FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 02-26-2017, 18:33
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Firma seçimi konusunda tavsiye isteyenler yazdıklarımı okumadan seçim yapmasınlar.Reklama girmemesi için forumda firma isimlerini olumlu yada olumsuz olarak zikretmeyin.Zaten SPK bu konuda çok hassas öküz altında buzağı aramaya meraklıda bolca soytarı var o yüzden forumda firma isimleri paylaşmamaya özen göstersin herkes.
Old 02-26-2017, 19:47
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Arkadaşlardan gelen özel mesajlara bakarken firma arayışındaki talepleri dikkatimi çekti bu konuda birkaç önemli şey yazacağım buna göre neyin ne olduğunu anlamanız daha kolaylaşacaktır.

Öncelikle vatandaş stopout seviyesini marjini diplere kadar kullanacak spread açması olmayacak slippage olmayacak kaldıraç en az 200 olacak sabit spread olacak hemde STP gerçek piyasa broker olacak gibi ahirette bile olması mümkün olmayan şeyler arıyor.BUda gösteriyorki yatırımcının bilgi düzeyi ilkokul bile olamamış henüz.

Yukarda yazılı isteklerin hiçbirini gerçek piyasa bir firma STP bir firma gerçekleştiremez.Bunun nedenlerini tek tek yazarsam okumaya vakit ayırırmısınız bilemiyorum.Çok basitçe özetlemeye çalışalım.

Uçuk seviyede kaldıraç hakkını ciddi ve lisanslı bir kurumun sağlaması mümkün değildir çünkü bu işi yapan ana merkezlerin firmalara sundukları şartlar ve regülasyonların sınırları bellidir.Sabit spread STP bir kurum sunamaz çünkü piyasadaki fiyatlar sabit değildir orda bir fark olduğunda bunu size yansıtamyacak firma gerçek piyasa çalışıyorsa zarar edecektir size sabite sunmaya çalışırken açılan spreadin maliyeti ona girecektir.

Margincall olup işlemlerin otomatik kapanması için istediğiniz dibe yakın seviyeleride gerçek piyasa bir firma veremez çünkü olası bir gap neticesinde yapacağınız eksi bakiye olduğu gibi firmaya saplanır ve hele bu işlemler büyük bir yekun lot oluşturuyorsa firma iflas bile eder.

Kayma olmaması limitin stopun işleme girip çıkarken bastığın yerden mutlak işlem talebide piyasa koşullarında %100 asla garantisi olmaz kim diyorsaki ben garanti ediyorum bilinki o firma sizi bookluyordur hayali oynarsınız kaybınız firmaya kar olur.Çünkü piyasada sizin emrini gidene kadar geçecek zaman süresinde bir değişkenlik olmuşsa mecbur yakaladığı yer nereyse ordan işlem gerçekleşir. limitede stopada garantiyi veren bir firma bilinki hazinedir size karşı oynuyordur.

Yukarda özetlemeye çalıştığım şeyleri okuyup anlamaya çalışın ve etraftaki dolandırıcılara aldanmayın.Benden tavsiye isterkende yukarda yazdığım saçmalıkları sunduğunu iddia eden firmaları referans göstermemi beklemeyin
Old 02-26-2017, 22:29
avi907 avi907 is offline
Site Üyesi

avi907 is on a distinguished road

emeğinize teşekkürler Kemal abi
Old 02-26-2017, 23:00
eses eses is offline
Site Üyesi

eses is on a distinguished road

olsun biz bekleriz Kemal Bey ve sizlere teşekkürlerimizi sunarız.
Old 02-26-2017, 23:17
hakan-Kurtuluş hakan-Kurtuluş is offline
Site Üyesi

hakan-Kurtuluş is on a distinguished road

gerçekten üzülüyorum bu duruma
Old 02-27-2017, 11:18
Pierce Pierce is offline
Yeni Üye

