FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 10-20-2011, 11:00
mustafagokce mustafagokce is offline
Site Üyesi

mustafagokce is on a distinguished road

Sanırım mig bank üzerinden Türkiye'ye hiç bulaşmadan devam etmek daha makul olacak.
Uzun süredir çeşitli kuruluşların deneme hesaplarını kullanıyorum ve kurum araştırması yapıyorum. 3000 usd ile giriş yapıcam umarım yanlış karar vermemişimdir. Görüşlerini bildirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Reply With Quote
Old 10-20-2011, 11:32
Fxtrade Fxtrade is offline
Site Üyesi

Fxtrade is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by mustafagokce View Post
Sanırım mig bank üzerinden Türkiye'ye hiç bulaşmadan devam etmek daha makul olacak.
Uzun süredir çeşitli kuruluşların deneme hesaplarını kullanıyorum ve kurum araştırması yapıyorum. 3000 usd ile giriş yapıcam umarım yanlış karar vermemişimdir. Görüşlerini bildirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Hayırlı olsun mustafa bey ama eğer düzenli olarak bir gelir elde edebilecek bir sisteminiz henüz yoksa bence reel hesaba geçmemelisiniz acele davranmayın 3000 usd bence bu iş için yeterli bir rakam yeter k
güzel bir sisteminiz olsun.Migbank da zaten kaliteli bir forex yatırım bankası heralde bir sıkıntı çekmezsiniz isviçreye mektup ile göndermeniz gerekiyor evraklarınızı daha sonra size dönerler ptt 14 gün sanırım içerisinde gönderiyor.
“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Reply With Quote
Old 10-20-2011, 11:53
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by Fxtrade View Post
Hayırlı olsun mustafa bey ama eğer düzenli olarak bir gelir elde edebilecek bir sisteminiz henüz yoksa bence reel hesaba geçmemelisiniz acele davranmayın 3000 usd bence bu iş için yeterli bir rakam yeter k
güzel bir sisteminiz olsun.Migbank da zaten kaliteli bir forex yatırım bankası heralde bir sıkıntı çekmezsiniz isviçreye mektup ile göndermeniz gerekiyor evraklarınızı daha sonra size dönerler ptt 14 gün sanırım içerisinde gönderiyor.
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Mail yolu ile gönderdikleri formu doldurdum istenilen evraklarla beraber göndericem. Hesap acıldıktan sonra para aktarımını nasıl yapmam gerekli düşük komisyonla gönderen bir banka biliyormusunuz?
Reply With Quote
Old 10-20-2011, 12:03
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Migbank türkçe desteği kaldırmış spk ile aralarında yazışmalar sonucu türkçe destek vermeyeceklerini bildirmişler vs.. vs.. biton engelleme yani..
Reply With Quote
Old 10-20-2011, 12:08
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by Fxtarzan View Post
Migbank türkçe desteği kaldırmış spk ile aralarında yazışmalar sonucu türkçe destek vermeyeceklerini bildirmişler vs.. vs.. biton engelleme yani..
Bircok turkce bilen personeli mevcut ama hem internet üzerinden yazısarak hemde telefonla gayet rahat irtibatlaşılabiliyor. Spk türk personel almayın yassak demez sanırım. Ayrıca bu hesap özetleri gibi yazışma evragının ingilizce olacak anlamına geliyorsa sorun olacağını zannetmem cünkü bu işin içinde yer alan büyük coğunluk az da olsa ingilizceye hakim. Ne dersiniz ?
Reply With Quote
Old 10-20-2011, 12:09
Fxtrade Fxtrade is offline
Site Üyesi

