FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 10-16-2013, 15:58
rsmztrk's Avatar
rsmztrk rsmztrk is online now
Site Üyesi

rsmztrk has a spectacular aura aboutrsmztrk has a spectacular aura aboutrsmztrk has a spectacular aura about

Quote:
Originally Posted by KMTX View Post
İşlemlere tek tek baktım saatlerine özellikle benim yabancı firmadaki hesaptan baktım sayın rerimeD arkadaşımızın tarafına olumlu yönde atlama olmuş orası tamam tam tersi yöne atlama olmuş zarar fazladan ordada mumlarda hızlı uzama gördüm firma STP çalışıyorsa lehimize yada aleyhimize bu tarz fazlalık yada eksiklik olabilir kısaca bu resimlerde ben bir hata göremedim.Kendim yabancı ECN firmada işlem yapıyorum yerli firmalara şimdiye kadar yeteri kadar güven duyamadım ancak yukardaki resimlerde STP bir firmaysa sorun görünmüyor.Eğer limit stop hiç atlamasaydı firma market maker işlem masası kullanıyor olurdu.Arkadaşımız iyi niyetli ancak bilgi konusunda eksiği var paniğe kapılmış araştırmadan yüklenmiş izlenimi edindim.GOLD işlemlerinde fiyat boşukları oldukça yüksek oluyor bu vesileyle GOLD yapanlar çok dikkatli olmalılar.
bu kısım goldda oldukça önemli ve bilinmesi gereken kısım.başka firmalarda da şahit oluyorum.

yazılan gelir başa....
Reply With Quote
Old 10-20-2013, 21:56
fakir1 fakir1 is offline
Yeni Üye

fakir1 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by CFST View Post
Alpari ve rusya bağlantısı pek güvenli değil.Finma NFA yada FSA denetimli olursa daha güvenli olur.FSA biraz cılızlaştı diğer ikisine göre ama rusyaya koymaktan tabiki daha güvenli.
üstat finma, fsa,derken bunlar,işlem yapılan işlem şirketimi yoksa onaylayan bi yargıtay gibi onay veren kurummu,tane tane yazarsanız biraz açarak...yanış anlama lütfen biz sizin kadar zeki degiliz.geçen girdim finmaya işlem platformu görecem indikatorler görecem diye ingcede yok bi sürü yazı valla hiç bişey anlamadım.çok çok açıklamlı yazılar, lütfen
Reply With Quote
Old 10-20-2013, 22:09
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by fakir1 View Post
üstat finma, fsa,derken bunlar,işlem yapılan işlem şirketimi yoksa onaylayan bi yargıtay gibi onay veren kurummu,tane tane yazarsanız biraz açarak...yanış anlama lütfen biz sizin kadar zeki degiliz.geçen girdim finmaya işlem platformu görecem indikatorler görecem diye ingcede yok bi sürü yazı valla hiç bişey anlamadım.çok çok açıklamlı yazılar, lütfen
Adı geçen yerler firma değil SPK gibi resmi devlet finans denetim kurumları.
NFA ABD
FSA(FCA) İngiltere
FINMA İsviçre
Türkiye dışında SPK firmaları haricinde bir yerde hesap açılacaksa bu 3 denetim dışına çıkılmaması lazım çıkarsanız canınız yanar.FINMA da crown meselesinde çok ağırdan gitti çözümde getiremedi ve firma batana kadar nasıl bir denetimse olayı çözemedi insanları mağdur ettirdiler.NFA ve FSA bu konuda denetim kurumu olarak çok daha ciddi ve sağlamlar.Türkiyedede SPKnın varlığı iyi oldu kazık yontulurken mecburen insaflı oluyorlar ve biraz çekinme hali gözlemleniyor.
Reply With Quote
Old 10-21-2013, 17:38
rerimeD rerimeD is offline
Site Üyesi

rerimeD is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by rerimeD View Post

[IMG][/IMG]

Bu konu ile ilgili A1 FX 'den gelen cevabı paylaşacağımı söylemiştim. Bu sabah geri döndüler. Ben biraz telaş yapmışım malesef. cevap yazan arkadaşların da belirttiği gibi bazı kaymaların olması normalmiş. Yine de incelenmesini istediğim poziyonların kısa süre içinde incelenerek bana geri dönüş yapılacağını söylediler.
Konuya güven veren bir üslupla yaklaştıkları için memnun oldum. çalışmaya devam edeceğim.
Reply With Quote
Old 10-22-2013, 16:07
heval heval is offline
Site Üyesi

heval is on a distinguished road

Kaymalar 1-3 pip normaldir fakat bana yaptıkları gibi buystop-order ı 22 pip yukarıdan pozisyon açarlarsa bu normalmidir?

Bu güne kadar çalıştığım hiçbir kurum 22 pip farkla pozisyon açmadı .A1 FX den bana yapılacak dönüşü ve çözümü sizlerle paylaşıyor olacağım....
Reply With Quote
Old 10-22-2013, 17:24
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Data saatinde işlem yaptıysan bugün saniyelik chartta görüntü yukardaki gibiydi ciddi bir GAP vardı eğer firmandaki işlemin ona denk geldiyse 22 pip fark baya iyiymiş az bile olmuş çünkü oluşan gap yazığın seviyelerden kademeli olarak daha fazlaydı.

