PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forex Seans Odası 2013

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97

Didem
17 April 2013, 12:06
Sayın fxtarzana eger verilen emege çamur atmak yada kötülemek olarak algılamazsa birkaç sorum olacak
- geçmiş dönemlerde yerli firmalarin market maker olduklarından ( ki öyleler) ve yapıları geregi müşterilerinin kazançlarının bu firmaların kaybı oldugunu söylemiştiniz,
Bu firmalarda emirler gerçek piyasaya iletilmez havuzdan karşılanır,sadece müşterinin karlı pozisyonları gerçek piyasada hedgelenir
Şimdi nasıl oluyorda yerli bir firma işlemlerin gerçek piyasaya çıkarma garantisi veriyor,
Bu oluşuma başlamadan önce tüm firmaları test ettiginizi ve sadece bu firmanın sınıfı geçtigini söylediniz,
İşlem hızı bakımından başka bir firma daha önde olmasına ragmen alb nasıl sınıfı geçti(test edildi)
Küçuk yatırımcının yararına almış oldugunuz düşük spreadın işleme girerken kaydırma yapılarak normal spreade döndügünün farkındamısınız.(test edildi)
En baştada söyledigim gibi amacım emeginizi baltalamak veya çamur atmak degildir
Lakin iyi niyetinize istinaden bu soruların cevabını merak ediyorum..

Tekrardan söyluyorum tr deki hiç bir firma spread farkından degil müşterinin kaybından kazanır,ve karlı müşteri işlemlerini yurtdışında hedgelerler,bu emirlerin gerçek piyasaya çıktıgı anlamına gelmez

Benim bu fx piyasasında öğreneceğim çok şey var sanırım.. İlk defa böyle birşey okudum.. Özellikle emirlerin gerçek piyasa iletilmemesi ve kaybımızın kurumun kazancı olması bana enteresan geldi.. Piyasaya karşı değil kuruma karşı korumamız gerekiyormuş kendimizi.. Bundan sonra çok dikkatli olacağım pozisyon açarken..Teşekkür ederim bilgilendirmeler için..

savarona34
17 April 2013, 12:10
Sistem trend takibi üzerine kurulduğu için pek tabii ki 1.32'lere atabilirse kendini parite alabilirim, sabahtan 3160'a geri çekilde long'ladım dünün yükseği 3190'dan kaçtım, şimdiki beklentim 1.32 üzerine çıkması, bu seviye üzerinde beklentim gün içi 1.3270'lere kadar çıkması, uzun vadeli işlem yapmadığımdan dolayı da girişler çıkışlar da daha rahat olabiliyorum, UsdJpy hakkında bilgim yok, takip etmediğim için Euro ile neden yükseliyor bilmiyorum ama zaten JPY'lerde de çok zamandır sağlam up trend var, yükselmesi normal olsa gerek,

Farklı şeylerden bahsediyoruz sanırım... Ben teknik yada temel nedenler çıkışı desteklemiyor trendin yukarı olması algılarla oynanmasıdır diyorum. Siz trend yukarıysa ben alırım gerisine bakmam diyorsunuz, o mantıkla trend dönüşleri nasıl olacak onu hiç anlamadım zaten... ilk trendin yönü neyse o yönde ilelebet gidecek mi yani... Birde uj neden çıkıyor demiyorum neden aynı grafiği çiziyorlar diyorum... 5 dk lık grafiği açıp bakın mesela eu aşağı uj aşağı, eu yukarı uj yukarı... birinde usd payda diğerinde paydada... Her neyse göreceğiz akalım ne olacak...

Walker
17 April 2013, 12:11
Benim bu fx piyasasında öğreneceğim çok şey var sanırım.. İlk defa böyle birşey okudum.. Özellikle emirlerin gerçek piyasa iletilmemesi ve kaybımızın kurumun kazancı olması bana enteresan geldi.. Piyasaya karşı değil kuruma karşı korumamız gerekiyormuş kendimizi.. Bundan sonra çok dikkatli olacağım pozisyon açarken..Teşekkür ederim bilgilendirmeler için..

Dealing Desk denir bu tip brokerlara, piyasada'kilerin çoğu bu şekilde çalışır, fiyatı kendi karşılar, genelde ufak olan firmalardır, düzenli kazanç sağladığınızı görürlerse o zaman vay halinize, sırf bu işler için programları vardır, size pik atarlar, işlemi kapatmazlar sonunda sizi kaçırırlar, kaybettiğiniz sürece sıkıntı yok,

eumer
17 April 2013, 12:12
..................

Walker
17 April 2013, 12:14
Farklı şeylerden bahsediyoruz sanırım... Ben teknik yada temel nedenler çıkışı desteklemiyor trendin yukarı olması algılarla oynanmasıdır diyorum. Siz trend yukarıysa ben alırım gerisine bakmam diyorsunuz, o mantıkla trend dönüşleri nasıl olacak onu hiç anlamadım zaten... ilk trendin yönü neyse o yönde ilelebet gidecek mi yani... Birde uj neden çıkıyor demiyorum neden aynı grafiği çiziyorlar diyorum... 5 dk lık grafiği açıp bakın mesela eu aşağı uj aşağı, eu yukarı uj yukarı... birinde usd payda diğerinde paydada... Her neyse göreceğiz akalım ne olacak...

Temel'i bilmem de Teknik neden desteklemiyor?

Didem
17 April 2013, 12:15
Dealing Desk denir bu tip brokerlara, piyasada'kilerin çoğu bu şekilde çalışır, fiyatı kendi karşılar, genelde ufak olan firmalardır, düzenli kazanç sağladığınızı görürlerse o zaman vay halinize, sırf bu işler için programları vardır, size pik atarlar, işlemi kapatmazlar sonunda sizi kaçırırlar, kaybettiğiniz sürece sıkıntı yok,

Valla ben hep kaybediyorum.. Bir daire parası geçti ikinci daireye gidiyorum kayıplarda.. Danışmanım kurum kurum dolaşıyor beni de çekiyor yeni kurumuna.. Burası çok iyi daha avantajlı vs. laflarıyla.. Nedeni buymuş.. Kumpasa gelmişim meğer:(

Walker
17 April 2013, 12:19
Valla ben hep kaybediyorum.. Bir daire parası geçti ikinci daireye gidiyorum kayıplarda.. Danışmanım kurum kurum dolaşıyor beni de çekiyor yeni kurumuna.. Burası çok iyi daha avantajlı vs. laflarıyla.. Nedeni buymuş.. Kumpasa gelmişim meğer:(

Aman Didem hanım lütfen biraz ara verin o zaman, zarar ciddi boyutta, devam edecekseniz de mümkün mertebe mikro lot'larla çalışın, üzüldüm şimdi sizin duruma,

:confused:

savarona34
17 April 2013, 12:19
Temel'i bilmem de Teknik neden desteklemiyor?

O biraz bakış açısıyla ilgili sanırım... Ben bakınca negatif uyumsuzluklar görüyorum, hacimsiz çıkış mumları hacimli düşüş mumları görüyorum, haftalıkda obo görüyorum, uzun vadede 1,25 i hedef görüyorum v.s...

Siz bakıncada tersi birşeyler görüyorsunuzdur eminim...
Her neyse ben bu yukarı harekete inanmıyorum ve dönüş bekliyorum siz zaten orta uzun vadeyle pek ilgili değilsiniz gördüğüm kadarıyla da kısa vade güzel işlemler yapıyorsunuz... Ben kısa vade işlem yapsam bile orta uzun trende ters yönde işlem açmamaya çalışırım... İzleyelim bakalım ne olacak...

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 12:20
Sayın fxtarzana eger verilen emege çamur atmak yada kötülemek olarak algılamazsa birkaç sorum olacak
- geçmiş dönemlerde yerli firmalarin market maker olduklarından ( ki öyleler) ve yapıları geregi müşterilerinin kazançlarının bu firmaların kaybı oldugunu söylemiştiniz,
Bu firmalarda emirler gerçek piyasaya iletilmez havuzdan karşılanır,sadece müşterinin karlı pozisyonları gerçek piyasada hedgelenir
Şimdi nasıl oluyorda yerli bir firma işlemlerin gerçek piyasaya çıkarma garantisi veriyor,
Bu oluşuma başlamadan önce tüm firmaları test ettiginizi ve sadece bu firmanın sınıfı geçtigini söylediniz,
İşlem hızı bakımından başka bir firma daha önde olmasına ragmen alb nasıl sınıfı geçti(test edildi)
Küçuk yatırımcının yararına almış oldugunuz düşük spreadın işleme girerken kaydırma yapılarak normal spreade döndügünün farkındamısınız.(test edildi)
En baştada söyledigim gibi amacım emeginizi baltalamak veya çamur atmak degildir
Lakin iyi niyetinize istinaden bu soruların cevabını merak ediyorum..

Tekrardan söyluyorum tr deki hiç bir firma spread farkından degil müşterinin kaybından kazanır,ve karlı müşteri işlemlerini yurtdışında hedgelerler,bu emirlerin gerçek piyasaya çıktıgı anlamına gelmez

vip hesap için kullandıkları stp bağlantıdan piyasaya çıkış garantisi vermişlerdi bir müddet iyi gitti sonra sorunlar çıkmaya başladı sorunlar telafi edilmeyince bizde forum grubu onlarak çalışmayı bıraktık.Düzgün çalışan olursa çalışırız çalışmazlarsa bırakırız.

Walker
17 April 2013, 12:23
O biraz bakış açısıyla ilgili sanırım... Ben bakınca negatif uyumsuzluklar görüyorum, hacimsiz çıkış mumları hacimli düşüş mumları görüyorum, haftalıkda obo görüyorum, uzun vadede 1,25 i hedef görüyorum v.s...

Her neyse ben bu yukarı harekete inanmıyorum ve dönüş bekliyorum siz zaten orta uzun vadeyle pek ilgili değilsiniz gördüğüm kadarıyla da kısa vade güzel işlemler yapıyorsunuz... Ben kısa vade işlem yapsam bile orta uzun trende ters yönde işlem açmamaya çalışırım... İzleyelim bakalım ne olacak...

Şimdi şöyle birşey var, ben genelde 30-40 pip'lik gün içi işlemler peşinde koşarım, siz gördüğüm kadarı ile Haftalık grafik üzerinden uzan vade çalışıyorsunuz, biraz farklılaştığımız nokta zaman dilimleri ile alakalı, paritenin 1 hafta sonra nerede olabileceğini kestiremem ama 1-2 saat sonra nerede olabileceği hususunda fikir yürütebilirim,

Didem
17 April 2013, 12:24
Aman Didem hanım lütfen biraz ara verin o zaman, zarar ciddi boyutta, devam edecekseniz de mümkün mertebe mikro lot'larla çalışın, üzüldüm şimdi sizin duruma,

:confused:

Para kaybetmek benim için olağan birşey oldu artık.. Bu derece algılarımın bozulması çok kötü bir durum aslında.. Altının son darbesinden sonra uzaklaştım zaten.. Şu an sadece izlemedeyim.. Bir kaç ay böyle..

Teşekkür ederim:)

ertu
17 April 2013, 12:27
vip hesap için kullandıkları stp bağlantıdan piyasaya çıkış garantisi vermişlerdi bir müddet iyi gitti sonra sorunlar çıkmaya başladı sorunlar telafi edilmeyince bizde forum grubu onlarak çalışmayı bıraktık.Düzgün çalışan olursa çalışırız çalışmazlarsa bırakırız.

teşekkür ederim
iyi çalışmalar

lem1974
17 April 2013, 12:28

Merhaba Savarona34

H4 ve H1 deki mumları nasıl yorumluyorsunuz ?

