FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis)
Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis) We will share technical analysis studies about pairs in this topic.
Reply

Thread Tools
Old 01-13-2016, 22:24
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road

petrol ile ilgili kisa bir yazi yazayim

simdi biraz siyaset olucak ama yanlis anlasilmasin AKP yandasi degilim kesinlikle ama su an ki muhalefet yandasida degilim

simdi malum wti yukaridan asagiya selale yapti ve herkez sunu soyluyor yahu bu kadar dustu peki neden benzin e indirim gelmiyor yansimiyor
malum dunya karisik ve bir cok ulke savas duzeni aldi
bu savas duzeni alinir iken en bariz belirtiyi su gosterir petrol stoklarini doldurmak

70-80$ dan stoklariniz dolu . ve bu fiyattan aldiginiz petrolu isleyip satiyorsunuz su an stoklariniz dolu oldugu icin wti alamiyorsunuz talep olmadigi icinde asagiya dogru geliyor hal boyle olunca benzin fiyatlarinda indip beklemek hukumet kotulemek pek dogru olmasa gerek

vadeli islemler piyasasi ayri spot ayri
vadeli degil fiyati spot belirler
e simdi talep yok cunku stoklar dolu arz cok ne olur fiyatlar duser e burada neye bakacagiz talep ne zaman artacagina yada nasil artacagina yada ulkelerdeki petrol stoklari miktarina bakacagiz biz sadece usa verilerine bakiyoruz su an
vadelide islem yaptiginiz zaman pozisyonu bir sonraki vadeye aktarabiliyorsunuz
ama spotta islem yaptiginiz zaman gunu geldiginde o petrolu almak zorundasiniz benim stoklarim full almiyorum diyemezsiniz

simdi demek istedigim Wtide dibimi ariyorsunuz bunu wti grafiginde EW sayimi ile aramayi
Arz talep dengesini bulmaya calisin dogru olan budur .
opec onumuzdeki hafta icin olaganustu toplanti karari aldi nasil bir karar cikicak bekleyin ve gorun .. beklenen bir kisma gelmez se o zaman selale devam kisma yonunde bir hareket olursa zaten fiyat yukari olur
dibi yakalamak yerine biraz yukaridan girersiniz
ama su an dibi yakalama calisarak long acsaniz bir anda %10 yani 1 e 10 kaybedebilirsiniz
Reply With Quote
Old 01-13-2016, 22:43
Dumanlimavi Dumanlimavi is offline
Yeni Üye

Dumanlimavi is on a distinguished road

culpable üstat merhaba
bende bir dönem borsa ile ilgilenmiştim. o yüzden matriksi az çok bilirim.
ama grafiklerinizde kullandığınız pars2 yazan indikatör ve hls2 yazan indikatör hangisi acaba bulamadım.
yardımcı olabilir misiniz ?
Reply With Quote
Old 01-13-2016, 23:01
Banned

Quote:
Originally Posted by Dumanlimavi View Post
culpable üstat merhaba
bende bir dönem borsa ile ilgilenmiştim. o yüzden matriksi az çok bilirim.
ama grafiklerinizde kullandığınız pars2 yazan indikatör ve hls2 yazan indikatör hangisi acaba bulamadım.
yardımcı olabilir misiniz ?
Merhaba
dilimde Tuy bitmeye basladi artik ustad yada hoca diye hitap etmeyin lutfen demekten
Culpable diyebilirsiniz bunu begenmiyorsaniz
Acemi diye hitap edin daha cok hosuma gider

o indikatorler public degil . o yuzden matriks de yok kendiniz olusturmaniz lazim indikator builder kismindan

Last edited by Culpable; 01-13-2016 at 23:04.
Reply With Quote
Old 01-13-2016, 23:11
Yeni Üye

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post
Merhaba
dilimde Tuy bitmeye basladi artik ustad yada hoca diye hitap etmeyin lutfen demekten
Culpable diyebilirsiniz bunu begenmiyorsaniz
Acemi diye hitap edin daha cok hosuma gider

o indikatorler public degil . o yuzden matriks de yok kendiniz olusturmaniz lazim indikator builder kismindan
peki culpable
https://www.matriksdata.com/website/...gitim-dokumani
linkte kullanım kılavuzu mevcut.
anladığım kadarıyla mt4 ile aynı mantığa sahip. kısacası indicator yazılıyor ama farklı indicator birleştirme de mevcut.
sakıncası yoksa ve mt4 deki gibi indicator eklenebiliyorsa benimle paylaşmak istermisiniz
eğer paylaşmak istemezseniz hangi indicatorlarden oluştuğunu söylebilir misiniz
eğer onuda söylemek istemeziseniz canınız sağolsun
Reply With Quote
Old 01-13-2016, 23:20
Banned

madem dusuyorsun o zaman teknikcileri en guzel avlamanin yolunu dikdortgenler icine aldim

Reply With Quote
Old 01-13-2016, 23:23
Banned

ve Son olarak Ana Pozisyonlarim 1
duruma gore belki seriye devam ederim belki 1 de kaliriz ne kadar az tepki olursa baslikta bende artik o kadar az yazmaya baslarim bunu basinda belirttim .. tepki yoksa etkide yok

