FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 03-25-2017, 12:48
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute
Default Yabancı Sahtekar (SCAM) Brokerları Anlamak için İpuçları

Son günlerde yeni SPK tebliği ardından binlerce mesaj aldım.Mesajların çoğunluğunu tahmin edebileceğiniz gibi yabancı brokerlar hakkında görüş soranlar oluşturuyor.Ne yazıkki gelen mesajları incelediğimde çoğunluğun sorduğu firmaların SCAM olarak uluslararası lugatta tabir edilen sahtekar firmalara ait olduğunu gördüm.Şimdi size kısaca bu tarz firmaları ayırdedecek birkaç not yazacağım.Böylelikle bana bir firma danışmadan önce kendinizde bu yazdığım kriterlere vurduğunuzda sormaya bile değmeyeceğini kolaylıkla anlayacaksınız.

Sahtekarları Ayırdedecek Temel Maddeler

1-SPK denetime başlayıp tebliği yayınladığı tarihten sonra yaklaşık 6 yıldır Yurtdışında faaliyet gösteren hiçbir ciddi firma TÜRKÇE içerikli websayfası barındırmıyor her kim yurtdışı faaliyet gösterip TÜRKÇE içerikli websayfası kullanıyorsa bilinki bu kural tanımaz bir hırsızdır deposit avcısıdır sormanıza dahi gerek yoktur.

2-Kaldıraç oranlarını 1000-800-600 gibi verdiğini stopout seviyelerini 0-5-10-25 gibi yaptığını yazan yerler tamamen hırsızdır amaçları depozitinizi kısa sürede emerek sizi soymaktır.

3-1000 koy 1000 benden 100 koy 500 benden yok efendim 500 lot yap 5000 iade gibi reklam ve bonus kampanyaları promosyonlar yapanlar tamamen hırsızdır.Bbook denen metatrader için geçerli hakikatte sanal görüntüde real hesaplarda sizi oynatırlar gaza gelip para yatırmanız ve kısa sürede depozitinizi yakmanız içinde böyle işin mantığına aykırı reklamlar verirler.

4-Java tarzı yapılmış kendi platformu olan yukarda yazdığım maddeleri içermekle birlikte ekstradan ürünleri içinde bitcoin bilmemne abuk sabuk bin enstrümanı koyan özellikle opsiyon işlemleride yaptıranlar bilinki hırsızın şerefsizin önde gidenidir çok acı soyulursunuz.

5-ECN broker ayağı yapıp micro lot hesaplara bile benim vip seviyedeki hesaplarıma alamadığım kadar düşük oranda komisyonlar sunan çakal karloslar vardır ki bunlarda ECN broker ayağı altında bildiğiniz market makerlıklarını icra ederler işlemlerinizi booklarlar kazanırsanızda birden bire platformunuzun bütün stabilizitesini kaybedersiniz datalarda falan donmalar çökmeler Expert Advisorlarınızda işlem kaçırmalar hatta işlem açmamalar ve türevi şoklar yaşarsınız.Ayrıca iş para kazanıp çekmeye geldiğinde islamic terorism gibi yazılar alıp terörist faaliyetlerde bulunmadığınıza dair resmi mercilerden temiz kağıdı getirmeniz gibi deli saçması emailler alırsınız.Bu yazdıklarımı yaşayabilmek için tabiki önce para kazanmanız gerekiyor çoğunluk bu seviyeye gelemeden tükendiği için bu nevi çakal firmalar hakkında süper 10 numara komisyonu muhteşem gibi övgü dolu sözler yazarlar kazayla bir gün para kazanmayı başarabilen çıkarsa hanyayı konyayı o gün anlar ama iş işten geçmiştir artık ve bundan sonra stres dolu parayı çekmekle uğraşacakları haftalar süren saç baş yoldurucu bir süreci test ederler

Yukarda çok basit şekilde yönünüzü nasıl bulacağınıza dair maddeleri verdim.Bundan gayrı daha bin türlü farklı numaralar inceliklerde mevcut lakin şu yukarda yazdıklarıma bile dikkat etseniz bana sormaya kalktığınız firmaların nerdeyse %95'ini otomatik kendiniz elemiş olacaksınız.
Reply With Quote
Old 03-25-2017, 13:38
avi907 avi907 is offline
Site Üyesi

avi907 is on a distinguished road

Kemal abi ellerine sağlık yine çok güzel paylaşmışsın ince noktaları nedense yazının bir yerini okuyunca çok ünlü bir isviçre ecn brokeri geldi aklıma dürüstlük en önemli kriter dürüstlük olmayınca firma denetimmiş ülkeymiş farketmiyor bir şekilde dolduruyor insanlar boşlukları.