H1 bullish engulfing

H4 pin bar

Yani aşağı seviyeden verilen fiyat teklifleri reddedilmiş

Bu fiyatın artacağı anlamına gelmez mi?

eur/ usd için konuşuyorum

Walker
17 April 2013, 12:29
Para kaybetmek benim için olağan birşey oldu artık.. Bu derece algılarımın bozulması çok kötü bir durum aslında.. Altının son darbesinden sonra uzaklaştım zaten.. Şu an sadece izlemedeyim.. Bir kaç ay böyle..

Devam edecekseniz de Altın'ı platformdan silin derim ben,
Altın çay kaşığı ile verir kepçe ile geri alır, kafanız rahat olsun en azından,

savarona34
17 April 2013, 12:29
Bu kayıplar olmadan da gerçekler öğrenilemiyor... Ben de broker dümenlerini anlayana kadar çok marjin yakmışımdır... Eski kurumumun çevirdiği dolapları çok sonraları farkettim... Yüksek spreadler, işlem anında kayan fiyatlar, aşırı swaplar, %50 de patlayan marjin seviyesi vs... Şimdi ki kurumumda çok daha rahatım (Sn. Fxtarzan sağolsun, onun sağladığı avantajlarla onun anlaştığı kurumdayım)... Bu arada evet, spk denetimli kurumlarda olabileceğine inanamayacağınız şeyler oluyor... o kurumların birçoğu sizin aldığınız pozu piyasaya iletmez ve kendi içlerinde tutarlar, dolayısıyla sizin kaybettiğiniz her dolar onların cebine girer, yani emin olun sizin daireyi kurum patronu almıştır... Kurum rezaletleriyle ilgili çok yaşanmış çok hikaye vardır, mesela grafikleri bile birbirini tutmaz, sizin sl nin tp nin üzerine oynarlar v.s. çok dikkatli ve bilinçli olmak lazım... Piyası bilmeyen ve neler döndüğünü anlayamayan çok acemi yatırımcı var ve bazı brokerlar bu fırsatı kaçırmıyorlar...

Didem
17 April 2013, 12:33
Öğreniyorum bende kaybederek.. Yolun başında bu kadar kayıp fazla ama inanıyorum ki para yönetimini öğrendiğim vakit devran dönecek.. Kurumlar benim paramı alamayacak artık ;)

savarona34
17 April 2013, 12:35
Merhaba Savarona34

H4 ve H1 deki mumları nasıl yorumluyorsunuz ?

H1 bullish engulfing

H4 pin bar

Yani aşağı seviyeden verilen fiyat teklifleri reddedilmiş

Bu fiyatın artacağı anlamına gelmez mi?

eur/ usd için konuşuyorum

Bana fazla teknik geldi bu terimler... Anlamadım üzgünüm...
aşağıdan verilen teklifler reddedilmiş demişsiniz ki buna çıkış deniyor sanırım :)
Her çıkış fiyatın daha da artacağı anlamına gelse idi trendler hiç dönmez ilk trend oluşan yönde ilelebet giderdi... :) Benim H1 de H4 de hatta günlük mumlarda gördüğüm çıkışların hacimsiz olduğudur... Saygılar...

Didem
17 April 2013, 12:35
Devam edecekseniz de Altın'ı platformdan silin derim ben,
Altın çay kaşığı ile verir kepçe ile geri alır, kafanız rahat olsun en azından,

Öyle yaptım zaten.. Artık sadece eurusd var grafiklerimde.. Boy boy:) Ama şu an izlemedeyim.. Kayıplarımı sindirmem, hatalarımı bulmam ve düşünmem lazım.. Teşekkür ederim..

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 12:37
teşekkür ederim
iyi çalışmalar

yiğidi öldürüp hakkını vereceksin pekçok yerliye göre hala iyiler ama bizim istediğimiz ve beklediğimiz ilk başlardaki kurumdan eser yok.Kalite her daim aynı gitmeli ve yabancı firmalarda bulduğumuz profesyonellik ve gerçek piyasa işlem imkanları SPK firmalarındada olmalı inşallah bir gün olur ve tam bu kafada hizmet edecek birileri çıkar bizde gönül rahatlığıyla orayı tavsiye ederiz.Şuan için al birini vur ötekine durumu var.
Testlerimiz herzaman sürüyor yeni bir şey gördükçe hesap açıp bakıyoruz hoşumuza giden olursada paylaşıyoruz.

lem1974
17 April 2013, 12:39
Bana fazla teknik geldi bu terimler... Anlamadım üzgünüm...
aşağıdan verilen teklifler reddedilmiş demişsiniz ki buna çıkış deniyor sanırım :)
Her çıkış fiyatın daha da artacağı anlamına gelse idi trendler hiç dönmez ilk trend oluşan yönde ilelebet giderdi... :) Benim H1 de H4 de hatta günlük mumlarda gördüğüm çıkışların hacimsiz olduğudur... Saygılar...

Teşekkürler...

recruit
17 April 2013, 12:42
hayırlı işlemler...

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 12:42
Anlık flaşları aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
http://www.foreksforumtr.com/s/foreks-haberleri-30.html

recruit
17 April 2013, 12:46
avro 1,3195-1,3190 iki atış yapıldı..pozlar korumaya alınıp serbest bıraktık...düşüte ilk durak 1,3150

sabahki analizimize göre poz açtık ve beklediğimiz neticeye ulaştık...
http://j1304.hizliresim.com/18/k/m5cht.jpg

eumer
17 April 2013, 12:48
..................

savarona34
17 April 2013, 12:49
Tabi şöylede ilginç bir durum var... İki farklı brokerın dünkü çıkış mumu ile ilgili hacim verileri birbirini tutmuyor... Hangisi doğru acaba?

http://k1304.hizliresim.com/18/k/m5cjk.png (http://bit.ly/c25MCx)

http://j1304.hizliresim.com/18/k/m5cjd.png (http://bit.ly/c25MCx)

Walker
17 April 2013, 12:49
sabahki analizimize göre poz açtık ve beklediğimiz neticeye ulaştık...

1.3195 ve 1.3190'dan sabah mı açtınız işlemleri?

Tşk,

DalgalarlaSörf
17 April 2013, 12:52
http://charts.mql5.com/1/351/xauusd-h1-mig-bank.png

pivot 1364 üstünde olması olumlu
pivot üstü kaldıkça yön yukarı

bir önceki günün pivotu 1392 ciddi direnci

üsütünde
1404
1422
1447
var .....

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 12:54
Dünyaca ünlü 3 isimden altınla ilgili sıcak yorumlar var linkten okuyabilirsiniz.
http://www.foreksforumtr.com

DalgalarlaSörf
17 April 2013, 12:55
http://charts.mql5.com/1/351/gbpusd-m30-mig-bank.png

eumer
17 April 2013, 12:55
..................

Didem
17 April 2013, 12:56
Size de teşekkür ederim Sn. Eumer.. Üzülmeyin ben yeterince üzüldüm zaten bir haftadır.. Not aldım maddelerinizi uygulayacağım emin olun:)
Son olarak Allah kimseyi kayıplara karşı duyarsız yapmasın diyorum.. Hepinize bol kazançlar:)

DalgalarlaSörf
17 April 2013, 12:57
Dünyaca ünlü 3 isimden altınla ilgili sıcak yorumlar var linkten okuyabilirsiniz.

artık önemli haber ve veriler için başka yerlere bakmamıza gerek yok ...
çok değerli bilgiler forumda her şey bir tık ötede ...

emeği geçen herkese çok teşekkürler ...

saygılar ;

savarona34
17 April 2013, 12:58
kardeş biri mini hesap biri mikro hesap. tabikide tutmaz. hacim alış satışların değişim sayılarının toplamıdır.

mesela birinde 1.3170 ten 1.3171 e yükselmesi 1 adet sayılıyor
diğerinde aynı aralıkta 10 mikro pip değişim hacim olarak sayılıyor.

sağındaki solundaki mumlarla kıyaslıyorum sn Eumer... Birinde hacim artmış diğerinde azalmış görünüyor...

recruit
17 April 2013, 12:59
http://j1304.hizliresim.com/18/h/m36ly.png

pazartesi yaptığımız analiz...

DalgalarlaSörf
17 April 2013, 13:00
kardeş biri mini hesap biri mikro hesap. tabikide tutmaz. hacim alış satışların değişim sayılarının toplamıdır.

mesela birinde 1.3170 ten 1.3171 e yükselmesi 1 adet sayılıyor
diğerinde aynı aralıkta 10 mikro pip değişim hacim olarak sayılıyor.

factory ci
ne haber yoktun uzunca süredir ..

güzel bilgiler paylaşıyorsun
takdir ettim ...

sungur
17 April 2013, 13:01
gold haftalık kapanışını 1400 üstü yaparsa 1480 e kadar bir yükseliş ihtimali doğar.

eumer
17 April 2013, 13:03
..................

DalgalarlaSörf
17 April 2013, 13:03
tombul kuş ( thy )
takılmam analiz yapmam lazım
6,90 dan 7,26 ya geldi ...

tüm forexcilere başarılar ...

http://charts.mql5.com/1/351/thy-m5-hedefonline-investment-ltd.png

savarona34
17 April 2013, 13:05
o durum içinde geçerli

mesela 3070-3071 aralığında çok durmuş ise mikro lot aşırı artar sayı da artar. mini lot 1 sayılır. gece tüm fiyat 17 pipte sıkıştı. böyle durumlarda dediğin farklılık çıkabilir.

doğrudur... benimki klasik borsa mantığı... lot bazlı düşünüyorum hep...

beramuss
17 April 2013, 13:06
Teşekkür ederim cevabın için...

sabrına güvenerek bir soru daha sormak istiyorum.

beklentilerinin ne zaman gerçekleşeceğini tahmin ediyorlar ? Teknik analizlerini

merak ettiğim için söylüyorum . Link gönderebilir misin?

Açıkçası eur / usd nin 1.3300 seviyesini test etme ihtimalini yüksek olduğunu

düşünüyorum .

Şimdiden teşekkürler
foreksforumtr.com/yazar/kemal-yildirim
Bu yaziyi okumani oneririm.

recruit
17 April 2013, 13:12
gold kanal destek 1370 kanal direnç 1390

lem1974
17 April 2013, 13:13
foreksforumtr.com/yazar/kemal-yildirim
Bu yaziyi okumani oneririm.

teşekkür ederim Beramuus

hemen okuyacağım

Capital1
17 April 2013, 13:16

Aslında burası turnosol kağıdı. Burada kazanırsanız her yerde kazanırsınız. Aşkta, işte, rekabette, siyasette..

Getir Kılıçdaroğlunu bir günde batırır emme ? ;)))

eumer
17 April 2013, 13:19
factory ci
ne haber yoktun uzunca süredir ..

güzel bilgiler paylaşıyorsun
takdir ettim ...

Teşekkürler sayın sörf, herşey yolunda çok şükür. sen nasılsın.

forexfactory güzel site. burda yazamıyorum pek. şimdi zamanım var diye yazabiliyorum.

senin ordaki nickin nedir. e-u sardı orda yazıyorum. yazıyormusun ordada? beni farketmişsindir yeşil renk yazan birtek ben olduğum için :)

eumer
17 April 2013, 13:32
..................

eumer
17 April 2013, 13:42
..................

beramuss
17 April 2013, 13:56
Geliyo senin hedefe dogru :) eurusd :)

eumer
17 April 2013, 14:00
..................

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 14:01
1,3114 hareketli ortalmada ve fibo ayrıca günlükteki seviyemiz var.O yüzden orayı geçmez diye düşünüyorum orayıda geçerse zaten iş bitmiştir yukarı hareket kesilir.

dtender
17 April 2013, 14:03
Peki nasıl koruyacağız kendimizi acaba. Açıkçası benim yatırım danışmanım altın yükselecek dedi 4000 dolar yatırttı beni batırdı. Geçen yine arıyor biraz daha ekleme yapın bu alım fırsatı diye herhalde enayiyi buldum kaçırmayayım dedi. artık bu sitedeki sinyallerden başka işlem açmamaya karar verdim ama fiyat kaymaları falan nasıl engellenir böyle dümenler bilginiz var mı acep:(

Walker
17 April 2013, 14:04
1.3135 tutması lazım, 1.31 altı saatlik kapanış yükseliş açısından sıkıntı çıkarır,

1.3135'den alalım bakalım, bu destek çalışır da 1.3190'a yol alırsa kırmakta zorlanmaz bu sefer,

eumer
17 April 2013, 14:06
..................

Walker
17 April 2013, 14:09
Peki nasıl koruyacağız kendimizi acaba. Açıkçası benim yatırım danışmanım altın yükselecek dedi 4000 dolar yatırttı beni batırdı. Geçen yine arıyor biraz daha ekleme yapın bu alım fırsatı diye herhalde enayiyi buldum kaçırmayayım dedi. artık bu sitedeki sinyallerden başka işlem açmamaya karar verdim ama fiyat kaymaları falan nasıl engellenir böyle dümenler bilginiz var mı acep:(

Bu işten ekmek yemek istiyorsanız ilk önce ekmeğinizi kendiniz pişireceksiniz, sağdan soldan, yatırım danışmanlarının dediği ile olacak değil bu iş, bence siz ilk önce kendinize yatırım yapın, kurslar oluyor, eğitim setleri var, demo'da bol bol işlem ve strateji geliştirin kendinize, zamanla belli tecrübe ile herşey yerli yerine oturuyor ama süreç biraz sancılı, mühim olan sizin bu süreci maddi ve manevi anlamda en az zararla geçiştirmeniz, broker konusuna gelince size burada firma tavsiyesinde bulunmam doğru olmaz, önceliğiniz siz kendiniz olsun, bu işten gerçekten para kazandığına inandığınız aşamada broker seçim aşamasına geçebilirsiniz,

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 14:10
sn fxtarzan size katılmakla beraber. gbp-usd h4 te 200 emasını aşağı kırmaya yönelmiş durumda. onun aşağı sert hareketleri e-u yu etkileyip beklenenden fazlasının olmasına neden olabilir diye düşünüyorum.
şuanda yatırımcılar 3170-3200 yükselişini boğa tuzağı olarak görüp psikolojik short baskısı da yaratabilir.

Farketmez insede çıksada biz alacğaımızı almış oluruz gerisi teknik analiz sohbetimiz oluyor:)

eumer
17 April 2013, 14:13
..................

dtender
17 April 2013, 14:24
Bu işten ekmek yemek istiyorsanız ilk önce ekmeğinizi kendiniz pişireceksiniz, sağdan soldan, yatırım danışmanlarının dediği ile olacak değil bu iş, bence siz ilk önce kendinize yatırım yapın, kurslar oluyor, eğitim setleri var, demo'da bol bol işlem ve strateji geliştirin kendinize, zamanla belli tecrübe ile herşey yerli yerine oturuyor ama süreç biraz sancılı, mühim olan sizin bu süreci maddi ve manevi anlamda en az zararla geçiştirmeniz, broker konusuna gelince size burada firma tavsiyesinde bulunmam doğru olmaz, önceliğiniz siz kendiniz olsun, bu işten gerçekten para kazandığına inandığınız aşamada broker seçim aşamasına geçebilirsiniz,
zaten artık kitapları okumaya başladım. kalan 30 dolarımla işlem açıp kapatıyorum. hedefim günlük 3 dolar kazançla 100 dolara ulaşmak en kısa zamanda ama dediğim gibi şu an okuyup göstergelerin grafiklerin nasıl kullanıldığını öğrenmeye çalışıyorum.
Benim merak ettiğim şey mt4 üzerinde oynama yaparak benim işlemlerimi zarara sokabilirlermi mesela ben bir fiyata geldiğinde işlem açmak istiyorum al-sat tıkladıktan sonra bekliyor bekliyor sonuçta farklı bir fiyattan işlem açılıyor. Fiyatlar çok hızlı değiştiği için çok emin olamıyorum ama böyle bir dolandırma yöntemi var mı acaba?

beramuss
17 April 2013, 14:24
1,3114 hareketli ortalmada ve fibo ayrıca günlükteki seviyemiz var.O yüzden orayı geçmez diye düşünüyorum orayıda geçerse zaten iş bitmiştir yukarı hareket kesilir.
1.31020 seviyesine tp koymustum seviyeyi 1.3115 civarina almam daha mantikli olur mu? 1.31020lere gelmeyip yukari cikarsa Teminat ve bekleme sorunum yok. Beklemek sorun degil.

warworn
17 April 2013, 14:25
goldide 1367 kırarsa saglam düşer.....

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 14:32
1.31020 seviyesine tp koymustum seviyeyi 1.3115 civarina almam daha mantikli olur mu? 1.31020lere gelmeyip yukari cikarsa Teminat ve bekleme sorunum yok. Beklemek sorun degil.

Ben scalp dışındaki işlemlerde düşündüğüm destek yada direncin 10-20 pip mesafe uzağına duruma göre hedef yazarım.Yaklaşıp sıyırır dönerse diye tedbir olur.

Walker
17 April 2013, 14:34
Benim merak ettiğim şey mt4 üzerinde oynama yaparak benim işlemlerimi zarara sokabilirlermi mesela ben bir fiyata geldiğinde işlem açmak istiyorum al-sat tıkladıktan sonra bekliyor bekliyor sonuçta farklı bir fiyattan işlem açılıyor. Fiyatlar çok hızlı değiştiği için çok emin olamıyorum ama böyle bir dolandırma yöntemi var mı acaba?

Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de art niyetli firmalar var muhakkak, ben kendim şahit olmadım ama bunlar bilinen şeyler, sırf bu işler için özel yazılımlar var, sizi işlem'e geç sokan, işlem'i geç kapatan, kaydıran, spread'leri açan vs vs lakin dediğim gibi siz zaten kaybeden kullanıcı iseniz sizinle uğraşmazlar,

savunma
17 April 2013, 14:35
birleşip aracı kurum mu açsak nede olsa spk onayı almak çokda zor olmassa gerek.

baksanıza adamlar her şekilde kazanıyor kaybetmek diye birşey yok.

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 14:37
Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de art niyetli firmalar var muhakkak, ben kendim şahit olmadım ama bunlar bilinen şeyler, sırf bu işler için özel yazılımlar var, sizi işlem'e geç sokan, işlem'i geç kapatan, kaydıran, spread'leri açan vs vs lakin dediğim gibi siz zaten kaybeden kullanıcı iseniz sizinle uğraşmazlar,

Pluginler vardır ecn stp çalışıyoruz diyenlerde bile bu puştluklar olur.Üstatlarla gerçek market fiyatını aldığmız yerlerden hemen hepsini test ettik dürüst firma gerçek ecn stp parmakla sayılacak kadar az var.

Senin devletin market maker lisansı verdikten sonra firmalardan ne beklenirki?Devlet baba kafayı depositlere takmış zaten herkesi market makerlığa teşvik ediyor.Daha dün SPK tebliğini yayınladık www.foreksforumtr.com da.Parası çok olan 25 milyon TL yatıranlara MM lisansı vericekler.Rakamları çekmişlerki ufaklar giremesin.ECN STP yapıya teşvik yok market ol fiyat yap istersen hiçbirini verme sanal pazar ol malı götür kayıplar ana kalsın kar olsun devlette içinden vergi alsın.Bu durum yerli yatırımcının kaybettiği paraların yurtdışına çıkmaması açısından iyidir ama piyasadan para kazanan profesyoneller için kötüdür.Zaten kazanmamızı devlette istemiyor istese borsaya sıfır vergi koyarken forekse %35leri bulan vergilerin önünü açmazdı.

asmpnr
17 April 2013, 14:42
merhaba arkadaşım butür şikayetler hangi firmada bilsek iyi olur bende albde cuma günü başka firmaların 23,35 dekı m1 mumu 1,3125 yaptı alb ise 1,3119 1.3124 teki long pozumu kapayamadım piyasa açıldıktan sonrada dün bu seviyenin üstüne çıktı buda yatırımcının psikolojisini etkiliyor umarım buna çözüm bulabilirler bulmazlarsa fotograf filan var spkya şikayeti bilen bir arkdaşımız varsa nasıl olucağını özelden yazabilirler

D.... diyelim reklam olmasın...

Sorunu söyledikleri gibi çözdüler. zararlı işlem kadar + bakiye ve çalışmamış olan pozu yanlış işlem sonrası istenen seviyeler yakalandığından pozu karlı bir şekilde hesaba geçirdiler. sıkıntı olmadı yani takdir ettim.

asmpnr
17 April 2013, 14:43
Pluginler vardır ecn stp çalışıyoruz diyenlerde bile bu puştluklar olur.Üstatlarla gerçek market fiyatını aldığmız yerlerden hemen hepsini test ettik dürüst firma gerçek ecn stp parmakla sayılacak kadar az var.

Senin devletin market maker lisansı verdikten sonra firmalardan ne beklenirki?Devlet baba kafayı depositlere takmış zaten herkesi market makerlığa teşvik ediyor.Daha dün SPK tebliğini yayınladık www.foreksforumtr.com da.Parası çok olan 25 milyon TL yatıranlara MM lisansı vericekler.Rakamları çekmişlerki ufaklar giremesin.ECN STP yapıya teşvik yok market ol fiyat yap istersen hiçbirini verme sanal pazar ol malı götür kayıplar ana kalsın kar olsun devlette içinden vergi alsın.Bu durum yerli yatırımcının kaybettiği paraların yurtdışına çıkmaması açısından iyidir ama piyasadan para kazanan profesyoneller için kötüdür.Zaten kazanmamızı devlette istemiyor istese borsaya sıfır vergi koyarken forekse %35leri bulan vergilerin önünü açmazdı.

kesinlikle plugin olduğunu söylerim şahit oldum:)

check
17 April 2013, 14:49
Spk Bazı Broker şirketlerinin kendi havuzunda işlem yaptıklarını bildiği halde herhangi bir önlem almıyor yada almak istemiyor. Sonuç Ortada yani SPK Resmen bizlere Görünen köy kılavuz istemez Diyor.

savarona34
17 April 2013, 15:07
bence şimdi taşlar yerine oturdu... uyumsuzluklar çalıştı, korelasyonlar sağlandı... bundan sonrasına akşamki bej kitap beklentileri şekil verecektir...

savarona34
17 April 2013, 15:12
http://k1304.hizliresim.com/18/k/m5gsr.png (http://bit.ly/c25MCx)

bunu da takip etmek gerekir...

beramuss
17 April 2013, 15:16
Ben scalp dışındaki işlemlerde düşündüğüm destek yada direncin 10-20 pip mesafe uzağına duruma göre hedef yazarım.Yaklaşıp sıyırır dönerse diye tedbir olur.
1.3117-1.31192-1.31210 bu 3 seviyeden de kapattim.

savunma
17 April 2013, 15:21
bir makalede okumuştum.
forex piyasasında herkes kaybetmeye mahkumdur demişti. yani siz ne yaparsanız yapın hep kazandığınızı sanın illaki kaybediyormuşsunuz.
tabi işi öğrenip kara geçtikten sonra karlarını kurumlardan çekenler hariç en azından onlar karları çekip yedikçe içerde kalan sermaye batsada aslında batmamış oluyorlar. ama illaki sonu hüsran mış.
eğer yanlışlıkla kara geçersem:) her kazancımı hemen tahsil ederim.
en azından battığım zaman oflayıp poflamam.

batuhan
17 April 2013, 15:22
haber ne ? gold sıçradı :)

asmpnr
17 April 2013, 15:28
haber ne ? gold sıçradı :)

yüklü aldım:D

Batu altın haber felan dinlemez bu saatten sonra. aşağo yukarı dans eder durur.

