View Single Post
Old 12-15-2013, 09:03
dr.v dr.v is offline
Banned

dr.v is on a distinguished road

Hedefimizi koyup vademizi belirledikten sonra hangi analiz yöntemleri ve indikatörlerle, ne zaman bu işe girişeceğimiz kesinleştiği an stratejimiz kaba hatlarıyla ortaya çıkmıştır.
Şimdi bu stratejiden bir sistem oluşturmak geriye kalan zor görevdir. Bu yukarıda söylediğim şekilde, tümevarım yöntemi ile sonuca ulaşmak hiçbir zaman mümkün değildir. Bu noktadan sonra defalarca geriye dönerek oluşturduğunuz sistemin stratejinize yeniden şekil vermesi ve hatalı işlem girişlerini ekarte edecek hale gelmesi gereklidir. ve bazen bu hiç olamayabilir.

VE PSİKOLOJİ
Sistemle beraber yürüyen apayrı bir çeldirici mevcuttur. Bu da doymak bilmez arzulardır...Gayet güzel kar aldığım satış işleminden sonra başında durduğum zamanlarda sürüngen beynim korteksimin canına okuyarak tamam yeterince düştü artık alış zamanı deyip ilkel heyecanlarımı tatmin etmeye çabaladığı her zaman çukura düşmüşümdür. Bu işte demoyla elde edilemeyecek tek tecrübe bence budur. Bir çok insanın imzasında , dilinde olan kaybede kaybede kaybetmemeyi öğrendim sözünün kaynağı da bu tecrübedir. Alt beynin
dürtülerinin duyarsızlaşması. İlk işlemlerimde kısa vadeli çabalarımda stop da kullanmadığımdan yaşadığım kalp çarpıntıları hesap patladıktan sonra ikinci
hesapta daha az olmaya başladığında ve sonucunda hatırı sayılır bir kar elde ettiğimde ikinci çeldiriciyi öğrendim. Kendine aşırı güven...

ÖNEMLİ NOT ; BU YAZDIĞIM TÜM YAZILAR KENDİ TECRÜBELERİMDEN İBARET OLUP, FOREKSTE SİZE KAZANACAĞINIZIN UMUDUNU BİLE VEREMEZ. DAHA ÖNCE BELİRTTİĞİM GİBİ %95 İNİN KAYBETTİĞİ BİR PİYASADA HERKES KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURMAYI ÖĞRENMELİDİR. BU PİYASADA KAZANILACAĞININ KANITLANAN BİR YOLU YOKTUR. VARSA DA BUNU KİMSE İFADE ETMEZ. BEN DAHİL EĞER BU İŞTEN ÇOK PARA KAZANILSAYDI NE BU SABAH BUNU BURADA YAZIYOR OLURDUM NE DE BU FORUMDA OLURDUM. ALT BEYNİN ESİRİ OLUP KAYBETTİKÇE ASLA YENİ POZLAR YADA YENİ HESAPLAR AÇMAYIN.
devam edecek...
Reply With Quote