View Single Post
Old 08-13-2013, 22:22
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by rsmztrk View Post
üstadım verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. uzunca sayılacak bir süredir bu işin içindeyim.her şeye rağmen yine de kuşkularım ve huzursuzluğum vardı.işi bilen birinden net olarak bazı şeyleri duymak beni rahatlattı.

teyit maksatlı olarak bir yere takıldım.

yatırdığım (ız) teminat dolar.anlattıklarınıza göre mesela eurchf de işlem yapamayacakmıyım ? firmamın dolar olan hesabıma eur veya chf göndermesi mümkün değil . işleyişte zaten hangi hesap no su verildiyse orayı muhatap kabul ediyor.( açılan hesap türü olarak ) umarım anlatabilmişimdir.
tam garanti olsun istiyorsan firmanın hesap açmakta kullandığı para birimlerinde işlem yap.Yabancı firmalar genelde usd eur gbp jpy chf aud para birimlerinde hesap açalar yerlilerde ilave olarak TRY da eklenir.Nadir olarak TRY açan yabancılarda oluyor.kısacası hesap açmada deposit için kullandıkları birimlerden biri işlem olan paritede geçsin.

dikkat edin dostlar kimler forekste hangi pariteden batmış sorun altın der petrol der gümüş der yada Norveç kronu sek bilmemne adı sanı bilinmez abuk sabuk şeylerden gümlemiştir.Var yani bunun bir hikmeti etrafınıza bakın anlarsınız.

Last edited by Kemal Yıldırım; 08-13-2013 at 22:34.
Reply With Quote