FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER)

FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) (https://forexforumtr.com/index.php)
-   Forex Brokers Intermediary Institutions (https://forexforumtr.com/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Which brokers? (https://forexforumtr.com/showthread.php?t=185)

thebaboli 12-28-2012 21:00

Which brokers?

Ben vobdan forekse transfer olmayı planlıyorum. Vobda 10 binde 1 komisyon 25 puan spread vardı ne güzel. Kurumlar arası bir fark yok gibiydi. Ama foreks böyle değil. Bir çok kurum var ve bir çok şart var. Bu kada kafayı kazana çeviriyor.

Ben foreks kurumumdan şunları istiyorum

1. Mikrolot(0,01) olmazsa olmazım

2. Spread oranları sabit ve düşük olmalı (Dinamik diyor ortalama 1,7 diyor sinyal geldiğinde 2,5 oluyor ne anladım o işten )

3. Haksız swap almamalı (swap dediğini longdan alıyorsan şorta verirsin demi)

4. Rekotasyon slipage gibi sıkıntı yaşatmamalı

5. Giriş emirleri kar al stop emirleri girerken mümkünse mesafe olmasın olacaksada çok az olsun

6. Pariteler Altın Petrol Yabancı Endekslere oynayabilmeliyim

Bunlar dışında pek bir isteğim yok :)

Bunların ilk 5 ini sağladığını söyleyen ATIG diye bir kurum var. Ondan hesap açmayı düşüyorum ama burda siz tecrübelerilere sorayım. Atigi nasıl bilirsiniz? :D

İkinci alternatif ise destekfx. Onlarında spreadi kötü.

Ayrıca atig diyorki tahtaki (tahta ne la terminal olacak :D ) emrin pazar açılışı dışında kesinlikle işlem görür. Diğerleri bu garantiyi veremiyor.

Şimdi deyin bana ben ne edeyim? Kimi neden seçeyim?

Birde sen yenisin sana bu işi öğretmek lazım gel öğreteyim varsa çırak olurum. Yada bu işi öğrenmek için buraları buraları oku bunları bunları yap banada bir hayır duası et diyen varsa o da olur ;)

FalconBrokers 01-03-2013 10:28

Size ozel mesaj gonderdim, tam istedginiz gibi bir kurumuz.

mets1 03-05-2013 17:49

Quote:

Originally Posted by FalconBrokers (Post 44308)
Size ozel mesaj gonderdim, tam istedginiz gibi bir kurumuz.

sayın falcon bende aracı kurum için bilgilerinizden yararlanmak isterim atig hakkında bilgilerinizi alb hakkında ya da sizin tavsiye edebileceğiniz yerli kurum artı sunbird diye bir yabancı kurum bilginizi varsa ya da bonuus veren ama gerçekten sağlam yabancı aracı kurum.şimdiden teşekkürler

Kemal Yıldırım 03-05-2013 18:11

Quote:

Originally Posted by mets1 (Post 49054)
sayın falcon bende aracı kurum için bilgilerinizden yararlanmak isterim atig hakkında bilgilerinizi alb hakkında ya da sizin tavsiye edebileceğiniz yerli kurum artı sunbird diye bir yabancı kurum bilginizi varsa ya da bonuus veren ama gerçekten sağlam yabancı aracı kurum.şimdiden teşekkürler

Bu bir ironi falanmı tam kavrayamadım? Soru sorulan şahıs kıbrıs merkez iş yapan sallamasyon bir yerin çalışanı.Biz Spk listesindekileri yabancı sağlam görülen ciddi denetimlerde kayıtlı firmaları bile yerden yere vururken daha kafadan tekmeyi yemiş bir firma temsilcisine akıl danışılıyor:)

SPK lisanslı firmalar için şikayet sahipleri özelden isim belirtirlerse yasal sorun yaşamadan olumlu olumsuz hertür görüşünüzü deneyiminizi delillendirmek şartıyla ForexForumTr de yazabilirisiniz.

