FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER)

FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) (https://forexforumtr.com/index.php)
-   Forex Brokers Intermediary Institutions (https://forexforumtr.com/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Which brokers? (https://forexforumtr.com/showthread.php?t=185)

thebaboli 12-28-2012 22:00

Which brokers?

Ben vobdan forekse transfer olmayı planlıyorum. Vobda 10 binde 1 komisyon 25 puan spread vardı ne güzel. Kurumlar arası bir fark yok gibiydi. Ama foreks böyle değil. Bir çok kurum var ve bir çok şart var. Bu kada kafayı kazana çeviriyor.

Ben foreks kurumumdan şunları istiyorum

1. Mikrolot(0,01) olmazsa olmazım

2. Spread oranları sabit ve düşük olmalı (Dinamik diyor ortalama 1,7 diyor sinyal geldiğinde 2,5 oluyor ne anladım o işten )

3. Haksız swap almamalı (swap dediğini longdan alıyorsan şorta verirsin demi)

4. Rekotasyon slipage gibi sıkıntı yaşatmamalı

5. Giriş emirleri kar al stop emirleri girerken mümkünse mesafe olmasın olacaksada çok az olsun

6. Pariteler Altın Petrol Yabancı Endekslere oynayabilmeliyim

Bunlar dışında pek bir isteğim yok :)

Bunların ilk 5 ini sağladığını söyleyen ATIG diye bir kurum var. Ondan hesap açmayı düşüyorum ama burda siz tecrübelerilere sorayım. Atigi nasıl bilirsiniz? :D

İkinci alternatif ise destekfx. Onlarında spreadi kötü.

Ayrıca atig diyorki tahtaki (tahta ne la terminal olacak :D ) emrin pazar açılışı dışında kesinlikle işlem görür. Diğerleri bu garantiyi veremiyor.

Şimdi deyin bana ben ne edeyim? Kimi neden seçeyim?

Birde sen yenisin sana bu işi öğretmek lazım gel öğreteyim varsa çırak olurum. Yada bu işi öğrenmek için buraları buraları oku bunları bunları yap banada bir hayır duası et diyen varsa o da olur ;)

FalconBrokers 01-03-2013 11:28

Size ozel mesaj gonderdim, tam istedginiz gibi bir kurumuz.

mets1 03-05-2013 18:49

Quote:

Originally Posted by FalconBrokers (Post 44308)
Size ozel mesaj gonderdim, tam istedginiz gibi bir kurumuz.

sayın falcon bende aracı kurum için bilgilerinizden yararlanmak isterim atig hakkında bilgilerinizi alb hakkında ya da sizin tavsiye edebileceğiniz yerli kurum artı sunbird diye bir yabancı kurum bilginizi varsa ya da bonuus veren ama gerçekten sağlam yabancı aracı kurum.şimdiden teşekkürler

Kemal Yıldırım 03-05-2013 19:11

Quote:

Originally Posted by mets1 (Post 49054)
sayın falcon bende aracı kurum için bilgilerinizden yararlanmak isterim atig hakkında bilgilerinizi alb hakkında ya da sizin tavsiye edebileceğiniz yerli kurum artı sunbird diye bir yabancı kurum bilginizi varsa ya da bonuus veren ama gerçekten sağlam yabancı aracı kurum.şimdiden teşekkürler

Bu bir ironi falanmı tam kavrayamadım? Soru sorulan şahıs kıbrıs merkez iş yapan sallamasyon bir yerin çalışanı.Biz Spk listesindekileri yabancı sağlam görülen ciddi denetimlerde kayıtlı firmaları bile yerden yere vururken daha kafadan tekmeyi yemiş bir firma temsilcisine akıl danışılıyor:)

SPK lisanslı firmalar için şikayet sahipleri özelden isim belirtirlerse yasal sorun yaşamadan olumlu olumsuz hertür görüşünüzü deneyiminizi delillendirmek şartıyla ForexForumTr de yazabilirisiniz.