asmpnr
17 April 2013, 15:33
altın m5 500 ema ve h1 50 ema üzeri atarsa al sinyali olacak. macd de destek olacak:) bakalım sinyal olurmu...

asmpnr
17 April 2013, 15:36
altın m5 500 ema ve h1 50 ema üzeri atarsa al sinyali olacak. macd de destek olacak:) bakalım sinyal olurmu...

al sinyali derken yanlış anlaşılmasın. orta vade de fake yemezse al sinyalidir...

istemihan
17 April 2013, 15:47
http://l1304.hizliresim.com/18/k/m5ht5.png

Buda Benim Tahminim

batuhan
17 April 2013, 15:49
al sinyali derken yanlış anlaşılmasın. orta vade de fake yemezse al sinyalidir...

yok abi anladım ben YT değil yani ;)

istemihan
17 April 2013, 15:51
bir makalede okumuştum.
forex piyasasında herkes kaybetmeye mahkumdur demişti. yani siz ne yaparsanız yapın hep kazandığınızı sanın illaki kaybediyormuşsunuz.
tabi işi öğrenip kara geçtikten sonra karlarını kurumlardan çekenler hariç en azından onlar karları çekip yedikçe içerde kalan sermaye batsada aslında batmamış oluyorlar. ama illaki sonu hüsran mış.
eğer yanlışlıkla kara geçersem:) her kazancımı hemen tahsil ederim.
en azından battığım zaman oflayıp poflamam.

sana katılıyorum

savarona34
17 April 2013, 16:03
http://k1304.hizliresim.com/18/k/m5j9x.png (http://bit.ly/c25MCx)

istemihan
17 April 2013, 16:14
http://j1304.hizliresim.com/18/k/m5jpf.png

savarona34
17 April 2013, 16:21
http://j1304.hizliresim.com/18/k/m5jv0.png (http://bit.ly/c25MCx)

Daha güzelini çizdiler... Bu daha kitabi... 1,5265 den aşağıya olmalı...

aurora
17 April 2013, 16:33
dow endeksi gunluk grafikte tepe uyusmazliklari olusmaya basladi.
asagi yonlu hareket olabilir.

beramuss
17 April 2013, 16:35
Fomc uyesi bullardin konusmalari eurusd yi hafif asagi indirdi.

batuhan
17 April 2013, 16:36
dow endeksi gunluk grafikte tepe uyusmazliklari olusmaya basladi.
asagi yonlu hareket olabilir.

ama iyi direniyor, demekki oyun büyük olacak...

admin
17 April 2013, 16:36
Değerli üyelerimiz ve takipçilerimiz,

Sitemizi en iyi hatasız ve hızlı olarak Mozilla Firefox üzerinden görütüleyebilirsiniz.
http://www.mozilla.org/tr/download/?product=firefox-20.0&os=win&lang=tr
Yukardaki linkten ücretsiz indirebilirsiniz.

Saygılarımla

smartups
17 April 2013, 16:49
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23067397.asp

bunlarda kaybediyorsa bizim kaybetmemiz normal gibi gelmeye başladı...

batuhan
17 April 2013, 16:56
kapalıçarşı'da altın karaborsaya düşmüş...

warworn
17 April 2013, 16:56
eurousd 1,3109 altında 2 h kapanış yapmalı yapamazsa yukarı atarlar sert şekilde...

aurora
17 April 2013, 16:57
ama iyi direniyor, demekki oyun büyük olacak...

evet olabilir, ancak benim icin artik cok gec cunku satis pozisyonu actim artik.

:)

eumer
17 April 2013, 16:57
..................

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 17:01
1,3070de destek var ordan 15 pip kadar sekme yapar oraları görürseniz 10 pip stopla scalplık girişler uygun olur.

eumer
17 April 2013, 17:05
..................

eumer
17 April 2013, 17:15
..................

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 17:20
3093 ü hiç sallamadan geçti. 3070 lerde sekme olasılığı zayıf. olmaz mı olur. ama hayatta girilmez o riske fxtarzan.

riski neki 10 pip? %70 çalışır bu tarz yerler çalışmazsada kayıp 10 kazanç en az 10 totalde ay sonu kar yazdırır.Açıkta işlem taşıyan taktiklerden iyidir stresi olmaz.

mstok
17 April 2013, 17:25
1,3050 çalıştı

eumer
17 April 2013, 17:35
..................

cnknz
17 April 2013, 17:36
şimdi benim anlamadığım sabah 1.3180 i geçmeye çalışan parite ne olduda buralara kadar düştü?

eumer
17 April 2013, 17:37
..................

eumer
17 April 2013, 17:42
..................

beramuss
17 April 2013, 17:43
İ phoneda fotograf olarak grafik goruntusunu mesaja nasil ekleyebilirim? Bilgisi olan var mi?

aurora
17 April 2013, 17:45
dow daily support da zor zahmet tutunuyor gibi duramazsa daha asagiya.

savunma
17 April 2013, 17:47
gbp hakkında analiz paylaşacak kimse varmı duruş ve yukarı yön tayini hakkında

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 17:47
sn fx stratejinizi sorgulamıyorum. ancak bir önceki desteği hiç sallamadı. duraksamadı bile. bu yüzden riskin fazla olduğunu belirttim. yanlış anlamayın beni lütfen. :rolleyes:

Amaç üzüm yemek sorun yok.Sabah 70lerden satış 15 desteğine geldi ordan karlar alındı 15 desteğinin sekmesinden yine en az 15 pip kar imkanı oldu.70 desteği tutmadı 10 stop oldu.yüksekten satışta olmasa yine +5 net.
X10 kaldıraçla sırf önemli destek dirençlerin sekmelerine 10ar stopla dahi girilse ayda 150-250 pip arası toplanabiliyor.buda bakiyeyi %20 ortalma bir ayda büyütürki daha ne olsun.Para kazanmayı engelleyen en büyük etken psikolojidir.stop işletmeden işlem açanlar ters trendde mahfolurlar.Onu sindirebilse insanlar %50 para kaybetmez kazanır.Ama o psikoloji oturmayınca kazanılmıyor sıyıracak yazık olacak diye stopu çalıştırmıyor sonra uçup gidiyor döndü dönecek diye foruma sağa sola medet ya gardaşım diye sarılınıyor:)

semm
17 April 2013, 17:49
şimdi benim anlamadığım sabah 1.3180 i geçmeye çalışan parite ne olduda buralara kadar düştü?

Geceye hazırlık :) , ben 5 yıl önce bu işte toy iken çok düştüm bu tuzağa aman allah düşürmesin , gardınızı alın gece hareketli olacak gibi :)

mstok
17 April 2013, 17:49
hedef nereler arkadaşlar

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 18:00
http://www.foreksforumtr.com/haber/smaghi-draghi-euroyu-zayiflatacak/69/
Etkili söylemler...

beramuss
17 April 2013, 18:09
Amaç üzüm yemek sorun yok.Sabah 70lerden satış 15 desteğine geldi ordan karlar alındı 15 desteğinin sekmesinden yine en az 15 pip kar imkanı oldu.70 desteği tutmadı 10 stop oldu.yüksekten satışta olmasa yine +5 net.
X10 kaldıraçla sırf önemli destek dirençlerin sekmelerine 10ar stopla dahi girilse ayda 150-250 pip arası toplanabiliyor.buda bakiyeyi %20 ortalma bir ayda büyütürki daha ne olsun.Para kazanmayı engelleyen en büyük etken psikolojidir.stop işletmeden işlem açanlar ters trendde mahfolurlar.Onu sindirebilse insanlar %50 para kaybetmez kazanır.Ama o psikoloji oturmayınca kazanılmıyor sıyıracak yazık olacak diye stopu çalıştırmıyor sonra uçup gidiyor döndü dönecek diye foruma sağa sola medet ya gardaşım diye sarılınıyor:)
Ustad 10 pips sl ideal sl seviyesi mi? Teminata islem hacmine gore degisir mi? Ben 5-6 islem yaparak teminatimin yuzde 15-20 sini gecmiyorum. Benim icin de 10pips sl ideal mi?

savarona34
17 April 2013, 18:11
sabahtan beri eu çok değerli düşmesi lazım diye yorum yap, eu short pozlarını ne olur ne olmaz diye 1,3140 dan zararına kapa... git 1,5225 den gu shortla... eu çakılsın gu yükselsin... Birde olayın şu psikolojik boyutunu yenebilsek... :)

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 18:13
Ustad 10 pips sl ideal sl seviyesi mi? Teminata islem hacmine gore degisir mi? Ben 5-6 islem yaparak teminatimin yuzde 15-20 sini gecmiyorum. Benim icin de 10pips sl ideal mi?

Sisteme bağlı scalp yapılackasa destek direnç dönüşlerine 10 en fazla 15 yeter.Hedefte 10-20 arası olur.Daha agresif scalplar olur ama onun bir sistemini izah zor.%90 tecrübe işidir o aynı grafkleri gözleye gözleye volüme takip ederek gelişiyor.Vip bölüme atmıştım popüler bir sistem.
Herkes kendi bütçesine sistemine göre stop limtini belirler.Benim yukarda yazdığım sistem için ve kaldıraç için o rakam normal.

MaHLuKaT
17 April 2013, 18:34
EUR/USD 1.3054 den alıma girdim amma erkenmi davrandım acaba ??

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 18:37
EUR/USD 1.3054 den alıma girdim amma erkenmi davrandım acaba ??

1,3028 önceki dip o açıdan maliyeti rahat kurtarırsın diye düşünüyorum.

recruit
17 April 2013, 18:54
http://l1304.hizliresim.com/18/k/m5ql9.jpg

beramuss
17 April 2013, 18:56
1,3028 önceki dip o açıdan maliyeti rahat kurtarırsın diye düşünüyorum.
Ben tum pozlari kapattim, su an eurusd icin en guzel hareket 10-20 pipslik scalp mi yoksa beklemek midir?

chess
17 April 2013, 18:58
eurusd ve eurjpy eğer bir tur daha aşağılara gelirse. o zaman daha büyük lotlarla long scalp imkanı verebilir.

Böyle bir hareket (ki borsalar da başladı gözüküyor) bugün burada kalmaz eurusdde. Gece daha aşağılarda bir denge ve gece/yarın hareketin devamı kuvvetle muhtemel.

eurjpy ağabeyi eurusd dip yaptıktan sonra son sert bir spike daha yapar böyle günlerde. 25 şubat gününü 1 dk lık grafikte bir inceleyin. benzeri olursa fikir verebilir.

Bu senaryoda son dip gece ileri saatlerde olur.
Asya seansında eurjpy ciddi yukarı tepkisini verir,eurusd sınırlı tepkide kalır.

mstok
17 April 2013, 19:13
sayın chess ilk satırınızda long imkanı verir diyorsunuz.ama alt satırlarda dip hareketi gece ve yarın devam eder diyorsunuz. açıklarsanız memnun olurum.

chess
17 April 2013, 19:19
eurjpy scalp özellikle long imkanı verir. şu anda yeni diplere yönelme hareketinde olabiliriz.
scalp 3-10 pipslik hareket . eurjpyde daha uzun olabilir.

eurusd bir yerde 20-30 pips max tepki verdikten sonra sabaha karşı ve Avrupa seansında bence devam eder aşağıya.

eurusd dipte bir müddet dolaşırken eurjpy son bir sert aşağı hareket çekebilir. usdjpy yi kullanarak.