Daha önce çokça çeşitli forumlarda dillendirdiğim bir konuyu tekrar yazayım.Ciddi denetim kurumlarında, belli başlı büyük ülkelerde kaydı olmayan hiçbir firmada hesap açmayın.İlk bakılacak konu denetim kaydıdır ardından firmanın platformunu deneyen kişilerin deneyimleri ve işlem koşulları gelir.Bu yol izlenmezse ciddi şekilde dolandırılabilirsiniz.

savarona34 03-05-2013 20:49

ALB nin platformunda posta kutumdaki son mesaj dün sabah 10:09 itibariyle gelen "Türkiye Enflasyon Verileri Açıklandı" haberi... Hatırladığım kadarıyla dün bütün gün geceye kadar bilgisayarım ve platformum açıktı, bugün ise öğleden sonra yaklaşık 1 saatlik bir elektrik kesintisi haricinde yine hep açıktı... Önceki brokerımdan gerekli gereksiz herşeyi haber olarak gönderiyor diye şikayetçiyken Alb neredeyse hiç birşeyi göndermiyor. Bu broker ı kuıllanan herkesde de durum bu mu yoksa benim ayarlarda mı bir sorun var... Eski brokerımın kullanmadığım platformunu çalıştırmaya başladım sırf haber, analiz, yorum vs. için...

Kemal Yıldırım 03-05-2013 20:55

Quote:

Originally Posted by savarona34 (Post 49076)
ALB nin platformunda posta kutumdaki son mesaj dün sabah 10:09 itibariyle gelen "Türkiye Enflasyon Verileri Açıklandı" haberi... Hatırladığım kadarıyla dün bütün gün geceye kadar bilgisayarım ve platformum açıktı, bugün ise öğleden sonra yaklaşık 1 saatlik bir elektrik kesintisi haricinde yine hep açıktı... Önceki brokerımdan gerekli gereksiz herşeyi haber olarak gönderiyor diye şikayetçiyken Alb neredeyse hiç birşeyi göndermiyor. Bu broker ı kuıllanan herkesde de durum bu mu yoksa benim ayarlarda mı bir sorun var... Eski brokerımın kullanmadığım platformunu çalıştırmaya başladım sırf haber, analiz, yorum vs. için...

Firma yetkililerine duyurulur kullanıcılar daha fazla haber ve analiz desteği istiyorlar.

savarona34 03-05-2013 20:57

Sizde de mi öyle Sn. Fxtarzan? Bana gerçekten ilginç geldi, dün sabahtan beri tek bir haber düşmemiş... analiz öneri yorum vs. zaten yok tamamda haber kısmı ilginç...

CFST 03-05-2013 21:06

Az önce konuyla ilgili firma yetkilisiyle görüştüm geçilen haberler platformda görünmemiş hatayı yarın düzelteceklerini söyledi...

savarona34 03-05-2013 21:19

Sağolun... da bende görüşebilirdim :)
Ben sadece durumun benim ayarlarımdan kaynaklanabileceğini düşündüğüm için foruma sormuştum :)

CFST 03-05-2013 22:24

Quote:

Originally Posted by savarona34 (Post 49080)
Sağolun... da bende görüşebilirdim :)
Ben sadece durumun benim ayarlarımdan kaynaklanabileceğini düşündüğüm için foruma sormuştum :)

Siz biz önemli değil bende kullanıyorum:)Sorun varsa hepimize dokunur ucu haberleşmek iyi oluyor.Problem varsa görüp bildirmek sonra izlemek lazım ne kadar dikkate alındı düzeltildimi yoksa umurlarında olmayıp salladılarmı.Firma dürüst olursa kendini geliştirmeye çalışırsa kazanır aksi halde sürekli reklam parası harcayarak enayi bulmaya ve onların depositlerinden kazanmaya çalışır.Şuan için zihniyet ve platform iyi görünüyor umarız hep böyle devam eder ve dahada kendilerini geliştirirler.

