FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER)

FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) (https://forexforumtr.com/index.php)
-   Forex Brokers Intermediary Institutions (https://forexforumtr.com/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Yabancı şirketlerde hesap açmak? (https://forexforumtr.com/showthread.php?t=31)

huseyinozkok 09-19-2011 03:42

Yabancı şirketlerde hesap açmak?

Merhabalalar, Etoro Forex şirketinde hesap açmak istiyorum, ülkemizdeki yasal düzenlemelere göre yabancı kaynaklı bir şirkette hesap açıp, yatırım yapmam konusunda bir engel var mı? Dünyanın en çok bilinen ve güvenilir forex şirketlerinden olan FXCM ile konuştuğumda bana böyle bir engelin olmadığını, yabancı forex şirketlerinde yatırım yapabileceğimi söyledi, sizin bildiklerinizi öğrenebilir miyim?

Kemal Yıldırım 09-19-2011 06:16

Quote:

Originally Posted by huseyinozkok (Post 1043)
Merhabalalar, Etoro Forex şirketinde hesap açmak istiyorum, ülkemizdeki yasal düzenlemelere göre yabancı kaynaklı bir şirkette hesap açıp, yatırım yapmam konusunda bir engel var mı? Dünyanın en çok bilinen ve güvenilir forex şirketlerinden olan FXCM ile konuştuğumda bana böyle bir engelin olmadığını, yabancı forex şirketlerinde yatırım yapabileceğimi söyledi, sizin bildiklerinizi öğrenebilir miyim?

Şuan için bir engel yok.SPK türkiyedeki faliyetlere denetim getirdi broker firma yada aracıları lisans almadan forex işlemleri yaptırma yada aracılık etme gibi faliyetlerde bulunamayacaklar.Başvuru yapan 50 kusur firma olmuş önümüzdeki haftalarda lisans almaya hak kazananlar açıklanır.

borsaci 09-19-2011 11:19

yabancılarda aynen devam ama ingilizce biliyorsanız ve ingilizce destekle iş yapabiliyorsanız

huseyinozkok 09-19-2011 11:22

İngilizcemiz filmleri altyazıyla izleme, forex şirketlerinin sitelerini okuma, bazen ingilizce teknik analizi okuyup yarısını anlayabilme düzeyinde :D

Ama bir şekilde anlaşabiliyorum müşteri hizmetleri ile chat'ten olsun, skypten olsun sağolsun baya anlayışlı konuşuyorlar ve isteğim üzerine tane tane anlatıyorlar :) Skypten ücretsiz olarak yarım saati geçen konuşmalar yaptım daha önec şirketle...

asiltürk 09-19-2011 12:42

etoro güvenilir m i acaba

huseyinozkok 09-19-2011 12:51

Quote:

Originally Posted by asiltürk (Post 1070)
etoro güvenilir m i acaba

Daha önce gerçek para ile çalışmadım ama güvenilir bir şirket izlenimi yarattı ben de, işlem platformu olsun, yenilikçi uygulamaları olsun, müşteri hizmetleri kalitesi ve bir çok ülkede denetleniyor olması...

Beni etoroya asıl çeken openbook ve copytrade sistemi. Çünkü forex analizlerimde kendi kararlarıma uygmakta güçlük çekiyorum, uyamıyorum. Profesyonellerden yardım alarak, onların yönlendirmeleriyle yapmak istiyorum. Openbook etoronun sosyal ağı gibi bir şey. Burada etoroda gerçek hesabı olan profesyonellerin yaptıkları işlemleri görebiliyor, en başarılı traderların işlemlerinin otomatik olarak bizim hesabımızda da uygulanmasını copy trade sistemi ile yapabiliyoruz. Şu anda deneme hesabında test ediyorum. 10 adet trader seçtim ve her birine 1.den 10.ya doğru azalarak paramın %20'sini kullandırıyorum. İlk haftamda yani 5 gün içinde 10.000 USD 10.770 USD oldu. Bana göre çok güzel bir başarı, siz ne düşünüyorsunuz? Sistemi denemeye devam edeceğim...

Capital1 11-19-2011 22:41

Hüseyin peki 10 bin dolar ne oldu şimdi.. İki ihtimal var. Ya devam ediyorsun yahut da öteki ihtimal..

Kuş mu oldu ? Umarım olmamıştır.

Kemal Yıldırım 11-19-2011 23:31

Quote:

Originally Posted by Capital1 (Post 11648)
Hüseyin peki 10 bin dolar ne oldu şimdi.. İki ihtimal var. Ya devam ediyorsun yahut da öteki ihtimal..

Kuş mu oldu ? Umarım olmamıştır.

Kıbrıs rum kesimi üstünden indir bindir yapan bir yer.YOrum yapan arkadaş sanırım firmayla irtibatlı biri.BU yazı dikkatimi çekmemiş çekse daha önce fikrimi yazardım.Bu tarz sakat yerleri önermesin kimse.

All times are GMT +3. The time now is 11:39.