Simdi Ben kisaca bir yazi yazayim rengim birazcik belli olsun
2016 yili icerisinde sefilleri oynayacak bir pound bekliyorum kendi adima
ve biraz iyimser euro ama daha sonra euronunda zayiflayacagi guclu bir dolar olusacagi sekilde

ben artik gunluk islemler disinda orta vadeli pozisyonlar acmak daha cok isime geliyor ve bunlara Ana pozisyon adi
veriyorum
peki gunluk al sat hicmi yapmiyorum elbette yapiyorum ama atiyorum ana pozisyonumdaki teminat 3 lot ise
gunluk al sat yaptigim miktar cogu zaman 0.5 i gecmez yani ana poz miktarimin 6 da biri ile gunluk islem yaparim

Ana pozisyonlarimda %1 den daha dusuk bir duzeltme bekliyorsam bu trend icerisinde ana pozisyonumda kar al bekle yapmam
yapmiyacagimda
nitekim dun bunu en son eurousd de yaptim 1.0880 den verdiklerimi yeniden 1.0830 dan yerine koydum gece ama bu bayagi bir yorucu
ve riskli
eurogbp de ana pozisyonumu koruyordum ama dun bundada ayni sekilde 0.7530da cok az bir lot miktari ile kar al yaptim
0.7490 dan yerine koydum bir daha yaparmiyim asla dun son macera idi
bu pozisyonlarimin tp ler 0.79 ve 0.7950 seklinde
ama 5 gune kadar gorur ama 25 gune ama 50 gune kadar gorur bu pozisyonlarim sabit kalicak ve hersey beklentim dahilinde gerceklesirse
0.79 0.7950 seviyelerinden bu pozisyonlari kapatacagim ama shorta gecmiyecegim
0.7750 -0.7800 seviyelerine bir duzeltme bekleyecegim
ve bu duzeltme de gerceklesirse o seviyelerden su an 1 lot eurogbp pozisyonum varsa
her %1 lik artista %0.3 lot daha ilave edecegim bunlara fazla degil max 0.3
ve bekledigim gibi 0.7950 ler gorulurse ve oradan duzeltme gelirse duzeltme sonrasi yeniden long acacagim
ama kesinlikle short yok duzeltme zamaninda ve 0.79 dan atiyorum 2 lot eurogbp kapatti isem duzeltme sonrasi 3 lot olarak alis yapacagim %50 daha fazla
bu en son acacagim pozisyonuda kesinlikle kar al seklinde ara ara sat al yapmiyacagim ana pozisyonum olucak
ne zaman 0.84 -0.85 lere dogru giderse orda kar al yapar beklerim . grafiklere gore ya gene long 0.90 icin
yada elimi ayagimi cekerim bu pariteden 1 2 ay
Reply With Quote
Old 01-13-2016, 23:29
Banned

Ana Poz 1 dusuncelerime gore acilmis pozisyonlarim bunlar
2 hesaptan islem yapiyorum cogu zaman bir tanesini paylasacagim bu hesapta gunluk de islem yaparim ama diger hesaba gunde 1 kere anca girerim

tpler yazili resimde bir tane Sl var eurousd de onu gormedim nasil geldi bilmiyorum onuda kaldirdim

Reply With Quote
Old 01-13-2016, 23:57
Banned

ben genelde RSI yi cok kullanirim
RSI ile birlikte dema Mav [ burda mav da dema da fiyatin degil RSI nin olmasi gerekiyor ] kullanirim mesela
gene ayni sekilde bazen RSI ile Stoch birlestirip kullanirim

Quote:
Originally Posted by Dumanlimavi View Post
peki culpable
https://www.matriksdata.com/website/...gitim-dokumani
linkte kullanım kılavuzu mevcut.
anladığım kadarıyla mt4 ile aynı mantığa sahip. kısacası indicator yazılıyor ama farklı indicator birleştirme de mevcut.
sakıncası yoksa ve mt4 deki gibi indicator eklenebiliyorsa benimle paylaşmak istermisiniz
eğer paylaşmak istemezseniz hangi indicatorlarden oluştuğunu söylebilir misiniz
eğer onuda söylemek istemeziseniz canınız sağolsun
Reply With Quote
Old 01-14-2016, 00:06
Yeni Üye

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post
ben genelde RSI yi cok kullanirim
RSI ile birlikte dema Mav [ burda mav da dema da fiyatin degil RSI nin olmasi gerekiyor ] kullanirim mesela
gene ayni sekilde bazen RSI ile Stoch birlestirip kullanirim
tamam culpable.
matriks indikatör builder eğitim videosu izledim. sizin geçmiş grafiklerinize baktım.
her parite için ve/veya duruma göre farklı indikatör ve/veya seviyeler kullanıyorsunuz.
aslında buradan değişik güzel birşeyler çıkabilir.
mt4 te bu tür işlemler için kod yazmak gerekiyor. matriks kolaymış.
hafta sonu biraz kurcalayayım
yardımlarınız için teşekkür ederim.
Reply With Quote
Old 01-14-2016, 00:18
Banned

Alttaki cizgi ve ustteki cizgi ne kadar guzel calismis degilmi insan su grafige bakinca ustten vereyim alttan geri alayim diye icinden geciriyor

Ama ikinci grafige bakin ve ve neden in cevabini gorun

Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)

Posting Rules