Kemal Yıldırım 03-15-2013 18:56

FXDD Hesapları

FXDD hesabı olan arkadaşların haberi olsun IBsine söyleye söyleye spreadlerini düşürttük.Standart mt4te eurusd alt limitsiz açılanda 1.8 ortalaması var arada 1.5ta görüyor komisyon yok.Komisyonlu olan mt4tede komisyon eskiden 8di ordada baya bir bastırdık 6ya düşürdüler spread 0.8 civarı.Hacim yapan olursa IBsinden komisyonlu ve standart mt4 için lot başı rebate iadeside alınabiliyor.Scalperlara müjdeyle duyurulur:DIBsinden sinyal programı sözüde aldık bakalım merakla bekliyoruz.

m_aybaba 05-15-2013 19:16

Arkadaşlar bende 200-300 dolar arası deneme amaçlı reel hesap açmayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz yerli veya yabancı bir firma varmı?(micro lotlarla işlem yapabileceğim)

diagnosis 05-20-2013 06:51

üstad bu söylediğiniz rakamlar forum üyelerine mi özel? bende spread 2 nin altına hiç düşmüyor hatta işlem saatlerimden dolayı en düşük 2,2 görüyorum. eğer öyleyse hemen bildireyim üye olduğumu.

Kemal Yıldırım 05-20-2013 11:42

Quote:

Originally Posted by diagnosis (Post 58507)
üstad bu söylediğiniz rakamlar forum üyelerine mi özel? bende spread 2 nin altına hiç düşmüyor hatta işlem saatlerimden dolayı en düşük 2,2 görüyorum. eğer öyleyse hemen bildireyim üye olduğumu.

Bende IBden bir hesap var açık gündüz saatleri hep 1,8-1,6 arası görüyorum eur/usd.
Geceleri hemen her yerde değişken spread olan firmalarda ECN/STP lerde NDD firmalarda likiditeyle ilgili olarak fiyatlar biraz artabilir.Normal koşullarda Londra açılışla birlikte fiyatlar en düşük seviyelerine gelir.Adı geçen yerdede gündüzleri normal koşullarda ben 1,6-1,8 arası görüyorum.Hareketli bir günse 1,6-1,5 hep o şekilde gidiyor.

yagami 09-19-2013 16:07

Tecrübeli forum üyeleri

Acaba FXDD yi tavsiye eder misiniz ? İlk defa gerçek hesap açacağım ve küçük bir meblağ ile başlamak istiyorum.

Hangi firmayı tercih edebilirim görüşlerinizi bekliyorum ?

Kemal Yıldırım 09-20-2013 22:52

Quote:

Originally Posted by yagami (Post 74090)
Tecrübeli forum üyeleri

Acaba FXDD yi tavsiye eder misiniz ? İlk defa gerçek hesap açacağım ve küçük bir meblağ ile başlamak istiyorum.

Hangi firmayı tercih edebilirim görüşlerinizi bekliyorum ?

Aşağıdaki linkte seçim yaparken dikkat edilecek noktaları detaylı yazdım ordan okuyarak tercihinizi şekillendirebilirsiniz.

http://www.forexforumtr.com/showthre...3860#post73860

KMTX 11-14-2013 09:34

FXDD soran arkadaşa şunu demek isterim spreadler bu zamanda 1 pip etrafında seyrederken orda baya fazla ama datası cidden güzel hakkını vermek lazım özellikle son aylarda çok iyi.FXDD için güvenilir Lot başı iade alabileceğiniz yabancı sitelerde var.

Ben şahsen başka bir yabancı firma kullanıyorum spreadleri 0.7 pipten başlıyor ve bütün paritelerde bu şekilde oluyor sadece eurusd değilyaaaa

Yerlilerdende forum üyelerine özel haklar vermiş olan bir firmada hesap açtım ordada spreadler micro hesapta 1.2 piten başlıyor standart lot olanda 0.9 pip oluyor.Para kazanmaya bakın firma nasılsa bulunur:)

Kemal Yıldırım 11-24-2013 23:57

Quote:

Originally Posted by KMTX (Post 79516)
FXDD soran arkadaşa şunu demek isterim spreadler bu zamanda 1 pip etrafında seyrederken orda baya fazla ama datası cidden güzel hakkını vermek lazım özellikle son aylarda çok iyi.FXDD için güvenilir Lot başı iade alabileceğiniz yabancı sitelerde var.