3 paritenin de pivot dirençlerini gösterir grafklerle takip edilmeli.
25 şubatı şu iki saat içinde mutlaka inceleyin bu üç paritede.

dip saati 22-23 arasında oluşabilir.

chess
17 April 2013, 19:25
Benim kafa sadece "reversal scalplara" çalışıyor. :)
maalesef.

batuhan
17 April 2013, 19:29
http://l1304.hizliresim.com/18/k/m5ql9.jpg

grafik usdx'teki hareketlere uyuyor, beklemedeyim ...

batuhan
17 April 2013, 19:49
eurusd buradan biraz alım denenebilir... ytd

OK585
17 April 2013, 19:49
naçizane fikrim.alım yapanlar çok dikkatli olsun.

http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=123&page=368

savarona34
17 April 2013, 19:54
1,32 civarı epey bir boğa vardı... umarım kimse terste kalmamıştır... birkaç saatte 200 puan verdi...

warworn
17 April 2013, 19:58
gecen haftadan kalan shortlar stoploss 1,3150 oldu (demiştim beni stoploss etmeden düşürmezler diye :mad: )....

neyseki hadge kapadıkdan sonra shortlarla acısını cıkarttım :D

gordonps
17 April 2013, 20:07
eu nun 1.26 ihtimali olmakla beraber 1.45 ihtimalini de hedeflemek delilik sayılmamalı...büyük düşüş 1.45 hedefinden sonra diye düşünüyorum nacizane,geniş düşünmek insanı rahatlatıyor,en azından şaşırmıyorsunuz,saygılarımla...

profdr
17 April 2013, 20:23
recruit özel mesaja bir baksana

lefter67
17 April 2013, 20:27
bej kitap ne diyecek bakalım... altın 1300 mü 1450 mi

recruit
17 April 2013, 20:30
recruit özel mesaja bir baksana

pardon hocam...bakıyorum....

savunma
17 April 2013, 20:39
İNGİLİZ TAYI hakkında görüş ve önerileriniz nelerdir üstadlar. görüntü yükseliş gösteriyor ama elimin titremesinden cesaret edemiyorum bir türlü.

recruit
17 April 2013, 20:44
sayın savunma bir haftadır gbp grafı atıyorum... son kez bir daha senin için atayım...

savarona34
17 April 2013, 20:45
İNGİLİZ TAYI hakkında görüş ve önerileriniz nelerdir üstadlar. görüntü yükseliş gösteriyor ama elimin titremesinden cesaret edemiyorum bir türlü.

4 saatlik grafikte kocaman bir obo var... boyunu aşağı kırdı... bence hedefi 1,5150... ama öncesinde 1,5280 test etme ihtimali de var...

recruit
17 April 2013, 20:49
önceki hali...

http://j1304.hizliresim.com/18/h/m36ly.png

recruit
17 April 2013, 20:51
önceki hali...

sonraki hali
http://l1304.hizliresim.com/18/k/m5v3c.jpg

recruit
17 April 2013, 20:53
bir haftadır not ediyoruz.... 1,5315 üstü long altı short...

recruit
17 April 2013, 20:57
bu günki eu analizimizde 2 adet sell atış yaptık pozları artıda korumaya alıp bir pozu graftaki direçte realize ettik diğerini serbest bıraktık...son tabloda geldiği yer 1,3000...
http://j1304.hizliresim.com/18/k/m5cht.jpg[/QUOTE]

savunma
17 April 2013, 20:59
bir haftadır not ediyoruz.... 1,5315 üstü long altı short...

sayın recruit grafikler için çok teşekkür ederim. ancak yüklemiş olduğum indicatörler de 3-4 adette hepsinde h1 de alış veriyor o yüzden sıkıntı yaşadım.
sizin söyleminizle satış ağırlıklı görüyorum. yukarıda alışlarım var onlar çok fazla uzamadan kapatmak açısından önemli görmüştüm.

savarona34
17 April 2013, 21:03
Bej Kitap;

Perakende satışlarda büyüme devam edecek
Çoğu bölge Kkonut sektöründe ilerlemiş olduğunu söylüyor

İşsilizk çoğu bölgede aynı kalırken bazı bölgelerde ilerledi

Beş bölgenin ekonomik büyümesi olumlu

Enflasyon korkusu şuan için çok fazla değil

Konut fiyatları artış gösteriyor

Maaşlardaki düzenlemeler kontrol altında

Otomotiv satışları güçlü olmaya devam ediyor

Tüketici harcamaları artış gösterdi

Kredi talebi iyi durumdayken artış da gösterdi

Savunma Şirkelerinde zayıflık gözlendi

Ekonomik büyümede ev ve araç satışlarındaki artış etkili oldu

warworn
17 April 2013, 21:06
wti saatlikte macd uyumsuzlugu ve ikili dip var....

recruit
17 April 2013, 21:07
beni yanlış anlamaz iseniz...bir konuya açıklık getireyim...öncelikle eğer bir indicatör kullanılıyor ve ona göre poz açılıyorsa sonrada poz eksiye düştümü arkadaşlar ne olacak bu paritenin hali demek sanki biraz sorunun cevabını yanlış yerde aramak gibi geliyor......o soruyu dönüp o işlemi açtıran indicatöre sormak gerekiyor... ...ama insan üzülüyor...ve dayanamıyorum susmaya...çünki biz toplum olarak parayı çok zor kazanıyoruz fakat çok çok kolay kaybediyoruz...zor kazanıyoruz o zaman zor kaybetmeliyiz ...bu yazdıklarımı samimiyetimize sığınarak yazıyorum umarım edepsizlik yapıp sizi kırmamışımdır...saygılarımla...

savunma
17 April 2013, 21:14
sizin samimiyetinize inanıyor, özellikle benim gibiler için benden daha çok üzüldüğünüzü de bilmekteyim. ancak, sürekli sizi rahatsız etmek şu nasıl olacak bu nasıl gidecek demek de doğrusu beni rahatsız eder. şu cevapla karşılaşabilirim öğrensenize şu grafikleri inanın 2 haftadır grafik öğrenmeye çalışıyorum grafiklerde hangi şekil nasıl olsa trendler adamı nereye götürür kanallar nasıldır ema ve sma lar nedir hareketli ortalamalara göre nasıl şekil alınır hepsine bakıyorum uygulamaya çalıştığım zamanda 10 işlemden 7 sinde terste kalıyorum. bu işin kolay tarafı gibi görünen indicatörler ile belki doğru işlemler yaparmıyım diye oyalanıyorum. umarım bir gün tabi çook geç olmadan sizler gibi analiz ve tahminlerde doğru işler yaparım.

evliyaçelebi
17 April 2013, 21:45
beni yanlış anlamaz iseniz...bir konuya açıklık getireyim...öncelikle eğer bir indicatör kullanılıyor ve ona göre poz açılıyorsa sonrada poz eksiye düştümü arkadaşlar ne olacak bu paritenin hali demek sanki biraz sorunun cevabını yanlış yerde aramak gibi geliyor......o soruyu dönüp o işlemi açtıran indicatöre sormak gerekiyor... ...ama insan üzülüyor...ve dayanamıyorum susmaya...çünki biz toplum olarak parayı çok zor kazanıyoruz fakat çok çok kolay kaybediyoruz...zor kazanıyoruz o zaman zor kaybetmeliyiz ...bu yazdıklarımı samimiyetimize sığınarak yazıyorum umarım edepsizlik yapıp sizi kırmamışımdır...saygılarımla...

Sayın Recruit iyi akşamlar bugün fazla foruma gelemedim işler güçler yahu ben acayip sabırsızım :) 10 dolarkarı görüyorum kapatıyorumbugün 1388 den altını sattım 1386 dan kar aldım:) çok şükür ama ne oldu ordada hali 1375 yahu benim işlemi açıp SL ve TP noktalarını koyum bilgisayar başından ve telefondan uzaklaşmam gerkiyor yoksa şimdi bende senin gibi Panemera almıştım. ( ha benimki maket olur 1/100 ölçekli:D)

chess
17 April 2013, 21:46
eurjpy yapacağı tepkiyi yapmış gözüküyor. 110 pips olmuş dipten buraya.
eurusd yarın daha aşağıya doğru gitmesi kuvvetle muhtemel (bence kesin)

eurjpy için yenin ne yapacağı daha önemli.
usdjpy gece ne yapacak . evvelki tepe 96.70lerden yukarı dönmüştü.
şimdi aşağı mı kıracak bu değeri ?
yoksa dolar almaya mı başlayacak ? bunu yapsa bile coni seansında long eurjpy kalanları fazla rahatlatmazlar.
dibi göreceli erken (saat 8de) yaptıkları için gece çok yukarı tepki vermesini beklemiyorum.

eumer
17 April 2013, 21:50
..................

kzlckk
17 April 2013, 21:53
eu da mevcut shortlar için stop noktası neresi olmalı 1,30800 var ama daha yakın bi stop bulamadım. daha yakın stop önerisi varmı?

DalgalarlaSörf
17 April 2013, 22:00
bana göre 1,29 a gelecek
ama süreyi uzatıyor

> 1,3140 altında kaldıkça 1,3050 ye geri gelmeli
> 1,3050 de karar vermeli
> ya 1,3050 den 1,3150 son yükselişini yapıp öyle 1,30 a düşecek
> yada 1,3050 den 1,3005 2 gün öncesinin pivotunu kırıp 1,2950 1,29 gidecek

> 1,3150 üstü stop 1,32 1,33 yolunu açar ...

http://charts.mql5.com/1/317/eurusd-d1-mig-bank.png

o yüzden eur usd seneryo içine
sarı okları modifiye ediyorum ....

alternatif olsun ...

1,3140 dan 1,3040 1oo puan kısmi başarı okeydir ...
devamı ne olacak onu çözmeye çalışıcam ...

bakalım başaracakmıyım ...

http://charts.mql5.com/1/356/eurusd-d1-mig-bank.png

DalgalarlaSörf
17 April 2013, 22:09
şimdi 1,5350 üstünde 1,54 riskini taşıyorum ....
grafikdeki sarı yukarı seneryo çalıştı ...
bana göre gbp deki bu yükseliş sürdürülemez ...ve bu kalıp çalışır ...
4.dalga üçgen içi abcde kalıbı sonrası üçgeni yukarı kırdı ...
5.dalga ne kadar uzayacak bakıyorum ...

peşindeyim ...

http://charts.mql5.com/1/308/gbpusd-h4-mig-bank.png

http://charts.mql5.com/1/312/gbpusd-h4-mig-bank.png

şimdi 1,5401

1,5410 a iki adet nokta atışı yaptı

kısalarda ikili tepe görüntüsü olsada güvenmiyorum

bakalım 1,5410 üzerine dalgayı uzatabilecekmi ?

1,3140 dan 80 puan verdi ...sat ile skor daha yüksek

http://charts.mql5.com/1/316/gbpusd-h4-mig-bank-3.png

40 puan yukarı 40 puan aşağı verdi ....al sat ile skor daha yüksek ...

bu grafikler benim...
buna rağmen 1,5410 dan tek short poz açıp bekleyemiyorum ...
kısa zamanlı grafiklerde ema desteklerinden kar al ....kırılımı ile sat yapıyorum ...

bu işin psikolojisi çok ağır ...

2 grafikde kısmi başarı var .....devamı soru işareti .....

bakıyorum ...[/QUOTE]

http://charts.mql5.com/1/356/gbpusd-h4-mig-bank-2.png

bu grafikde hatam 5.dalga sonrası abc ara dalga yapısını vermemiş olmam ...
ilk hedef 1,5225 vuruldu ...

bu işin püf noktası takip takip ...

DalgalarlaSörf
17 April 2013, 22:11
hocam hangi indikatörü açarsan aç bu iş olmaz ben söyleyim. istersen kendin bak. indikatörler fiyatı takip eder. fiyat indikatörü değil. yani sana geç haber verir.
tüm indikatörleri sil daha iyi sonuç alırsın. sadece fiyat hareketlerine baksan yeterli bence. direncini trendini desteğini çiz. hangisi güçlü ayır. birde 200-365 EMA koy. izle dene gör öğren.
supply and demand tekniği var. onu da araştır ingilizcen varsa öğren bence.

factory nin yeşili faydalı bilgilere devam ...
ben bi kaç haftadır orada yazamıyorum
vakit yok
hem borsa hem forex yetişemiyorum ...
uzunca süredir okuyamıyorum bile

dur bakalım ne yapacam

ninova12
17 April 2013, 22:20
birde 200-365 EMA koy. i
selam eme ları n asıl kullanabilriz

DalgalarlaSörf
17 April 2013, 22:25
http://charts.mql5.com/1/312/eurusd-w1-mig-bank.png

eur usd

OBO formasyonu olurmu onu takip ediyorum ...

http://charts.mql5.com/1/356/eurusd-w1-mig-bank.png

OBO formasyonu ihtimali takip....