Ben üstad sayesinde iki gerçek stp firmayla çalıştım. Nacizane dikkatimi çeken tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.
Book yapmayan firma sadece işlemlerimizde spreadden ya da komisyondan kazanır o da düzenli kazancı işlem hacmi olmayan kişiler için çok az bir kazançtır. Bizim kazanmamızı isterler düzenli kazanan müşteri onlar için önemlidir. Hesap açıp iki gün sonra batıranlar yeri gelir onlara zarar bile ettirebilirler eksi bakiye yüzünden.
Bir firma kayıt yaptıktan sonra evrak ve deposit sürecinde peşinizden koşuyorsa ısrarla mail telefonla iletişime geçmeye çalışıyorsa (isviçreden arıyor o meşhur firma arada bir) burda herzaman olmasa bile bir soru işareti var çünkü 300-500$ bakiyemden ne kadar kazancı olabilir ki hepsini hazine yapmayan bir firmanın. Ayrıca gerçek ecn veya stp bilinçli yatırımcı ister bu yatırımcı firmayı zaten tanıyordur işlemleri nasıl yapacağını biliyordur gerektiğinde yardım alır hesabı açar işlem yapar para kazanır.

Halk dilinde biraz havalıdır bu firmalar biraz peşinden koşturur sizin peşinize düşmez. Ha tanınan bir yatırımcıysanız ayrı ama çoğumuz değiliz

Yanlışım varsa düzeltiniz saygılar...
Reply With Quote
Old 03-26-2017, 17:51
Karaveli Karaveli is offline
Yeni Üye

Karaveli is on a distinguished road

8-10 tane NFA brokers buldum ama karar vermekte zorlanıyorum. Forumda da haklarında tek bir yazı göremedim. Bir kaçına baktım Türkiye üzerinden açılış yapmıyorlar. Almanya ve ABD'de yakın akrabalarım adına halletmeye çalışacağım. Açıktan yazamıyorum kurallar gereği. Yurt dışında yaşayan veya işlem yapan arkadaşlar varsa özelden bana yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa her birine para gönder komisyon öde derken çok başım ağrıyacak.
Reply With Quote
Old 03-26-2017, 17:57
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by Karaveli View Post
8-10 tane NFA brokers buldum ama karar vermekte zorlanıyorum. Forumda da haklarında tek bir yazı göremedim. Bir kaçına baktım Türkiye üzerinden açılış yapmıyorlar. Almanya ve ABD'de yakın akrabalarım adına halletmeye çalışacağım. Açıktan yazamıyorum kurallar gereği. Yurt dışında yaşayan veya işlem yapan arkadaşlar varsa özelden bana yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa her birine para gönder komisyon öde derken çok başım ağrıyacak.
Amerikalılar ordan kaçıyor sen oraya gidiyorsun çok enteresan hedge yasak fifo var kaldıraç düşük bintane trade bozacak düzenlemesi var NFA in.Ayrıca Türklerede hesap açmıyor nerdeyse hepsi.
Reply With Quote
Old 03-30-2017, 15:00
deadline06's Avatar
deadline06 deadline06 is offline
Site Üyesi

deadline06 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
Amerikalılar ordan kaçıyor sen oraya gidiyorsun çok enteresan hedge yasak fifo var kaldıraç düşük bintane trade bozacak düzenlemesi var NFA in.Ayrıca Türklerede hesap açmıyor nerdeyse hepsi.
Hocam ABD kaldıraç kaç veriyor
Reply With Quote
Old 03-30-2017, 15:09
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by deadline06 View Post
Hocam ABD kaldıraç kaç veriyor
Majorlerde 50 diğerlerinde 20.Sen daha arayıştamısın?
Reply With Quote
Old 03-30-2017, 20:18
deadline06's Avatar
deadline06 deadline06 is offline
Site Üyesi

deadline06 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
Majorlerde 50 diğerlerinde 20.Sen daha arayıştamısın?
Yok hocam green card başvurusu yapıyorum da merak ettim 😁
Reply With Quote
Old 08-27-2017, 17:55
odyseey odyseey is offline
Yeni Üye

odyseey is on a distinguished road

Hocam buna scalping ide ekleyebilir miyiz?

Normal şartlar altında aracı kurum bizim yaptığımız işlemlerden spread alıp parasını kazanacak. Öyleyse ne kadar çok işlem yaparsak o kadar çok kazanacaklar. Scalping yada değil farketmez...

Bence gerçek stp/ecn bir firma scalping yapıp yapmadığımızla ilgilenmez mantık olarak.

Doğrumudur üstadım ?
Reply With Quote
Old 08-28-2017, 14:58
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by odyseey View Post
Hocam buna scalping ide ekleyebilir miyiz?

Normal şartlar altında aracı kurum bizim yaptığımız işlemlerden spread alıp parasını kazanacak. Öyleyse ne kadar çok işlem yaparsak o kadar çok kazanacaklar. Scalping yada değil farketmez...

Bence gerçek stp/ecn bir firma scalping yapıp yapmadığımızla ilgilenmez mantık olarak.

Doğrumudur üstadım ?
evet doğrudur.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules