FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER)

FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) (https://forexforumtr.com/index.php)
-   Beginners in the forex (https://forexforumtr.com/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Şu Foreksten neler öğrendim ? (https://forexforumtr.com/showthread.php?t=76)

tunasaki 01-30-2012 22:20

forexte fırsat gerçekten ama gerçekten bitmez.kaçırdım diye üzülme

Capital1 02-04-2012 15:50

--Her gün her dakika işlem yapmanın, "her an iş üstünde olmanın" çok da rasyonel ve mantıklı bir yöntem olmadığını öğrendim..

-- İster alım yapın, ister satım. Piyasa istediğiniz yere, TP yazdığınız yere mutlaka geliyor. Meger ki siz oraya gelinceye kadar stop olmayın. Ya çok paranız olacak veya küçük lot gireceksiniz..

Capital1 02-18-2012 16:31

İhyayı Ulumiddin ..

Eyyühel Veled..(Ey oğul bahsi.. Foreks Bahsi- Herhalde böyle yazardı merhum eskiden foreks olsaydı )

- Ey oğul, forekste sabır kazanır. Balık gelip oltaya vuruncaya kadar pozisyon açma.

- Ey oğul, günlük işlem yapıyor isen eğer sadece likidite ve votalitenin yüksek olduğu dönemlerde pozisyona gir.

-Ey oğul, büyük pozisyon açma

-Ey oğul, çok sayıda pozisyon açma..

- Ey oğul kaybetmeyi göze almadığın parayı riske atma..

-Ey oğul, kendini eğit. Bu forekste eğitimsiz olanlar kaybediyor..

-Ey oğul, dün için endişelenme giden gitti. Dikkatini bugüne topla..

lacos86 04-21-2012 23:54

Sinyalcilere inanmamayı öğrendikten sonra

Kendin pişirip kendin yiyeceksin başka çare yok dedim ve uzun çalışmalar sonucunda analiz çıkarmayı öğrendim :)

Capital1 04-27-2012 00:42

Pozisyon bir süre sonra senin beklediğin TP noktasına mutlaka geliyor ve vuruyor. 200 pip ters yönde bile gitse yine geliyor. Meğer ki sen stop olma. Cukka sağlam olsun mantıklı hesap aç sadece TP yaz.. Eninde sonunda gidip vuruyor.. Bunu öğrendim

Ama abduş vaziyette hesap da açmamak lazım. Mesela USD TL 190 üzerine çıktığında gazeteleri okuyup da "ulen yakalayanın elinde kalıyor. 2 TL'yi gececek bu" diye panik halde oradan dolar aldı isen. Sittin sene beklemen lazım. Sittin demek, arapça 60 anlamında.. Küfür değil yani..

mehmetka44 04-30-2012 13:37

sayın capital söyledikleriniz çok dogru ve yerinde tespitler. En önemli olan para yönetimi bunu basarabilen kişi zaten işin çogunu kapmıştır bana göre. Bizlerin en fazla yaptıklarının basında işleme büyük lotlarla girip zararda fazla beklemektir. çok çıkmaz, şurdan döner, burası iyi bir direnç geçemez kıramaz vs. tek kabullenemediğimiz nokta budur. umarım bu piyasanın içeregini tam ögrenmeden bilinçlenmeden kimse bu oyuna dahil olmaz. saygılar bol kazançlar unutmamamız gereken tek nokta bu devirde kimse kimseye oturdugu yerden para vermez kesinlikle...

OK585 05-02-2012 17:44

sigarayı fazlalaştırdım.

Laverna 05-20-2012 20:01

sosyal hayatım bitti...

Capital1 05-21-2012 19:05

Hiçbir sinyalcinin isabet tutturamadığı haller olduğunu; Aslında herkesin salladığını (prediction)..

Aynı para ile iki ayrı hesap açılıp aynı paritenin bir hesapta alınıp ötekinde satıldığı halde bile iki hesabın da sıfıırlanabileceğini..

Sık pozisyon açmanın bir hastalık olduğunu..

Pozisyon açarken tek baba yöntemin TP ve SL belirleyip, ne kadar kar ne kadar zarar edeceğini önceden belirlemek ve çekip gitmek olduğunu..

Bilgisayar başında aval aval oturmanın çok apduş bir durum olduğunu.. vs.

Daha yüzlerce var.

Laverna 05-22-2012 10:31

Sabit kontrat + Düşük kaldıraç + Karların düzenli dışarı atılması.. Benim forexden öğrendiğim bu..

All times are GMT +3. The time now is 07:41.