DalgalarlaSörf
17 April 2013, 22:28
http://charts.mql5.com/1/356/usdtry-d1-mig-bank.png

dalga boyları ne kadar uzar ne kadar kısa kalır bilmiyorum ...
bakacaz ...

şekillensin

DalgalarlaSörf
17 April 2013, 22:31
http://charts.mql5.com/1/356/xauusd-h1-mig-bank.png

bu günün
ve
dünün
pivot noktaları arasında sıkıştı ....

DalgalarlaSörf
17 April 2013, 22:39
http://charts.mql5.com/1/303/usdtry-d1-gcm-menkul-kiymetler.png

kırmızıdan aldığı destek önemli ...

http://charts.mql5.com/1/356/usdtry-d1-gcm-menkul-kiymetler.png

dün merkez bankası faiz kararı sonrası biraz sarsıldı
yıkılmadı ...

eumer
17 April 2013, 22:39
..................

muzaffer111
17 April 2013, 23:26
arkadaşlar nzdusd de 23.00 itibariyle muma bakıyorum 0.8451 görmemiş görmediği halde sl oldu bu nasıl oluyor

ninova12
17 April 2013, 23:31
arkadaşlar nzdusd de 23.00 itibariyle muma bakıyorum 0.8451 görmemiş görmediği halde sl oldu bu nasıl oluyor

firmanızı arayın durumu bildirin

beramuss
17 April 2013, 23:34
Bendeki mt4e gore 0.8427-0.8509 araliginda islem gormus.

beramuss
17 April 2013, 23:38
kesin albdir o
Yok alb diil :) onlarla bir sure once gorustum fakat spreadlerde anlasamamistik. Benim spreadlerden daha yuksek spreadleri vardi, bu nedenle malesef calisamadik. Zaten 30 nisanda birakiyorum forexi.

beramuss
17 April 2013, 23:40
kesin albdir o
Dostum pardon ya benim calistigim firmayi kastediyorsun sandim o yuzden alb degil dedim :) galiba uykum gelmis :) bu forex adami uykusundan bile ediyo :)

kzlckk
17 April 2013, 23:45
http://k1304.hizliresim.com/18/k/m61t6.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

gecen haftada eu da bende vardı böyle bişey poz yoktu sıkıntı olmadı ama heralde stop olan her işlemi tekrar tekrar kontrol etmekte fayda var sebebi bunlarmıdır diye?

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 23:48
Sapıttılar zaten son zamanlarda.Eskiden söyleyince düzeltiyorlardı şimdi heralde şişindiler iyice düzeltmeyede yanaşmıyorlar.Düzeltmezlerse şikayetlerle ilgilenmezlerse çekin parayı başka yer çok var.

ninova12
17 April 2013, 23:52
Sapıttılar zaten son zamanlarda.Eskiden söyleyince düzeltiyorlardı şimdi heralde şişindiler iyice düzeltmeyede yanaşmıyorlar.Düzeltmezlerse şikayetlerle ilgilenmezlerse çekin parayı başka yer çok var.

yerli olarak nereler mesala

Kemal Yıldırım
17 April 2013, 23:56
yerli olarak nereler mesala

14 tane yerli denedik bir tanesinden umutlanmıştık oda sonradan sapıttı.3 tane daha var testte.Şimdilik bura tamamdır diyebileceğim yerli yok.Yabancılardan devam ediyoruz.

Kemal Yıldırım
18 April 2013, 00:22
www.foreksforumtr.com yeni haberler eklendi akşam pazarı sıcak sıcak okuyun.

eumer
18 April 2013, 01:02
..................

kskobi
18 April 2013, 01:30
Dün bu eurusd konusunda düşüşü soyledık çünkü bomba haberı ıle çıktı gelecegi yere geldı yukarısı en fazla 1.3310 daha gıtmez parıte 1.2740 kesın görmesi lazım

Kemal Yıldırım
18 April 2013, 02:09
Trader sayfamızda yayına firmiştir canlı grafik üstünde teknik analiz çalışması yapabilirsiniz alttada invesitör şifresini veren traderların haftalık extrelerini görebileceksiniz.
http://www.foreksforumtr.com/s/trader-alani-29.html

beramuss
18 April 2013, 07:21
Dün bu eurusd konusunda düşüşü soyledık çünkü bomba haberı ıle çıktı gelecegi yere geldı yukarısı en fazla 1.3310 daha gıtmez parıte 1.2740 kesın görmesi lazım
Dunku geri cekilmeye tepki olarak 1.31 seviyelerine kadar tepki alimi veya kar realizasyonu labilir mi?

beramuss
18 April 2013, 08:22
Keedi derecelendirme kurulusu egan-jones dun almanyanin notunu indirmis, çanlar almanya icin caliyor!!

evliyaçelebi
18 April 2013, 09:07
herkese günaydın bol kazançlı az stresli günler. ;)

eumer
18 April 2013, 09:30
..................

DalgalarlaSörf
18 April 2013, 09:38
http://charts.mql5.com/1/359/xauusd-h1-mig-bank.png

düştüğü yerde bi dursa
ama yok sert geri dönüş ...

gram altın en düşük 77 tl olmuştu dün gece 78 tl olmuş ...ama bize oralardan aldırmazlar
bizim seans da 79 altı yok ...

istemihan
18 April 2013, 09:47
http://l1304.hizliresim.com/18/l/m67m8.png

http://j1304.hizliresim.com/18/l/m67ml.png

cecece
18 April 2013, 10:00
sapıttılar zaten son zamanlarda.eskiden söyleyince düzeltiyorlardı şimdi heralde şişindiler iyice düzeltmeyede yanaşmıyorlar.düzeltmezlerse şikayetlerle ilgilenmezlerse çekin parayı başka yer çok var.

merhaba abi baktı gördü firma bu forumdakiler kazanıyor onların parasını alamıyorum ıslem hataları yapıp çeksinler diyor sanrım

Kemal Yıldırım
18 April 2013, 10:24
merhaba abi baktı gördü firma bu forumdakiler kazanıyor onların parasını alamıyorum ıslem hataları yapıp çeksinler diyor sanrım

Herşey mümkün bu hayatta.Özele baksana cecece.

eumer
18 April 2013, 10:33
..................

recruit
18 April 2013, 11:00
eu 3075 altında kaldıkça hedefi 3030-3000-2970
eu 3075 üstünde hedefi 3115

recruit
18 April 2013, 11:03
gold 1378 üstünde kapanış hedef 1392-1408-1425
gold 1378 altında hedefi 1370-1362-1348

onurum
18 April 2013, 11:08
http://j1304.hizliresim.com/18/l/m68lw.png (http://bit.ly/c25MCx)

onurum
18 April 2013, 11:14
http://k1304.hizliresim.com/18/l/m68ps.png (http://bit.ly/c25MCx)

recruit
18 April 2013, 11:16
goldun önündeki engellere bakıldığında çin tarafındaki yumuşak iniş beklentisinin aksine sertleşebileceği...fonların golda poz azaltmaları...kıbrıs ve diğer ekonomik darboğazda olan ülkelerin altın satacakları beklentisi...

recruit
18 April 2013, 11:23
altın için kısa vade 1400 engelinin pek kolay aşılamayacağı beklentisi fiyatlanıyor...teknik olarak bakıldığında da 1400 civarına yapılan her kaçak yükseliş sert bir satış dalgasına maruz kalıyor...şu an altında yükseliş için abd tarafından çok kötü verilere ihtiyaç var...1300-1400 fiyat aralığı kırılana kadar ilk göze çarpan teknik olarak sert hareketlerin devam edebileceği...

onurum
18 April 2013, 11:26
3060
http://k1304.hizliresim.com/18/l/m68vs.png (http://bit.ly/c25MCx)

onurum
18 April 2013, 11:30
3038-3055 arasında sıkıştı.bakalım yönü neresi olacak??bence aşağısı:)
http://l1304.hizliresim.com/18/l/m68y1.png (http://bit.ly/c25MCx)

savunma
18 April 2013, 11:30
ingiliz tayı veriler çok güzel ancak işlemler yine terse akıyor
ne yapmaya çalışıyor bunlar

recruit
18 April 2013, 11:40
majörlerde yön tayini için son 1 saat...

savarona34
18 April 2013, 11:41
ingiliz tayı veriler çok güzel ancak işlemler yine terse akıyor
ne yapmaya çalışıyor bunlar

veriler beklenildiği gibi geldi... yani kötü... trend yönünde devam... obo hedefi 1,5130-1,5160 civarı...

savunma
18 April 2013, 11:47
veriler beklenildiği gibi geldi... yani kötü... trend yönünde devam... obo hedefi 1,5130-1,5160 civarı...

ekonomik verilerde kırmızı renkliler kötü, yeşil renkliler iyi, siyah renkliler beklenilen oran şeklinde yorumlanmıyor mu

savarona34
18 April 2013, 11:49
ekonomik verilerde kırmızı renkliler kötü, yeşil renkliler iyi, siyah renkliler beklenilen oran şeklinde yorumlanmıyor mu

o renkler nerde bilmiyorum... sanırım beklentiye göre renklendirilmiş...
veriler bunlar beklentiden çok az iyi olabilir belki ama iyi veri mi?

INGILTERE'DE 1. CEYREKTE PERAKENDE SATISLAR BIR ONCEKI CEYREGE GORE %0.4 YUKSELDI

INGILTERE'DE PERAKENDE SATISLAR MART'TA AYLIK: % -0.7 (BEKLENTI:%-0.8 ONCEKI:%+2.1)

INGILTERE'DE PERAKENDE SATISLAR MART'TA YILLIK:%-0.5 (BEKLENTI:%-0.6 ONCEKI:%+2.6)

savunma
18 April 2013, 11:55
olayı sizin gibi hiç okumamıştım belkide kayıplarım hep bu nedenleydi. demekki ekonomik takvim diye açılan sayfalarda renklendirme ile algıların ters yönde olması sağlanıyormuş. bende yeşil rengi görünce aha iyi haber geldi şimdi abanırlar diyorum. yada kırmızı geldiğinde kötü haber geldi şimdi dibe vurur diyordum hep. bu yüzdenmi kaybettim.

recruit
18 April 2013, 11:58
goldda 1390-1400 aralığını shortçuların takip etmesinde fayda var...

savarona34
18 April 2013, 11:59
olayı sizin gibi hiç okumamıştım belkide kayıplarım hep bu nedenleydi. demekki ekonomik takvim diye açılan sayfalarda renklendirme ile algıların ters yönde olması sağlanıyormuş. bende yeşil rengi görünce aha iyi haber geldi şimdi abanırlar diyorum. yada kırmızı geldiğinde kötü haber geldi şimdi dibe vurur diyordum hep. bu yüzdenmi kaybettim.

herşeyde de hemen komplo teorisi üretmemek lazım... Renklendirme doğru bir sistem olabilir, ama o veriler beklentiyle kıyaslanır ve dikkat ederseniz hemen hemen beklenti doğrultusunda gelmiş... ve beklenti kötü imiş... öyle ciddi bir hareket yaptıracak fark yok beklentiye göre... En azından trend değiştirecek bir fark yok...

savarona34
18 April 2013, 12:00
Sn. Savunma siz gu da short pozda değil miydiniz?