Ben şahsen başka bir yabancı firma kullanıyorum spreadleri 0.7 pipten başlıyor ve bütün paritelerde bu şekilde oluyor sadece eurusd değilyaaaa

Yerlilerdende forum üyelerine özel haklar vermiş olan bir firmada hesap açtım ordada spreadler micro hesapta 1.2 piten başlıyor standart lot olanda 0.9 pip oluyor.Para kazanmaya bakın firma nasılsa bulunur:)

FXDD hakkında çok iyi tanıdığım ve firmayı birinci elden bilen bir üstadımızdan aldığım son bilgiye göre NFA regülasyonun istediği 25 milyon USD sermayeyi tamamlamakta ciddi sorunlar yaşıyormuş bu sebeple bugün yarın kapıya kilidi vurup firmayı FCXM veya forex.com gibi şirketlerden birine satarlarsa hiç şaşırmam.Hatta firmanın uzun yıllar IBliğini yapan bir şirkette bu haberlerden dolayı orayla olan çalışmasını durdurmuş durumda.Firmada hesabı olanlar varsa paralarını çekerlerse iyi olur benden söylemesi...

nouma26 12-04-2013 19:33

Fxdd de paypal seçeneği kaldırılmış.Paypal ile yatıranlar çekim isteklerini banka havalesi ile yapabilecekmiş.Ben Geçtiğimiz cuma günü paypaldan çekim yapmıştım.Sanırım paypalla sorun yaşadılar....

haylaz 02-13-2014 20:44

para çekme

Arkadaşlar herkese merhaba
fx dünyasına yeni başlayan biri olarak yabancı brokerla çalışmayı tercih ettim. Yalnız forumda arayıp bulamadığım bir konu rahatsız ediyor. Brokerden parayı çekmek istediğim zaman büyük miktarda bankalara komisyon ödüyoruz. Tecrübeli arkadaşlar acaba bu nasıl bir yöntem izliyorlar.

KMTX 02-14-2014 09:49

Quote:

Originally Posted by haylaz (Post 89941)
Arkadaşlar herkese merhaba
fx dünyasına yeni başlayan biri olarak yabancı brokerla çalışmayı tercih ettim. Yalnız forumda arayıp bulamadığım bir konu rahatsız ediyor. Brokerden parayı çekmek istediğim zaman büyük miktarda bankalara komisyon ödüyoruz. Tecrübeli arkadaşlar acaba bu nasıl bir yöntem izliyorlar.

kurtarır bi yolu yok swifti ödersin
ayrıca yabancılarda sorun çıkarsa kendini kurtarman hakkını araman falan çok zor bişey
sana tavsiyem sağlam bir yerli brokerdan devam etmendir yoksa para kazandığında canını yakarlar hakkını aramanda çok çok zor oluryaaaa

haylaz 02-14-2014 19:34

para çekme

Üstadım iyide sırf bu sebepten dolayımı yerli brokerleri tercih edeyim. Ben yurt içinde bu işin daha yeni yeni oturmaya başladığını düşünüyorum ve özellikle forumda okuduğum olaylarda hep yabancıyı işaret ediyorlar. Farklı çekme teknikleri var ama güvenirliğini bilemiyorum (money bookers, neteller, paypal, vs).

Bu arada havalede ne kadar ücret kesiliyor. Mesela 10.000 usd miktarında. Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını talep ediyorum ve tşk ediyorum.

Kemal Yıldırım 02-14-2014 20:00

Quote:

Originally Posted by haylaz (Post 90062)
Üstadım iyide sırf bu sebepten dolayımı yerli brokerleri tercih edeyim. Ben yurt içinde bu işin daha yeni yeni oturmaya başladığını düşünüyorum ve özellikle forumda okuduğum olaylarda hep yabancıyı işaret ediyorlar. Farklı çekme teknikleri var ama güvenirliğini bilemiyorum (money bookers, neteller, paypal, vs).

Bu arada havalede ne kadar ücret kesiliyor. Mesela 10.000 usd miktarında. Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını talep ediyorum ve tşk ediyorum.