Daha önce çokça çeşitli forumlarda dillendirdiğim bir konuyu tekrar yazayım.Ciddi denetim kurumlarında, belli başlı büyük ülkelerde kaydı olmayan hiçbir firmada hesap açmayın.İlk bakılacak konu denetim kaydıdır ardından firmanın platformunu deneyen kişilerin deneyimleri ve işlem koşulları gelir.Bu yol izlenmezse ciddi şekilde dolandırılabilirsiniz.

savarona34 03-05-2013 21:49

ALB nin platformunda posta kutumdaki son mesaj dün sabah 10:09 itibariyle gelen "Türkiye Enflasyon Verileri Açıklandı" haberi... Hatırladığım kadarıyla dün bütün gün geceye kadar bilgisayarım ve platformum açıktı, bugün ise öğleden sonra yaklaşık 1 saatlik bir elektrik kesintisi haricinde yine hep açıktı... Önceki brokerımdan gerekli gereksiz herşeyi haber olarak gönderiyor diye şikayetçiyken Alb neredeyse hiç birşeyi göndermiyor. Bu broker ı kuıllanan herkesde de durum bu mu yoksa benim ayarlarda mı bir sorun var... Eski brokerımın kullanmadığım platformunu çalıştırmaya başladım sırf haber, analiz, yorum vs. için...

Kemal Yıldırım 03-05-2013 21:55

Quote:

Originally Posted by savarona34 (Post 49076)
ALB nin platformunda posta kutumdaki son mesaj dün sabah 10:09 itibariyle gelen "Türkiye Enflasyon Verileri Açıklandı" haberi... Hatırladığım kadarıyla dün bütün gün geceye kadar bilgisayarım ve platformum açıktı, bugün ise öğleden sonra yaklaşık 1 saatlik bir elektrik kesintisi haricinde yine hep açıktı... Önceki brokerımdan gerekli gereksiz herşeyi haber olarak gönderiyor diye şikayetçiyken Alb neredeyse hiç birşeyi göndermiyor. Bu broker ı kuıllanan herkesde de durum bu mu yoksa benim ayarlarda mı bir sorun var... Eski brokerımın kullanmadığım platformunu çalıştırmaya başladım sırf haber, analiz, yorum vs. için...

Firma yetkililerine duyurulur kullanıcılar daha fazla haber ve analiz desteği istiyorlar.

savarona34 03-05-2013 21:57

Sizde de mi öyle Sn. Fxtarzan? Bana gerçekten ilginç geldi, dün sabahtan beri tek bir haber düşmemiş... analiz öneri yorum vs. zaten yok tamamda haber kısmı ilginç...

CFST 03-05-2013 22:06

Az önce konuyla ilgili firma yetkilisiyle görüştüm geçilen haberler platformda görünmemiş hatayı yarın düzelteceklerini söyledi...

savarona34 03-05-2013 22:19

Sağolun... da bende görüşebilirdim :)
Ben sadece durumun benim ayarlarımdan kaynaklanabileceğini düşündüğüm için foruma sormuştum :)

CFST 03-05-2013 23:24

Quote:

Originally Posted by savarona34 (Post 49080)
Sağolun... da bende görüşebilirdim :)
Ben sadece durumun benim ayarlarımdan kaynaklanabileceğini düşündüğüm için foruma sormuştum :)

Siz biz önemli değil bende kullanıyorum:)Sorun varsa hepimize dokunur ucu haberleşmek iyi oluyor.Problem varsa görüp bildirmek sonra izlemek lazım ne kadar dikkate alındı düzeltildimi yoksa umurlarında olmayıp salladılarmı.Firma dürüst olursa kendini geliştirmeye çalışırsa kazanır aksi halde sürekli reklam parası harcayarak enayi bulmaya ve onların depositlerinden kazanmaya çalışır.Şuan için zihniyet ve platform iyi görünüyor umarız hep böyle devam eder ve dahada kendilerini geliştirirler.

All times are GMT +3. The time now is 09:25.