Fxtrade is on a distinguished road

Quote:
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Mail yolu ile gönderdikleri formu doldurdum istenilen evraklarla beraber göndericem. Hesap acıldıktan sonra para aktarımını nasıl yapmam gerekli düşük komisyonla gönderen bir banka biliyormusunuz?
Hocam Migbank da size orada banka hesabı açacaklar yani x firmanın veya x kişinin hesabına para göndermeyeceksiniz makerlar gibi kendi banka hesabınıza para yatıracaksınız posta ile gönderin daha sonra size hesap numaranızı ve bilgilerinizi verecekler bir de hesap bilgilerini aldığınıza dair imza istiyorlar ama korkmayın onu fax veya e-mail yolu ile kabul ederler ondan sonra hesabınız açılmış olur para gönderme konusunda ben havale ücretleri hakkında bilgim yok sadece tek bir banka ile çalışıyorum ve açıkçası havale ücretlerine de hiç bakmam kolay gelsin iyi günler.
“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Reply With Quote
Old 10-20-2011, 12:46
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Bircok turkce bilen personeli mevcut ama hem internet üzerinden yazısarak hemde telefonla gayet rahat irtibatlaşılabiliyor. Spk türk personel almayın yassak demez sanırım. Ayrıca bu hesap özetleri gibi yazışma evragının ingilizce olacak anlamına geliyorsa sorun olacağını zannetmem cünkü bu işin içinde yer alan büyük coğunluk az da olsa ingilizceye hakim. Ne dersiniz ?
chata türkçe gelmiyecekmiş telefona türkçe direk çıkmayacakmış vs.. vs.. birde sinyalleri analizleri vardı türkçeydi onlarıda kaldırmışlar eskisi gibi ingilizce yolluyorlar raporları.İşmi bu şimdi kardeşim adam gibi hizmet alıyorduk spk amcamız geldi onuda engelledi spk yüzünden adamlar artık raporları türkçe göndermiyor

Last edited by Kemal Yıldırım; 10-20-2011 at 12:49.
Reply With Quote
Old 10-23-2011, 20:01
xenoner xenoner is offline
Yeni Üye

xenoner is on a distinguished road

üstatlar bi sorum olacak markets.com da oynuyodum spk siteyi yasaklamış şimdi ne olacak bana bi önerisi yada bilgisi olan varmıı
Reply With Quote
Old 10-23-2011, 21:55
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by xenoner View Post
üstatlar bi sorum olacak markets.com da oynuyodum spk siteyi yasaklamış şimdi ne olacak bana bi önerisi yada bilgisi olan varmıı
Parayı çekip sitesi kapanmayacak bir firma bulmanız proxy vs yollara düşmemeniz için faydalı olur.Ayrıca mahkeme kararıyla erişim yasağı gelen sitelere girmek hukuken suçmuş onuda yeni öğrendim.Misal bir savcı sizin proxy değiştrip yasaklıbir siteye girdiğiniz gerekçesiyle suç duyurusu yapsa ceza alıyorsunuz.Bu tabi biraz zor ve uçuk bir durum ama hukuken mevzuat böyleymiş.

Spk yurtdışı firmaya karışamaz bahsettiğiniz yeri ben başka sebeplerden ötürü pek tutmam güvenmem ama spk engeli hukuken orayı bağlamaz.Sadece sitelerine erişim yasağı gelir.
SPK türkiyede faliyet göstermesede yabancı firmalarında türkçe sayfa bulundurması durumunda sitesine yasak getiriyor.erişim engeli uygulattıracak.Bu sebeple eski sağlam yurtdışı firmalardan birkaçı türkçe sitelerini komple kaldırdılar ve SPK nın getirdiği yerel düzenlemeye uygun hareket ederek ülke denetimine saygılı davrandılar.SPK kendi cephesinden haklı duruyor ama hizmet alma açısından yurtdışı denetimlerde kayıtlı kaliteli firmaları seçen kişiler malesef türkçe destekten mahrum kalıyorlar yada türkçe desteği almaları zorlaşıyor.Firmaların sitelerine girilincede artık türkiyeden gelen bir ıp varsa otomatik karşımıza türkçe destek çıkarken şimdi çıkmıyor.İşinizi görecek kadar azda ingilizce bilseniz bir şekilde türkçe desteğe ulaşabilirsiniz problem değil ama genel olarak özellikle yeni yatırımcılar için ciddi bir seçenek azalması olacak.Bir yönüylede tamamen uydurmasyon pekçok dandik türkçe içerik ve müşteri desteği veren denetimsiz yerlerinde ortadan çekilmesine imkan verdiği için olumlu oldu.Kısaca olumlu taraflarıda oldu olumsuz taraflarıda.İşte eskimiş ustalaşmış kişiler için bir sıkıntı yok mevcut durumda yine istedğimiz yerli yabancı yeri tercih edebiliriz.

Last edited by Kemal Yıldırım; 10-23-2011 at 22:07.
Reply With Quote
Old 10-23-2011, 23:23
xenoner xenoner is offline
Yeni Üye

xenoner is on a distinguished road

teşekkür ederim üstat sizin önerebileceğiniz bir broker varmı mesaj atarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex broker

Currently Active Users Viewing This Thread: 17 (0 members and 17 guests)

Posting Rules