Güzel kardeşim yurtdışında bu işin adam akıllı yapılacağı ve güvenilir yerler bir elin parmağını geçmez onlardada alt limitler biraz yüksek olur.Yurtiçinde teknik bazı sebepler ve MM lisans sebebiyle gıcık kaptıracak firmalar baya çok sayıda var ve fakat SPK bünyesindeki bir brokerda param uçarmı kaçarmı gibi korku yaşamazsın depositin uçmaz karını bir şekilde söke söke alırsın.Mahkemeler burda SPK orda öyle kalk gidelim işleri kolay değil.Sadece firma seçerken geçmişini araştırmak birde real hesapta ne dümenleri var full hazinemi yoksa STP çıkışı varmı işlem hızı platform stabilitesi gibi konuları iyi araştırmak gerekiyor.Bunlarıda hem EA çalıştırarak hemde blançoları faaliyet raporlarını inceleyerek tespit edebiliyoruz.Herkes anlamaz ama işin ehli olana bunu çözmek en fazla 1 günlük iş olur.

Yıllarca yurtdışı çalışmış biri olarak size söyleyeceğim eğer vergi meselesinden dolayı bir takıntınız olup çok yüklü miktarlarla 5-6 sıfır ve üstü gibi çalışmıyorsanız yurtiçinde kalın ve asla İngiltere abd NFA FSA(FCA) ve bu ülke içinde göstermelik değil ana merkez binası olmayan firmalarda Avustralya yeni zellanda rus kaçkınları baltıklar ada devletleri gibi yerlerde asla ama asla hesap açmayın.Açılınca ne rezillikler olduğunu para kazananlara neler yapıldığını parayı alana kadar akla karayı seçtiğimizi işin ehli olanlar biliyorlar.Daha yeni 25 kadar arkdaşımızın parasını yurtdışı bir firmadan alabilemek için sağolsun devletimizin büyükelçiliğine kadar herkesi devreye sokup tahsilatı zor yaptık.O yüzden siz siz olun biraz tecrübeye kulak verin bu işte yıllarını harcayanların gösterdiği yollardan yürüyün.

NOT: Bu arada sanki soru soruyormuş edasıyla ısrarla belli yabancı firmaların isimlerini şartlarını yazıp dolaylı pazarlamaya çalışan bazı yavşaklar var ve bu yavşaklar her ne hikmetse Kıbrıs rum piçlerinin firmalarını öneriyor yada soruyorlar.Arkadaşlar Kıbrıs firmaları hertürlü üçkağıdın döndüğü kumarhanecilerin kara para aklayıcılarının cirit attığı hertürlü pisliğin başınıza gelebileceği sabah uyandığınızda hedefonline olayında olduğu gibi iflas ettik denerek paralarınızın çuvallanıp kaybolacağı işlere gebe yerlerdir.Sakın ha bu nevi şerefsizlere itibar etmeyin.Öyle yerlere para koyacağınıza en adi rezil denen spk firmasına para koymanız daha güvenlidir bunuda unutmayın.

goldenbear 10-11-2014 10:22

hocam destekfx de çalıştım spread oranları dinamik yogun seans vakitlerinde makas farkı açılıyor anladıgım kadarıyla bir dealer var fiyatlarla oynayan. tp mesafesi makas farkı açıldıgında koymuş oldugunuz analiz seviyelerinizin patlama daha dagorusu sapma imkanı oluyor. bunun dışında destek fx de sistem olarak yaşanabilecek sıkıntı yok. kurumlardan hiçbirşekilde analiz konusunda yardım almadıgım için zaten sistem ve maliyet dışında yaşanabilecek bir sıkıntı kalmıyıor.

