇIKIŞ BEKLEMİYORUM.
Old 01-16-2018, 13:52
kuzeyli kuzeyli is offline
Site Üyesi

kuzeyli is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by milyoner View Post

AUD - USD SENARYOM. 77 -78 ARALIĞINA BİR TEPKİ SATIŞLARI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. UZUN VADELİ BİR DÖNÜŞ İÇİN 80-81 ARALĞINI GÖRDÜKTEN SONRA BİR DÖNÜŞ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. SAYIMLARIMDA BUNU DESTEKLİYOR. YILLAR SÜREN UZUN VADE KANALINI 3.TETİNİ YAPACAĞINI GÖRÜYORUZ. 81 ARALIĞI YUKARI DOĞRU KIRILMADIĞI SÜRECE BÜYÜK BİR ÇIKIŞ BEKLEMİYORUM.
guzel bir calisma olmus. ben de acaba bu sefer 81 leri gecip 90'lara dogru gider mi diye takip etmekteyim ama bunu anlamak icin oncelikle 81'lere bir gelsin bakalim.
Old 01-16-2018, 13:57
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by serkofx View Post
Gu da kısa sl lu bir sell denemesi

şükür..62p

Old 01-16-2018, 14:52
metallurgist metallurgist is offline
Moderatör

metallurgist is on a distinguished road

""günaydın arkadaşlar. günün tek önemli verisi amerika tarafından 16:30 da aynı zamanda kanadadan önemli veri var. o saate kadar gözlem. ama usdcad da ciddi düşüş potansiyeli görüyorum. bence satılacak kıvamda şuan ama bakalım. 1,25 lere kadar sarkarsa hiç şaşırmam""

yukarıdaki mesajı 21 aralıkta yazmışım 1,2830 da iken güzel düşmüş baktığımızda 400 pip yapıyor 1 ayda.

günlük 10 15 pip ile uğraşacağımıza uzun vade işinemi girsek acaba. yarın kanada faiz kararı var. faiz arttırması bekleniyor acaba diyorum dolar yavaş yavaş yönünü yukarımı çevirecek yoksa daha yetmez deyip dipleremi gidecek iyice

aylık grafik düşüş işaret ediyor.
haftalık yukarı atak yapmaya çalışıyor ama yukarılarda tutunamamış
günlük destekle direnç arasında gidip gelmiş
H4 benim platforma göre gap var onu kapattım düşmek için bir eksiğim kalmadı der gibi
saatlik 1,2483 ü geçemezsem tobo yaparım diyor.

sonuçta haftalık haricinde yukarı meyil eden yok gibi ama bakalım neler olacak.

eu 100 pip e yakın düzeltme yaptı

pound gevşemedi ama rsı larını epey bir indirdi. bakalım sinyal sayfasındaki 1,3784 satışı stop maliyette gümleyecekmi bukadar etki altında

bugün amerika tarafında doğru düzgün bir veride yok kendi haline bırakmakta fayda var bu saatten sonra
Old 01-16-2018, 17:30
Site Üyesi

Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 25 (0 members and 25 guests)

Posting Rules