savunma
18 April 2013, 12:04
Sn. Savunma siz gu da short pozda değil miydiniz?

evet short pozdaydım ancak teminatı uçurmak üzereyken long pozlar açtım. bu seviyelerden çok önce birdaha düşmez kaygısıyla short pozların birkısmını hazır zarar düşmüş diyerek kesip attım, ancak ufak ta olsa longlarım var yine karşılığında short poz açtım ben short poz açınca çılgınlar gibi yukarıya long poz açınca da aynı şekilde aşşağıya iniyor, onu bunu derken bir bakmışım 5-6 long, 5-6 short pozu açıvermişim sl koymadığım içinde biri kendini kurtarırken diğeri kayıpları oynuyor böylelikle adamlar da beni soyup soğana çeviriyorlar. aracı kurumlar için hazır keklikim. GCM hesabım gümledi adamlar aramış çok iyi gidiyordunuz birazdaha fonlayın devam edin diyorlar. o derece aranan müşterilerdenim yani:)
tabi birde ağlanacak halime gülmesem

savarona34
18 April 2013, 12:07
evet short pozdaydım ancak teminatı uçurmak üzereyken long pozlar açtım. bu seviyelerden çok önce birdaha düşmez kaygısıyla short pozların birkısmını hazır zarar düşmüş diyerek kesip attım, ancak ufak ta olsa longlarım var yine karşılığında short poz açtım ben short poz açınca çılgınlar gibi yukarıya long poz açınca da aynı şekilde aşşağıya iniyor, onu bunu derken bir bakmışım 5-6 long, 5-6 short pozu açıvermişim sl koymadığım içinde biri kendini kurtarırken diğeri kayıpları oynuyor böylelikle adamlar da beni soyup soğana çeviriyorlar. aracı kurumlar için hazır keklikim. GCM hesabım gümledi adamlar aramış çok iyi gidiyordunuz birazdaha fonlayın devam edin diyorlar. o derece aranan müşterilerdenim yani:)
tabi birde ağlanacak halime gülmesem

Dün geceki Sn. Recruit in yorumlarından sonra shorta geçtiniz ve kazanıyorsunuz sanıyordum... Bizde sizi ters indikatör olarak kullanalım bari, hep aracı kutruluşlar faydalanmasın :)

evliyaçelebi
18 April 2013, 12:09
goldda 1390-1400 aralığınıo shortçuların takip etmesinde fayda var...

Üstat senin gibi sabah erkenden aldım altını 1390 ı bekliyorum pozisyonu kapatmak için 1390 ve 1395 civarı tekrar satış açacağım ilk defa 10 sanattır poİsyon açık duruyor

savunma
18 April 2013, 12:11
Dün geceki Sn. Recruit in yorumlarından sonra shorta geçtiniz ve kazanıyorsunuz sanıyordum... Bizde sizi ters indikatör olarak kullanalım bari, hep aracı kutruluşlar faydalanmasın :)

dün sayın recruit analizlerini alınca short pozlar açtım ama yeterince diplere gelmişti o zaman şimdi tekrar dipleri yokluyor onlar artıya geçti ancak longlar duruyorlar küçük meblağlar oldukları içinde nede olsa hedeflenen noktaya geldikten sonra dönüşü muhtemeldir diyor bekliyorum. bugün 15.30 usd verilerini de beklerim beklenenden kötü gelirse sanırım usd değer kaybına devam edecektir. buda gbp üzerinde alışlar demek olacak. eğer beklenen ve beklenenden iyi gelirse sanırım bu defa da short poz devam edecektir. işte kötü gelmesi halinde short poz açıp longları kapatırım. tabi bilgisayar başında olduğum süreçteki psikolojim neyi gösterir doğrusu o anı bilmiyorum. buarada işsizlik oranları beklentisi 350k 350 - 340 gibi gelmesi iyi yorumlanması gerekiyor değil mi? 360k ve üzeri kötü

recruit
18 April 2013, 12:12
tebrik ederim...çelebi

savunma
18 April 2013, 12:14
:)o halde şöyle diyelim arkadaşlar ben hangi yöne poz açtıysam siz tam tersine poz açın ve kazanın:)
nasıl slogan ama...

Kemal Yıldırım
18 April 2013, 12:15
:)o halde şöyle diyelim arkadaşlar ben hangi yöne poz açtıysam siz tam tersine poz açın ve kazanın:)
nasıl slogan ama...

Düzenli olarak sürekli kaybeden birini bulsak cidden ters indikatör olarak kullanılabilir:D

VOLTRAN
18 April 2013, 12:17
EU 1,3060'ı kıramadı gitti...Şu ana kadar 40 pip arasında sıkıştı kaldı...

savunma
18 April 2013, 12:18
Düzenli olarak sürekli kaybeden birini bulsak cidden ters indikatör olarak kullanılabilir:D

ahanda ben. 15 gün güzel güzel kazandım ondan sonrası hep kaybettim.

ticari fikirlerim kazanç kapısı bulma yönündeki düşüncelerim hep başkaları tarafından değerlendirilmiş ve sonuç güzel olmuştur. ancak kendim için düşünüp icraate döktüğümde sonu hüsran olmuştur.
ya nasipsizliğimizden kaynaklanıyor.
yada bizde bir yanlışlık var.
ama birgerçek varki ticarette aklım süper işler ancak kendime değil başkalarına:)

savarona34
18 April 2013, 12:18
dün sayın recruit analizlerini alınca short pozlar açtım ama yeterince diplere gelmişti o zaman şimdi tekrar dipleri yokluyor onlar artıya geçti ancak longlar duruyorlar küçük meblağlar oldukları içinde nede olsa hedeflenen noktaya geldikten sonra dönüşü muhtemeldir diyor bekliyorum. bugün 15.30 usd verilerini de beklerim beklenenden kötü gelirse sanırım usd değer kaybına devam edecektir. buda gbp üzerinde alışlar demek olacak. eğer beklenen ve beklenenden iyi gelirse sanırım bu defa da short poz devam edecektir. işte kötü gelmesi halinde short poz açıp longları kapatırım. tabi bilgisayar başında olduğum süreçteki psikolojim neyi gösterir doğrusu o anı bilmiyorum. buarada işsizlik oranları beklentisi 350k 350 - 340 gibi gelmesi iyi yorumlanması gerekiyor değil mi? 360k ve üzeri kötü

Marjin yönetim sorununuz var sanırım, asla full kaldıraç poz açmayın... GU da dün geceden beri marjin yakacak kadar ters hareket olmadı... hatta 1,5280 e kadar çıkış olabilirdi...
bu şekilde devam ederseniz kaybetmeye mahkumsunuz... Hem short hem long poz açmak çok özel durumlar hariç doğru bir yöntem değildir... işlemin mutlaka zamanla artıya geçeceği mantığıyla poz açıyorsanız düşük kaldıraçlı tek yön poz açın ve bekleyin... Her şekilde kilit nokta marjin yönetimi... Kurumunuz marjin % kaç olunca pozları kapatıyor?

savunma
18 April 2013, 12:22
şuanki kurumum fxtarzan beyin tavsiyesiyle alb dir ve %20 ile kapatıyor. tabi albnin kapatmasına fırsat vermedim ben bütün parayı tektek kapattım bitirdim.

savunma
18 April 2013, 12:26
az önce yukarıda anlattığım ticaret mantığıyla ilgili yaşadığım bir olayı örnek olarak verip burada bu konuyu kapatmak istiyorum. kendi olayımıza dönmek adına

**sigaranın en popüler olduğu dönemde sürekli zam yediği yasakların olmadığı bir dönemde toptan sigara işi yapan akrabam 15-20 gün içinde sigaraya müthiş bir zam olacak paran varsa getirde sigaraya yatıralım kalsın dedi. hadi azda biz kazanalım dedik ve paramızı verdik. sigara aldık, aradan 1.5 ay geçti ses seda yok. ne oldu zam niye yok dedim. herhalde yapmayacaklar şansına küs dedi. o güne kadar ekmek peynir gibi toptan sigara satan akrabamdan o halde paramı ver boşver bu işlerden bana hayır yok dedim. o günden sonra adamın işleri kesildi ve tam 1 ay içinde parça parça zar zor paramı tamamlayıp verdi. ve paramın kalan son tutarında ne oldu biliyormusunuz. son parçayı elime aldım. arkamı döndüm yarımsaat sonra telefon açtı ve sigaraya müthiş bir zam geldi dedi. olay budur arkadaşlar
sizleri sıktıysam affola. şimdi işimize dönebiliriz.

batuhan
18 April 2013, 12:42
az önce yukarıda anlattığım ticaret mantığıyla ilgili yaşadığım bir olayı örnek olarak verip burada bu konuyu kapatmak istiyorum. kendi olayımıza dönmek adına

**sigaranın en popüler olduğu dönemde sürekli zam yediği yasakların olmadığı bir dönemde toptan sigara işi yapan akrabam 15-20 gün içinde sigaraya müthiş bir zam olacak paran varsa getirde sigaraya yatıralım kalsın dedi. hadi azda biz kazanalım dedik ve paramızı verdik. sigara aldık, aradan 1.5 ay geçti ses seda yok. ne oldu zam niye yok dedim. herhalde yapmayacaklar şansına küs dedi. o güne kadar ekmek peynir gibi toptan sigara satan akrabamdan o halde paramı ver boşver bu işlerden bana hayır yok dedim. o günden sonra adamın işleri kesildi ve tam 1 ay içinde parça parça zar zor paramı tamamlayıp verdi. ve paramın kalan son tutarında ne oldu biliyormusunuz. son parçayı elime aldım. arkamı döndüm yarımsaat sonra telefon açtı ve sigaraya müthiş bir zam geldi dedi. olay budur arkadaşlar
sizleri sıktıysam affola. şimdi işimize dönebiliriz.
Benim babam öyleydi, neye elini atsa kururdu :)

savunma
18 April 2013, 12:48
Benim babam öyleydi, neye elini atsa kururdu :)

o kadar da kurutmuyoruz canım çok şükür. rızkımız kalıbımıza göre iyidir geçimimizi yapıyoruz. yağmasada damla damla büyüyoruz hamdolsun.

DalgalarlaSörf
18 April 2013, 12:49
http://charts.mql5.com/1/360/eurusd-h1-mig-bank.png

1,3075 pivot üstünde 1,32 1,3240 hedef olacaktır ...
bu yükseliş dolar tl de satışa sebep olacaktır ...

DalgalarlaSörf
18 April 2013, 12:53
http://charts.mql5.com/1/360/xauusd-h1-mig-bank.png

1377 pivotu parçaladı
2 gün öncesinin pivotu 1392 üstü kalmaya çalışıyor
1405 üstü güçlenir
1392 altı zayıflar

evliyaçelebi
18 April 2013, 12:56
tebrik ederim...çelebi

Recruit sana Sörften Maratondan ve burda değerli yorumlarını paylaşan bütün arkadaşlara teşekkür ederim bütün benim gibi acemilere sabırlı olun fırsatlar kaçmıyor çok büyük lot yapmayın derim. Sabır sabır bu iş psikolojik

onurum
18 April 2013, 13:01
http://k1304.hizliresim.com/18/l/m6bgy.png (http://bit.ly/c25MCx)

bu kanaldan güzel su çektim.ama sonuncusu topladıklarımın yarısını götürdü.şimdi h1'e bakalım.

DalgalarlaSörf
18 April 2013, 13:03
http://charts.mql5.com/1/361/eurusd-m5-gcm-menkul-kiymetler.png

yeşil e takıldı ...

onurum
18 April 2013, 13:04
http://l1304.hizliresim.com/18/l/m6bkg.png (http://bit.ly/c25MCx)
burası önemli...

recruit
18 April 2013, 13:15
gold pozları korumaya alıp serbest bırakıyoruz...

chess
18 April 2013, 13:17
eurusd 1.3080 lerdeki pivot değerine yaklaştı.
Muhtemel aşağı senaryosunda burası fiyat olarak ve zaman olarak tepkinin üst noktası olabilir.