Kemal Yıldırım 10-12-2014 17:17

Son günlerde bazı karaktersiz sitelerdeki yönlendirmeler neticesinde yurtdışı Avustralya yeni zellanda rusya dağılması ülke gibi merkezlerde faaliyet gösterip milleti tokatlayan ultra düşük spreadler vadeden bazı yerlerde hesap açıp canı yanmış dostların şikayetleri ulaştı.Daha önce çok kez söyledik ve bu ülkelerdeki firmaları bizzat testte ettik çoğunda yapılan plugin oyunlarını kar yapıldığında parayı çekene kadar göbek çatlatan geçicikme ve görülmemiş para kesintileri neticesinden nerdeyse karın %50sinin uçtuğunuda yaşadık.Hatta bu Avustralya yeni zellanda menşeylilerde para kazanınca çekmek istendiğinde islami terörist olmadığınızı doğrulayan bir resmi belge göndermenizi bekliyoruz şeklinde yazıda aldık.Kısacası sevgili arkadaşlar eğer beyin namına fındık kadar bir parça kafatasınızın içinde bulunduruyorsanız bu saçma sapan ülkelerdeki sallama göstermelik regülasyonlardaki firmalardan kesinlikle hesap açıp paranızı ve sinirlerinizi harap etmeyin.

Şuan ülkemizde NFA FCA Finma ayarına yakın güven veren bir SPK regülasyonu varken yerel mahkemelerde hakkınızı arama kolaylığı varken bu saçma sapan yerlerdeki uyduruk firmalara kesinlikle para göndermeyin.

Hayatında para kazanmamış bazı dangalaklar bu firmaları övebiliyor çünkü ömründe kazanıpta hiç çekmemiş yada 100 dolar yatırıp 150 dolar çekince firmayı bir halt sanmış:)Bizim testlerde en ufak açtığımız hesap 1000 dolardır ve 500 dolar karı bile göndermek için 3 hafta bekleten 500 kar içinden 235 dolar masraf çıkaran Avustralya yeni zellanda firmaları gördük peşi sırada terörist olmadığımıza dair resmi belge falan istediler.Rus kıptıçıktılarını bahsetmeye dahi gerek yok tam manasıyla küçük yatırımcının cebini tokat için kurulmuşlardır hiçbir güvenceniz yoktur mahfolursunuz.

İngiliz LMAX bir süre kullanmıştık yaptığımız tespitlerde mt4 üzerinde çok açık şekilde plugin tespit ettik limit ve stoplar minumum 3 saniye bekliyor ve lehineyse onların tarafına kaymasız aleyhineyse köküne kadar kaymalı şekilde işliyordu ayrıca spreadler üzerine bariz markuplar yapılıyor giriş çıkışlarda minumum 0,3 pip fazladan geçiriliyordu.Bunları şikayet ettiğimizde firma düzeltmeye gitmeyince 20 kadar arkdaşımız vardı hesapları kapatmıştık.

Bazı beyinsizler amerikayı yeniden keşfetmeyi seviyorlar onlara diyecek bir lafımız yok gidip düdüklensinler ama kalkıp sağda solda insanları abuk sabuk yerlere yönlendiripte canlarını yakmasınlar.Tekrar söylüyorum en dandik SPK firması bile bu Avustralya yeni zellanda yok bilmemne adalarındaki neidüğü belirsiz kalpazanlardan bin kat daha güvenlidir.

zamburlu 12-21-2014 13:04

peki kıbrıs menşeli firmaları önerirmisiniz ?

Kemal Yıldırım 12-21-2014 14:24

Quote:

Originally Posted by zamburlu (Post 115894)
peki kıbrıs menşeli firmaları önerirmisiniz ?

Dalgamı geçiyorsun kardeşim? Onlarca yazı yazmışız bu konuyla ilgili hiçmi okumuyorsunuz dolandırılmaya niyetiniz var heralde!

efe 01-16-2015 18:33

alpari iflas etmiş

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/hab...i/11000/11560/

Kemal Yıldırım 01-16-2015 18:55

Quote:

Originally Posted by efes34 (Post 119412)

bitane forum siteside bu o firmayı sürekli pompalarlardı bin kere dedik rusyaya geçen göçen ve markat makerlığı tescillidir sakatlık olur platformudna çok ek yazılım var sürekli müşteri aleyhine biçiyor diye ama veriyoralrdı gazı en sonunda biton insanın başını yaktılar.