Pierce is on a distinguished road

Üniversite 3. sınıfım tabi ozamanlar günleri kovalıyoruz , gelmişiz gurbete okul okuyacaz diye debelenip duruyoruz. Haftada 3-4 gün işe gidiyoruz evdekilere yük olmamak için. İnternette reklamları gördük ev arkadaşlarıyla 100 dolar yatırıyon evden ek gelir sağlıyon aylık 5000 dolar. Arkadaşlar dedi böyle iş olmaz pek aldırmadılar , ama ben kafaya kazımıştım. Açtım bi demo hesap sonra telefonlar derken yatırdık 100 doları. Her işleme basıyom tabi kaldıracı zaten 100 dolar yatırmışım neyin yönetimini yapcam mikro lotla 10 kaldıraç kullanmış oluyorum , 20-30-40 kaldıraç derken ben parayı 7-8 günde erittim. Ondan sonra baktım demek öyle olmuyormuş araştırmalar kitaplar indikatörler ea lar demo hesapta 100bin dolar olmuş 180 bin dolar tamam dedim ben hazırım artık, gittim 2 hafta çalıştım bi 100 dolar daha biriktirdim doğru forexe. Tabi ben yine basıyom kaldıracı derken benim 100 dolar oldu 3000 dolar. Ev arkadaşlarıyla deliriyoz tabi ; neyse bana parayı çek diyorlar olmaz ben taktım kafaya haftaya okula mersedesle gidecem. 1-2 işlem yaptım bi gariplik sezdim platformda işleme geç girmeler stop patlatmalar, zaten işlem başına 30 kaldıraç kullanıyorum 2 işlemde uyuzluk yapsalar para eriyor. Benim para düştü 2300 dolara , aradım dedim paramı çekmek istiyorum tamam dediler form doldurmanız gerekiyor dedim daha önce çektiğimde böyle birşey yoktu bu sizin güvenliğiniz için form doldurup ıslak imzalı fotoğrafını yollayacaksınız öyle böyle derken acemilik tabi tamam dedim bağırsam çağırsam alıcam paramı. yakınlarda internet kafe yok çıktı alacağımız hiçbir yer yok , merkeze gittiğimde alırım çıktıyı derken para kaldı hesapta , 2 gün 3 gün derken şeytan dürtüyor tabi; bi gece dayanamadım mis gibi bi hareket var, dedim şuna gireyimde bari para yine 3000 dolar olsun , girdim işleme bi makas farkı var efsane ; 30 kaldıraçla girince direk kol kesiyor . Tahmin ettiğiniz gibi parayı kaybettim, o gece 500 dolarım falan kaldı onuda hiç ellemeden form doldurdum çektim. Ama şikayet edicem taktım kafaya spk ya mail atıyorum bana cevap geliyor yanlış birime mail attınız diye,sitesine giriyorum sitesi pert; formu dolduruyon hata veriyor , sonra telefonla aramalar vs. Devletin kurumu bu kadar yozlaşmış olabilir mi? oluyor , bu mevzu böyle kapandı. Herhalde başka birileride şikayet etmiş olacak ki 3 ay sonra baktım banka hesabıma para yatmış 1100 tl , spk usulsüzlük sezmiş firmaya ceza kesmiş banada bu kadar yatırmış firma. Halbuki beni uğrattıkları zarar 2500 dolar. Sonra firma araştır et derken yurt dışı firmalara asla güvenemedim , hep yurt içinde kaldım işi iyice öğrendim kaldıracın mantığını çözdüm , güzel bir işlem stratejisi geliştirdim firmanın 2 hareketiyle zarar veremeyecekleri , işlem başına 3-5 kaldıraç bazen 10 kaldıraç derken bu işten sermaye edindim. Üniversiteden mezun oldum inşaat mühendisi olarak ama hiç iş aramadım piyasada trader olarak geçimimi sürdürdüm.

Diyeceğim şudur bizim milletimiz aptal değil , bizdende bu işi becerenler çok olur ama bizim şartlarımız iyi değil. Ben bu işe başladığımda aracı kurum bana 2.7 pipsle eu veriyordu ama yabancı yatırımcılar öyle değil 0.8 pips spreadle bu işi yapıyorlar. Altında bir işlem açıyordum direk maliyet zaten eritiyordu hesabı (5+5 10 pips). Günün sonunda bakıyorsun senin işlemlerin zararlı değil senden alınan maliyetler zararlı. Bence Türkiye şartlarında bu işi yapıp geçiminizi sağlayabilmeniz için 10 bin dolar civarı paranız olmalı. Dolar 5 tl olunca 50 bin tl alt limitte örtüşüyoruz spk ile. Ama kaldıraçla hiç oynamamaları lazımdı , tek işlem açıp başını bekleyenlere 10 kaldıraç yetebilir ama benim sl belli tp belli 3 saatte sürer 5 günde sürer. 2 işlem açıp 3. ye hareket edemem ben o kaldıraçla. 3. ye hareket etmezsemde aylık 5 bin lira masrafım var bunu ödeyemem.

Çok uzun olmuş belki bildiğiniz şeyler ama insan sinir oluyor işte , saygılar.
Old 02-27-2017, 12:14
KMTX's Avatar
KMTX KMTX is offline
Site Üyesi

KMTX is on a distinguished road

Kemal hocamızın olumlu görüş belirttiği firmalardan birinde açtım hesabı ve ilk işlemi yaptım hadi hayırlısı
Old 02-27-2017, 12:22
ibrhmcmsny ibrhmcmsny is offline
Yeni Üye

ibrhmcmsny is on a distinguished road

Hayırlı olsun, spreadlar makul mu
Old 02-27-2017, 12:51
Paratik Paratik is offline
Yeni Üye

Paratik is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by KMTX View Post
Kemal hocamızın olumlu görüş belirttiği firmalardan birinde açtım hesabı ve ilk işlemi yaptım hadi hayırlısı
Hayirli olsun
kemal hocadan allah razı olsun bizde beklemedeyiz
inşaallah hiç kayip yaşamadan forexe devam ederiz
Old 02-27-2017, 13:17
serko serko is offline
Banned

serko is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by KMTX View Post
Testler devam ediyor mu? Hocamız açıkladı mı brokerları?
Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 17 (0 members and 17 guests)

Posting Rules