Buradan aşağıya gidip dünkü dibe ulaşması aşağı senaryonun devamı için gerekli. 24 saat içinde yarın öğleye kadar.
Bugün yarın dünkü dip değere ulaşırsa, bu 16 nisan hareketini "shortları stoplatma hareketi" sınıfına sokar. Bu da 1.27lerdeki makro dibin hedeflenmesini de gündeme getirir.

ben82
18 April 2013, 13:23

aşağı yönlü mü poz öneriyorsunuz?

efes34
18 April 2013, 13:27
golddaki pozunuz ne ben kaçırmışım ,eski mesajlarınızda da bulamadım

recruit
18 April 2013, 13:29
aşağı yönlü mü poz öneriyorsunuz?

korumalı 2 adet short pozum var....15:30 dataları öncesi stopsuz poz açmıyorum...

lem1974
18 April 2013, 13:32
http://charts.mql5.com/1/361/eurusd-m5-gcm-menkul-kiymetler.png

yeşil e takıldı ...

Merhaba DalgalarlaSörf

yeşil ma'nın değeri kaçtır... Paylaşabilirmisin?

teşekkürler...

recruit
18 April 2013, 13:33
http://k1304.hizliresim.com/18/l/m6c9s.png
data açıklanış saatlerinde sert ve yanıltıcı hareketler olması muhtemeldir...pozların stoplu ve margine zarar vermeyecek boyutlarda açılmasında sayısız fayda vardır...

ahmetkilicc
18 April 2013, 13:55
data açıklanış saatlerinde sert ve yanıltıcı hareketler olması muhtemeldir...pozların stoplu ve margine zarar vermeyecek boyutlarda açılmasında sayısız fayda vardır...

Sayın recruit, olası stop/loss neresi olmalıdır sizce?

recruit
18 April 2013, 14:31
Sayın recruit, olası stop/loss neresi olmalıdır sizce?
ideal stop noktası kişiden kişiye değişir...ben bir işlemde 500 usd kaybetmeyi göze alabilirim bir başka arkadaşım 100 usd kaybetmeyi göze alabilir..ve açtığınız pozun vadesi ne kadar olduğuda önemlidir örneğin kısa vade scalp işlemiyse sl uzun tutulamaz fakat orta vade poz ise o zaman oluşacak iniş çıkışların boyutunu hesaplıyarak sl konulur...

lem1974
18 April 2013, 14:31
ODT tipi dosyalar yüklenemiyor...Listeye eklenemez mi?

recruit
18 April 2013, 14:43
gold pozları yüksek getiri sağladığı ve yüksek kayba neden olduğu için yeni olanlarda aşırı heyecana ve paniğe neden olur...buda hata yapmaya sevkeder...

recruit
18 April 2013, 14:46
bazı noktalarda düz işlem mantığıyla hareket etmek yeterli olmaz ....farklı işlme metodları geliştirmek zorunda kalırsınız...yani burdan al şuraya sl buraya tp koy kar elde etmek için yeterli olmadığı durumlarla karşılaşırsınız...eğer işlem tecrübeniz varsa zarar edeceğiniz bir pozdan dahi kar elde edebilirsiniz...ilerleyen zmanlarda bu konulara daha detaylı girme imkanı bulursak örneklerle konuyu sağlamlaştırırız...

recruit
18 April 2013, 15:05
örneğin açtığınız yönün tersine doğru bir hareket olacağınızı hissettiğinizde sl noktasına kadar pozu beklemeden pozu manuel olarak kapatıp seri bir şekilde yeni oluşan yöne doğru poz açmalısınız...burdan döner şurdan döner gibi bir duygusallığa kapılmak yalnızca zararı artıracaktır...

savarona34
18 April 2013, 15:10
alb nin grafik sapıttı yine altında...birilerini kazıkladılar galiba...

check
18 April 2013, 15:12
evet benimde dikkatimi başka platformlarda böyle bir hareket görmedim. yine bi işler karıştıolar bakalım.

savarona34
18 April 2013, 15:20
fed... tahvil alımlarını azaltma kararı açıklanacak verilere bağlı olacak demiş...
veri sonrası hareket çok sert olabilir...

Kemal Yıldırım
18 April 2013, 15:20
Dealer uçuşmasıdır zarar görenler şikayet etsinler mecbur telafi ederler.Yerlilerimizde zaten bu sapıtmaların ardı arkası kesilmiyor al birini vur ötekine...
Bunlara market maker lisans veren SPK sağolsun.Canavarı elleriyle yarattılar şimdi şikayetlerle uğraşıp dursunlar.

savunma
18 April 2013, 15:34
yabancı platform kullanan arkadaşlar 15.31 itibariyle gbp/usd çıktığı nokta nedir bilgi verirmisiniz.

kuntakinte
18 April 2013, 15:34
Gold 1400'ü çok mu zorladı bana mı öyle geliyor

Kemal Yıldırım
18 April 2013, 15:37
yabancı platform kullanan arkadaşlar 15.31 itibariyle gbp/usd çıktığı nokta nedir bilgi verirmisiniz.

1,5281 görüyorum

savarona34
18 April 2013, 15:38
1,5285 i yukarı kırmamalı...

http://j1304.hizliresim.com/18/l/m6gxl.png (http://bit.ly/c25MCx)

ben82
18 April 2013, 15:59

1.52802 görüldü

savunma
18 April 2013, 16:03
sağolun bende de yerli platformda 1.5281 e gelince stop los oldu sell pozisyonlarım o nedenle sordum. nedense sl pozu koyunca hep te geliyor sl ye hiç tp ye gelip kapattığını görmedim. gördüysemde naaaadddiiren. gbp yükselişe devam edecek olursa diğer sell pozları da kapatmayı düşünüyorum manuel olarak

recruit
18 April 2013, 16:05
http://l1304.hizliresim.com/18/l/m6hv0.png

recruit
18 April 2013, 16:07

data öncesi atışlar yapıldı data sonrası karımızı yavaş yavaş realize ediyoruz...doğru zamanda doğru noktada açılan pozların riski olur olmaz yerlerde açılan pozlardan daha azdır..hem getirisi daha çabuk olur hemde tecrübe kazandırır..
http://j1304.hizliresim.com/18/l/m6hxh.png
pozlarımızı azaltmak veya kaptmak yerine pozlara ilave yaptık ve çok iyi bir yerden satış imkanı yakaladık...4 adet temiz sell pozu kazandık..

evliyaçelebi
18 April 2013, 16:14
Dealer uçuşmasıdır zarar görenler şikayet etsinler mecbur telafi ederler.Yerlilerimizde zaten bu sapıtmaların ardı arkası kesilmiyor al birini vur ötekine...
Bunlara market maker lisans veren SPK sağolsun.Canavarı elleriyle yarattılar şimdi şikayetlerle uğraşıp dursunlar.

Ben şu anda matrix ekranında da bakıyorum ALB nin sarkma yaptığı anda en düşük gördüğü rakam 1391 gösteriyor. benimde alış posiyoun vardı stop lost oldu bakalım ALB işlemi geri alacak mı?

lazaruz
18 April 2013, 16:16
data öncesi atışlar yapıldı data sonrası karımızı yavaş yavaş realize ediyoruz...doğru zamanda doğru noktada açılan pozların riski olur olmaz yerlerde açılan pozlardan daha azdır..hem getirisi daha çabuk olur hemde tecrübe kazandırır..
http://j1304.hizliresim.com/18/l/m6hxh.png
pozlarımızı azaltmak veya kaptmak yerine pozlara ilave yaptık ve çok iyi bir yerden satış imkanı yakaladık...4 adet temiz sell pozu kazandık..

TP noktasını neresı düşünüyorsunuz sn. recruit

ben82
18 April 2013, 16:16
Ben şu anda matrix ekranında da bakıyorum ALB nin sarkma yaptığı anda en düşük gördüğü rakam 1391 gösteriyor. benimde alış posiyoun vardı stop lost oldu bakalım ALB işlemi geri alacak mı?

geçmiş olsun dostum, inş. çözülür. ben bu yüzden yurtiçinde oynamıyorum, profesyonellik sıfır, yurtdışındayım kafam rahat, adam en ufak şikayette deli divane oluyor etrafında. Mantalite farkı

Kemal Yıldırım
18 April 2013, 16:20
geçmiş olsun dostum, inş. çözülür. ben bu yüzden yurtiçinde oynamıyorum, profesyonellik sıfır, yurtdışındayım kafam rahat, adam en ufak şikayette deli divane oluyor etrafında. Mantalite farkı

En iyisi eski bilinen yabancı ECN STP ve kerhen NDD firmalar.Çokça söyledik ama millet SPK diye yerli istedi 14 tane araştırdık en iyi dediğimiz bile sonradan bozuttu.Var 3 tane daha yeni testte olan ama açıkçası market maker kafayla yapılan işten hayır çıkmıyor fakat regülasyonumuz inatla yapıyı market maker olarak teşvik ve lisanslıyor.

recruit
18 April 2013, 16:27
TP noktasını neresı düşünüyorsunuz sn. recruit

4 pozdan 2 si yüksek hacimli olduğundan 1386 da ikisini realize ettim...diğer ikisini serbest bıraktım..ne kadar düşerse o kadar kar artar...grafikte çizdiğim noktalar fiyatın destek bulması muhtemeler yerlerdir...

recruit
18 April 2013, 16:35
öncelikle 1385 altında 1378...teknik olarak ise paritenin 1370 kadar düşmesi gerekiyor...fakat biz bütün ihtimalleri değerlendirmek zorundayız...örneğin önünde 1385 desteği var buradan bir tepki gelip gelmeyeceğini takip edeceğim...sonra altında 1378 desteği var....buraya kadar düşerse ve tepki gelirse bu tekpinin 4-8 doları arasında olması gerekiyor...sonraki oluşacak dalganın boyutu 23,6 oranına denk gelmeli...şimdilik 1385 civarında nasıl bir korelasyon izleyeceğini takip etmekte fayda var...

onurum
18 April 2013, 16:36
3038'e bir dalış daha mı geiyor ne!!ne ekmek verdi buralardan bugün ama:)

recruit
18 April 2013, 16:39
http://l1304.hizliresim.com/18/l/m6k4n.png
takip edeceğim noktalar...ve oluşacak tepkiler...

recruit
18 April 2013, 16:53
1398 ve 1400 den açtığımız diğer 2 pozuda 1387 den realize ettik...

recruit
18 April 2013, 16:57
açtığmız 4 pozdan toplamda +440 pips kar elde etmiş olduk...marginimizi riske atmayacak şekilde poz sayısını arttırmakla el edeceğimiz karıda arttırmış olduk...

batuhan
18 April 2013, 17:07
açtığmız 4 pozdan toplamda +440 pips kar elde etmiş olduk...marginimizi riske atmayacak şekilde poz sayısını arttırmakla el edeceğimiz karıda arttırmış olduk...

eurusd gene buradan tepki verebilir yukarı 1.30033 den , usdx sıkışıyor...

recruit
18 April 2013, 17:07
http://j1304.hizliresim.com/18/l/m6l7w.png

savarona34
18 April 2013, 17:08
bu ingiliz niye bu kadar güçlü bugün

recruit
18 April 2013, 17:14
http://l1304.hizliresim.com/18/l/m6lg3.png

recruit
18 April 2013, 17:18
http://l1304.hizliresim.com/18/l/m6lnp.png

recruit
18 April 2013, 17:35
eu 3075 üstü 3115...altı 3030-3000-2970

batuhan
18 April 2013, 17:39
eurusd gene buradan tepki verebilir yukarı 1.30033 den , usdx sıkışıyor...
eurusd tepki verdi ama usdx hala soru işareti