Kemal Yıldırım 10-14-2015 11:04

Son günlerde özelden bolca mesaj geliyor Yeni Zellanda ve Avustralya şirketlerini soruyorlar bu konuda kısa birkaç deneyimi anlatayım.Öncelikle bu ülkelerin regülasyonları hikayeten ibarettir.Şirketleride anormal spread vaadleriyle milleti toplayıp açık açık hem teknik aksaklıklarla hemde para kazanırsan üstüne yatmalarıyla ünlüdürler.Forumdan ben dahil iki üstadımız 10K civarı hesapla bunlardan adı meşhur 3 tanesini kullandık benim 4 bin dolar karı vermemek için 80 takla attılar (reklam olmaması için adlarını yazmıyorum ülkelerini yazdım) 3 hafta sonra 1500ünü alabildim 2500 buhar oldu.Dışardada görüştüğümüz bir üstadımızında parasını hiç vermediler 8 bin dolar gitti bakiyesini zor geri aldı.Sebep olarakta islami terörist olmadığınıza dair resmi yazı gönderin gibi bir mesaj atıldı.Siz siz olun bu orospu çocuklarıyla başınızı yakmayın.Ucuz etin yahnisi yavan olur diye boşa dememiş atalar.Bizde ısrarlar üzerine denedik ve canlı canlı gördük.

Bu tarz siktiriboktan yerleri öven etrafta bazı avanaklar görebilirsiniz bu övgülerin sebebi bu angutların gerçek hesapta kullanıp para kazanarak çekmeyi denememelerinden kaynaklanmaktadır.Ne zamanki kazanır çekmek istersiniz o zaman hanyayı konyayı görürsünüz.

Şu an için ülkemizde bolca broker ve seçenek mevcut ve SPK regülasyonu herşeye rağmen inanın FSA NFA FINMA sından bile daha caydırıcı diyebilirim.Henüz sektörde patlak verip iflas eden olmadı MM lisans vermelerine rağmen açık pozları aylık kontrol ediyorlar ve firmaların finansal durumunu dikakli izliyorlar.Pek çok sorunda da şikayet etmeseniz bile SPK varlığı sayesinde firmalar oldukça esnek ve çözümcü olmaya çalışıyorlar.Siz siz olun parayı yurtdışına gömmeyin durduk yere asabınızı ve paranızı yakmayın.Zaten %99.5 kaybediyorsunuz bari para yurtiçinde kalsın kazanan mutlu azınlıkta zaten şuan için sorunsuz yerli brokerlarımızdan parasını çekebiliyor toplu hareket edildiğinde STP hatta alınabiliyor bunuda zaten forum olarak yapıyoruz.

serdarali 11-11-2015 01:13

Selam,

Firma adı vermek forumda yasak olduğu için tam olarak isim veremeyeceğim:en büyük fx firması(hani şu isviçre frangı olayında batarken son anda birilerinin bir kaç yüz milyon dolar gömdüğü firma) ile isviçrenin en büyük fx firması, ayrıca banka(java trading platformu kullanan) artık Türklere hesap açmıyorlar.SPK uyarı yazısı göndermiş ,16 ekimden bu yana hesap açmıyorlamış.Konuyla ilgili bilgisi olan varmı?Yabancı brokerlar artık Türklere hesap açmıyormu?

mutludeli 12-17-2015 17:22

Olay sadece artık SPK da bitmiyor.
Avrupalı bir ülkede lisansı olan şirketler MiFID tarafından denetleniyor. Bildiğim kadarı ile SPK mifide yazı yazmış bu yazıdan sonra, tüm avrupalı şirketlerde, Türk vatanşı müşteriler BLACK LİST decelet oalrak geçiyor. diğer bir deyişle MiFID tarafından denetlenen bir kurumda türkyieden hesap açamazsınız.

Güney Kıbrısta denetlenen şirketlerde aslında MiFID tarafından pasport kaydı yaptırıyor, ama bildiğim kadarı ile Güney kıbrıs komisyonu şimdiye kadar bu konuda ceza yapmamış. Ama yakındır yaparlar.

SPK dışında denetlenen bir ülkede hesap açacaksanız, mutlaka ingiltere olamalı, ama yakında orada da yasaklanacaktır kesin.

mehmetyılmaz 01-22-2016 11:39

arkadaşlar kolay gelsin..

XXXX diye bir şirketten bonuslu forex işlemleri yapmaya başladım.