Not:Arkadaşlar hayatta dürüstlük doğruluk çok önemlidir hem bu dünyada hem ahırette önemlidir.Özellikle gap olmayan piyasada çok pipler farkla işlem açtılar deyip sonra tam datanın üzerine binmiş halde log varsa işlem olmuşsa ve bunun aksi iddia edilmişse buna kısaca yalan derler ve yalanda er yada geç ortaya çıkar

İftira edenler hakaret edenler yeri gelir bunları tekzip etmek zorunda kalırlar hukuk devletinde çamur at izi kalsın gibi olaylar geçmişte kalmıştır artık bilişim suçları yasalarıda vardır bu sebeple herkes yazdığında çizdiğinde çok dikkatli olmalıdır.( bu son paragrafın yukardaki olayla ilgisi yoktur onun ilgisi önümüzdeki süreçte kendini ortaya çıkaracaktır)

Last edited by Kemal Yıldırım; 10-22-2013 at 17:52.
Reply With Quote
Old 10-22-2013, 19:14
zetubse zetubse is offline
Site Üyesi

zetubse is on a distinguished road

kemal bey euda sabahtan 1.3700 ye stop koymuştum fakat 1.3741den kapatmışlar. firmayla görüştüm sizin söylediğinize yakın bişeyler anlattılar.bende tam size sormayı düşünüyordum normalmi diye .firmayla konuşmamdan bir netice alamadım.
Reply With Quote
Old 10-22-2013, 20:07
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by zetubse View Post
kemal bey euda sabahtan 1.3700 ye stop koymuştum fakat 1.3741den kapatmışlar. firmayla görüştüm sizin söylediğinize yakın bişeyler anlattılar.bende tam size sormayı düşünüyordum normalmi diye .firmayla konuşmamdan bir netice alamadım.
Ben pek firmaların ne dediğine bakmıyorum yukardaki resimde olduğu gibi gerçek ECN STP bir yabancı firmadan kotasyonlara bakıyorum gap varmı yokmu hangi aralıkta fiyat olmuş hangi hacme kadar derinlik oluşmuş kontrol ediyorum ordan teyit vermişse yerli firmanın sözü doğrumu değilmi ortaya çıkmış oluyor.Şuana kadar gerçek dışı bir açıklama olmadı yurtdışı ECN STPlerin fiyatlarla 3 aşşağa 5 yukarı örtüştüler örtüşmediğini gördüklerimizide düzelttiler iade yaptılar.Siz yinede bir itiraz yapıp fiyat aldıkları piyasaya çıktıkları yerden fiyat dökümünü göndersinler ordan bakın ilk kotasyonları kaçtan almışlar bakın.Bendeki karşılaştırmada bir düzenbazlık görünmüyor.Yukardaki fotoda zaten saniyelik chartta mevzu net görünüyor.
Reply With Quote
Old 10-24-2013, 08:03
admin admin is offline
Webmaster

admin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by savarona34 View Post
Pek foruma yazmak hele hele cevap vermek adetim değildir ama konu A1fx olunca dayanamadım... O sl ler tam bir skandal olmuş ama aynı zamanda iyi de olmuş, gerçek yüzleri ortaya çıkmış... Sürekli ecn stp yiz emirleri direkt iletiriz hazinemiz yoktur cümlelerinin de yalan olduğunu kanıtlamışlar... Benim hesabımda stop out olup %25 marjin kalması gerekirken -53 dolarlık bakiyeyle bırakılmıştı... İletişime geçtiğimde de iki gün inceleyip eksi bakiyeyi kapatmakla yetinmişlerdi... hesabımda kalması gereken marjinimin %25 i ise en az 400 küsür dolar olmalıydı... Kimse alınmasın darılmasın ama gördüğüm kadarıyla piyasanın en yalancı ve en dolandırıcı firmalarından biri bu firma... Söyledikleri herşey de yalan... Bunların hazinesi yoksa bende trenim... Bütün önemli data saatlerinde dataları sapıtır, emirler geç açılır, fiyatları yanlıştır sonrada çıkar internet bağlantısından kaynaklanan sorun falan derler... Konuyla alakasız belki ama firmanın sahibi olan holdingi daha önce fark etseydim hesap bile açmazdım... O holdingin borsada kendi hissedarlarını nasıl dolandırdığını çok iyi bilirim... Özetle firmada, sahibi olan holdingde tam anlamıyla dolandırıcıdır... Sayın fxtarzan kusura bakmaz umarım ama kötü diye hesaplarımızı kapattığımız alb bunların yanında yanında sütten çıkmış ak kaşık kalır spreadleri bile bunlardan daha iyi... Sadece o değil çalıştığım diğer kurumlarda da belki binlerce işlem yapmışımdır bir kez olsun sl nin bir mili pips şaştığını görmedim ki zaten mantık olarak şaşamaz... Hele hele 20-30 pips hiç şaşamaz... Sl nin mantığı zaten budur... Bunlar çalmayı bile becerememiş, çalarken yaptıkları hatalarınını size fatura etmiş Sn Rerimed... Ne cevap vereceklerini bende merak ediyorum ama ne cevap verirlerse versinler kimsede alınmasın bozulmasın ama kral çıplak...
Hukuki zorunluluk gereği forum üyelerinden savarona34 nick adını kullanan Sayın Erdem Kavukçu'nun aşağıdaki tekzibini yayınlıyoruz.

Bilgilerinize...

Reply With Quote
Old 10-24-2013, 08:32
Kartalfx's Avatar
Kartalfx Kartalfx is offline
Trader

Kartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond repute

Demekki neymiş tükürdüğünü yalayacaksan hiç bu şekilde yalan dolan atıp konuşmayacakmışsın Üstatlarında sözünden çıkılmaması gerektiği bir kez daha ortaya çıkmış en başından itibaren Kemal hocamız gereken uyarıları yapmış ama dinleyen olmamış.
Reply

Tags
forex, forex broker

Currently Active Users Viewing This Thread: 6 (0 members and 6 guests)

Posting Rules