View Single Post
Old 05-03-2012, 13:27
setdesigner840 setdesigner840 is offline
Banned

setdesigner840 is an unknown quantity at this point

Quote:
Originally Posted by hasangmd View Post
abi aynen bende bunu soruyorum işte. kanun yapıcı iyi yapamamış bu kısmını ne yani hangi kasa uzun süre kaybetmeye tahammül ederki. spk nın işte bunu çözmesi lazım. bu ya doğrudan ecn stp çıkışlı hesap açtırtıcak yada bu m.makerlara müşteri pozlarını hedgeleticek. başka türlü sürekli kazanan vatandaş olursa sıkıntı olur. öbür türlü vatandaş hep kaybederse hiç sıkıntı yaşanmaz.saygılar...
Bana kalırsa kanun yapıcı ilgili kanunu gayet iyi yapmış, neden? Sanırım brokerler topiğinde ya da başka forumda müşterinin kaybettiği paranın 45% spk nınmış. Ama ben de tam hatırlamıyorum nerde yazdığını. Eğer bunu doğru kabul edersek sadece hesap açtığınız broker yahut aracı kurum size karşı oynamış olmuyor, yanlarına spk yıda alıyorlar.

Tabi yatırırlan depozitodan 55% iyi para. Eğer, broker müşterinin pozlarını hedgelemek isterse kaybettiği (müşterinin kazandığı) para yine kendi parası olur.

Yok yaa, bana kalırsa hiç kimse bu riski göze alamaz. Düşünsenize forumda kennyz yi çözen arkadaşlar gelsin market maker'da işlem yapsın? Hemde azbuz değil hani, min lotu 0,3 olsa aracı kurum batar.
Reply With Quote