XXX dolar bonus verdi.. onu kullanıyorum ama real olarak kullanıyorum. demo değil..

1- XXX dolarlık bonus biterse benden para isterler mi..????

2- o hesaba para havale edebilirmiyim..

3- olurda fazla para kazanır ve 500 dolar yaparsam hesaptan para çekebilir miyim..

4- son olarak XXX şirketi sağlam mı acaba..??? bizi yemezler mi..?? sahtekarlar mı..??

teşekkürler..

Kemal Yıldırım 01-22-2016 11:56

Quote:

Originally Posted by mehmetyılmaz (Post 173930)
arkadaşlar kolay gelsin..

XXXX diye bir şirketten bonuslu forex işlemleri yapmaya başladım.

XXX dolar bonus verdi.. onu kullanıyorum ama real olarak kullanıyorum. demo değil..

1- XXX dolarlık bonus biterse benden para isterler mi..????

2- o hesaba para havale edebilirmiyim..

3- olurda fazla para kazanır ve 500 dolar yaparsam hesaptan para çekebilir miyim..

4- son olarak XXX şirketi sağlam mı acaba..??? bizi yemezler mi..?? sahtekarlar mı..??

teşekkürler..

admin yazını editlemiş reklam olmaması için.Öncelikle bu bonus işlerini tokatçılar yapar sorduğun firmada dandik bir kalpazan onlar gibi binlercesi var nerden buluyorsunuz bu aptal aptal yerleri anlamakta güçlük çekiyorum ya art niyetle gelen reklamcısınız yada bir çakal sizleri bulup yönlendiriyor.Böyle abuk sabuk yerlere para kaptırmayın.Yerli brokerlar bu sahtekarlardan bin kat daha güvenlidir.Yurtdışı güvenli çalışılacak firma sayısı bir elin parmağını geçmez onlardada 3-5 kuruşa hesap açamazsınız.

mehmetyılmaz 01-22-2016 12:24

yok hayır, kesinlikle reklamcı değilim...sadece sevdiğim bir arkadaşın hemde iş arkadaşımın tavsiyesiyle girdiğim bir işte siz değerli üstatlara sormak istedim..

anladığım kadarıyla sahtekarlarmış..

sizden ricam yerli brokerların isimlerini özelden bana göndere bilirmisiniz.

birde XXX dolarlık bonusu 200 dolar yaptım paramı verirler mi..???

tekrar teşekkürler.

rahatsız ettiğim için kusura bakmayın..

Kemal Yıldırım 01-22-2016 12:43

Quote:

Originally Posted by mehmetyılmaz (Post 173933)
yok hayır, kesinlikle reklamcı değilim...sadece sevdiğim bir arkadaşın hemde iş arkadaşımın tavsiyesiyle girdiğim bir işte siz değerli üstatlara sormak istedim..

anladığım kadarıyla sahtekarlarmış..

sizden ricam yerli brokerların isimlerini özelden bana göndere bilirmisiniz.

birde XXX dolarlık bonusu 200 dolar yaptım paramı verirler mi..???

tekrar teşekkürler.

rahatsız ettiğim için kusura bakmayın..

Belki alırsın ufak olduğu için ama bahaneler çıkarıp vermeme ihtimalleri daha yüksektir.

Hakem0334 09-16-2016 18:05

Merhabalar, yaklaşık 3 aydır deneme hesabı kullanıyorum. Kendimi hazır hissettiğimde gerçek hesap açacağım. Aracı kurumlar konusunda gerçekten kafam çok karışık. Sizden tavsiye bekliyorum. En azından 3 tane firma söyleseniz ben onlara yoğunlaşsam çok iyi olur. Burdan yasal olarak firma ismi yazılamıyorsa özelden mesaj atmanızı rica edecem. Şimdiden çok teşekkürler.

Fxforumcu 11-18-2016 10:14

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Forumcufx 11-21-2016 13:51

Bana da bilgi verirseniz sevinirim.

Ozdenn 11-24-2016 10:39

Çoğunlukla hangi aracı kurum tercih ediliyor?

All times are GMT +3. The time now is 12:57.